Kapat

Sizce arkadaşımın karakteri nedir? Lütfen.. ?

Şimdi bu kız aşırı patavatsız. Ki çocuklugundan gelen bir problem var annesinden de öyle psikolojisi bozuk hasta. Kleptomani de var. Annesi buna baskı yapmış ve sürekli mükemmelliyetçi tavırlarla yetiştirmiş. Onda da bu yüzden sürekli bir hırs güçlü olma eğilimi var. Şimdi pat diye herkese her şeyi söylemeyi dobralık zannediyor. Etrafında pek arkadaşı yok zaten, sadece ben. Ki benim dışımda kimse çekmez. Çocukluk arkadaşım, artık alıştım. Taktiği veriyorum sizde öyle yapın. Onu hasta gibi görüyorum, en ufak bir lafında hareketinde zerre tınlamıyorum. Alaycı cevap veriyorum, asla onunla yarışmıyorum hatta bazen kendimle dalga bile geçiyorum. Çoğu zaman ahah diye gülüp geçiyorum.
Şimdi bu kızda insanları ezme sürekli hakaret etme havası var (şakadan), yani ağız alıskanlıgı nişanlısına bile "salak mısın ya gerizekalı" gibi. Ufacık bir şeyde ama. Mesela bugün diyor ki "ne bicim ailesiniz siz ya babanneni de çağırsanıza iftara" diyor. Karşısındakine hükmetme şeyi var. Kendini böyle abla gibi anne gibi görüyor annesi gibi davranıyor bana diyor ki bir şey anlatıyor gerekli bir bilgi "Öğren bunları bak he" diyor. Sonra mesela bir şey soruyorum ona, bir hareket yapıyorum herhangi gibi işte "Sakın bunu başkasının yanında yapma, söyleme" diyor. Mesela saçımı yaptırırım, bir kıyafet alırım. Önce eleştirir, sonra he güzel ama ya yakışmış der. Ama illa her şeyi her şeyimi eleştirip kulp bulur. Benim tüm çevremi eleştirir, kuzenimi arkadaşlarmı. Hatta sevgilimi bile sevgilim ne yapsa yaranamaz. Tam bir kaynana gibi ya. "A" dese kötü olur cocuk. Hiçbir şeyi beğenmiyor. Düğünü var mesela öyle durumları çok iyi bir aile değil, ama dışarıya hep. Ay gelinliğimi diktiriyorum ay çeyizime su kadar tl şeyler alındı ay tatilimi 7 yıldızlı otelde yapcam ay kınam için dubaiden özel kumaş gelcek gelinliğim fransız kumaşı :D felan :D

1|1
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• valla senin halinde zor canım ya.. atsan atılmaz satsan satılmaz.
    ama anlattıklarından arkadaşının iyi biri olduğu kanaatine vardım ben.
    yani evet, patavatsızlıkla dobralık arasında ufak bir çizgi var, arkadaşında malesef nerede nasıl konuşması gerektiğini pek kavrayamamış, ama yetiştirilme tarzı ile de alakalı olduğu için bu durum kendisine çok normal geliyor.
    benim de çevremde ona benzer çok kişi var, ben de aynen senin yaptıklarını yapıyorum, ya diyorum hee hee, sensin, sen haklısın, ok, tamam deyip kestiriyorum değilse muhabbet b*ka sarıyor :D
    sevgilinin bile yaptıklarına kulp takması bence senin onun gözünde olan değerinden, yani sen onun gözünde daha iyilerine layıksın, o yüzden kendi beklediğinden daha azını gördüğünde en kolay yaptığı şeyi, eleştirmeyi yaparak karşısında kinde bir farkındalık yaratmaya çalışıyor.
    Dediğim gibi, ben anlattıklarından arkadaşının çokta kötü birisi olmadığı kanaatine vardım ama bazen söylediklerine de dikkat etmesi, empati yapması gerekir.
    dobralık adı altında öyle milleti kıracak, hakaret edecek derecede konuşmasına da lüzum yok, ha fikrini söyler elbette, sonuçta çocukluk arkadaşısınız, ama o bile bir yere kadar.

1|0
    0|0
    • neden her yaptığıma bir şey buluyor yani eleştirmeden duramıyor? örneğin saçım, örneğin aldığım bir şey.
      ya da sürekli zenginlik para türünden konusması.

• yakın çevresinde ki tek insan sen olduğun için kendisini kıyaslayacak birilerini arıyor.
      ben de böyle acaba onda da böyle mi gibi.
      şimdi arkadaşını da çok iyi tanımadığımız için sadece senin yazdıklarından yola çıkarak yorum yapabiliyoruz ama attığın her adımı, yaptığın her şeyi sürekli eleştirmesi de bayar bir yerden sonra, yavaş yavaş soğumaya başlarsın sen de, o da farkına varmadan bir bakar ki çevresinde hiç kimsesi kalmamış ondan sonra daha da bunalıma girer bu sefer de kendi ailesine, kocasına, çocuklarına sarmaya başlar :/
      belki de daha basit bir sebebi vardır. kıskanıyordur seni. görünüşünü, duruşunu, hayat tarzını, seninle alakalı her şeyi kıskanıyor, çekemiyordur. her şey olabilir.
      sürekli maddi, materiyal şeylerden bahsetmesi, onlara önem vermesi de pek düşüncelere ve duygulara önem vermediğini gösteriyor. onun gözünde paran varsa güçlüsün, karakterin, davranışların, düşüncelerin pek bir önemi yok gibi gibi... işte dediğim gibi onu da pek tnaımadığımız için...

• ... sadece varsayımlarla yorum yapabiliyoruz :)

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaşından önce sana maşallah diyorum nazarım değmesin bu kız sana sabrı öğretmiş hakkını yemeyelim zira ömür törpüsü anacım bu.
    Allah sinirlerine zeval vermesin tabi kaçar millet kız kaçırmak için tüm imkanlara sahip.

Dil bu dil. Sorun kronikleşmiş ama bence bu kızda bu karakter yapısı olmuş gibi. Annesi gibi mükemmelliyetçi bir anneyle büyümüş ve hala yaşayan biri olarak ben insanlara emir kipli cümleler kurmam ve emir kipli cümlelerden nefret ederim. Her lafında böyleyse Allah eşine de sabırlar versin doğarlarsa çocuklarına da.

Arkadaşını tanımadığım için şu an mutluyum ve şükür halime diyorum.
    Kendini mükemmel sanıyor olabilir bence ağır bir narsist yani bir ihtimal de olsa. Sonunuz ve sonumuz hayır olsun.

1|0
    0|0
    • ne yapsam kız sence buna. çokta seviyorum

• Olduğu gibi kabul edeceksin psikolojik tedavi görmesi gerekli de bence o bu haliyle mutludur tedavi olmaz zaten tedavisi de zor senin yapacağın mümkünse bekarsan uzağa evlen de kökten kurtul telefonda falan arada çekersin ilişkiniz düzelir belki özlemle yoksa olduğu gibi çekeceksin ya da çatır çatır kırıldığını söyleyip eline yapmamasını istediğin şeylerin listesini vereceksin hem bence kafasını gir sosyalleşmesi için biraz daha normal davranması konusunda.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 13

• Karakteri böyleymiş, nasıl değiştirebilirsin ki evlilik çağına gelmiş bir insanı? Senin her şeyde onu onaylaman bana kalırsa doğru olmayan bir davranış olmuş çünkü bu onu dahada cesaretlendirmiş ki sana karşı iyice rahat olmuş. Sen zaten ona karşı ipin ucunu kaçırmışsın bundan sonrası için onu böyle kabul etmekten başka çare yok, ona göre takılırsın yani seni rezil etmeyecek ortamlarda, kişilerin yanında vs. Her şeye rağmen hayatını devam ettiriyorsa mutludur demektir, yani kendi olmaktan mutludur sosyal yön olarak kast etmiyorum. Sende onun bu mutluluğunu bilerek arkadaşlığına devam et. Buraya yazdıklarını ona söylersen çok kırılır zaten o yüzden buraya yazmışsın eğer ki kaybetmek istemediğin birisiyse asla bu tür bir eğilim yapma ama daha sakin, daha uyarıcı bir dille eleştirerek bazı sınırları çizebilirsin. Onun sana yaptığını sen patavatsızlık algılıyorsun ama ona göre doğru asıl mesele senin ona karşı sergileyeceğin tavır hem sana hem ona karşı doğrulayıcı olmalı. Kızların birbirini aşırı kıskanma faktörünü de unutmamak lazım. Bunları ayırt etmek senin elinde..

1|0
    0|0
  • 8 yıllık arkadaşım (samimi) son zamanlarda böyle yapmaya başladı ukala ukala tavırlar milleti ezmeye çalışma herşeyi ben biliyorum havası vurdum g. tüne tekmeyi attım en nefret ettiğim insan tipidir

0|0
    0|0
  • evet gece gece bunu okuyacaz

0|0
    0|0
  • Bu saatte böyle yazıyı okuyan var mı ya

0|0
    0|0
  • 1-2 saniye önce:

İlk gördüğümde çok uzun okumayım dedim.

3-4 saniye sonra:

Ulan okuyayım o kadar yazmış, günahtır.

5 saniye sonra:

sonunda felan diye bir şey yazmış, kafa bulmuş, ben en iyisi okumayım bu kadar uzun yazıyı

0|0
    0|0
  • Ben onu adam ederim. başkası mutlu olacak diye kendinle dalga geçmek saçma. kimse onu ezmemiş anlaşılan

0|0
    0|0
    • nasıl :) abi ezseler hemen hemen kavga çıkarır görüşmeyelim der hemen savunmaya geçer

• izlemedim

0|0
    0|0
  • Onun ben mk öyle rahatsız edici bir insani bir saniye cekmem

0|0
    0|0
  • Ozetleyin cevapliyim uzun yazi fobim var

0|0
    0|0
  • Öyle arkadaş düşman başına aman aman aman tü tü tü

0|0
    0|0
  • Kinama kinama

0|0
    0|0
  • iftar saat kaçta acaba? sigara yakcamda.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 3

• Türk insanının en favori özelliği kendisini geliştirerek üstün olmaya çabalamaz üşenir bunun yerine karşısındaki insanı eleştirip aşağıya çekerek üstünlük kurmaya çalışır. Aslında bu tamamen aşağılık kompleksi. İnsanların bir çoğunda var bu durum. K

0|0
    0|0
    • Bu kızın bu zenginlik merakı nedir

• uzman değilim ama psikolojide bunun bir adı kesinlikle vardır.

• Ülkü özlüyorum ama yeter artk !

• Ahahah komediymis ya 😃 kendisi bu garip davranislarinin farkinda degil mi?

0|0
    0|0
  • Karaktersiz? :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...