Son zamanlarda ülkenin köklü liselerinde neler oluyor?

İstanbul Erkek Lisesinin başlattığı idarecilere yönelik protestolar kısa zamanda yayıldı liseliler bir bir seslerini çıkarmaya başladı.
Şu ana kadar İstanbul Erkek Lisesinden sonra Galatasaray Lisesi, Cağaoğlu Anadolu Lisesi, Bornova Anadolu Lisesi, Vefa Lisesi, Kadıköy Anadolu Lisesi, Notre Dame de Sion Lisesi ve belki de bilmediğim bir çok lise ve liseliler tepkilerini ortaya koyuyorlar.
Peki bu çocuklar ne demek istiyor neler talep ediyorlar hiç baktınız mı?
Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencilerinin bildirisiSon Zamanlarda Ülkenin Köklü Liselerinde Neler Oluyor?

Güncellemeler:
*Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri de sessiz kalmamışlar.

0|0
2|29

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Nasıl bir ülkede yaşıyorsak artık en güzel zamanlarında nelerle uğraşmak zorunda gençler :(

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• bu liselerden birindne mezun olmak isterdim.
    cünkü egitimi en iyi olanlardan bu liseler.
    Egitim tüm liselerde iyi olsaydı koleje ihtiyac duyulmazdı
    tvde baktıgımda 90 bin liraya kadar giden bir lise egitimi var
    liselileri dinlemek lazım.
    cünkü okul bittiginde ne kadar bagırsan zararı kendine olur.
    iyi bir hayatı bazen genclerden dinlemeyince sonuc sadece kaostur

2|1
    0|0
  • maalesef o okulların hepsinin yeri, rant açısından çok çekici. bu okullara yapılan baskının temeli bu bence

1|0
    0|0
  • Akp virüsü ülkenin diğer yerlerine olduğu gibi oralara da saldırıyor. Bu sadece Türkiyenin değil dünyanın sorunudur. Aynen hitler Almanyasinda olduğu gibi. Hitler denilen akıl hastasına da milyonlarca Alman destek vermişti.

1|0
    0|0
  • Baktım. Hak ve özgürlük talep ediyorlar

2|1
    0|0
  • Yeter diyorlar yeter.

1|0
    0|0
  • Liseler çıldırmış olmalı

1|0
    0|0
  • Çok iyi ya

1|0
    0|0
  • Genç çocuklar güdülmeye karşı çıkıyorlar...

1|0
    0|0
  • Eğitim sisteminden bende memnun değilim , ama bunu düzeltecek olanlar okul müdürleri değil. Devleti idare edenlerdir. Ayrıca şımarık ergenlerin lafıyla da okul idare edilmez.
    Bu bildiriyi yapan çocukların ne bilgi birikimi var? Hayatta baba parasıyla kızlarla / erkeklerle oynaşmaktan başka ne tecrübeleri var? Olacak şey var olmayacak şey var. Yanlışın özgürlüğü olmaz, kısıtlanır.

1|0
    0|0
    • Dediklerini, bildirilerini okumamışsınız belli ki. Okul müdürlerini oraya getiren devletin kendisidir zaten müdüre sırt dönmek devleti idare edenlere karşı bir duruş da barındırır. 18 yaşındaki bir insana şımarık ergen etiketi yapıştırmayı geçtim kişilerin ne yaşadıklarını bilmeden baba (?) parasıyla oynaştıkları iddiasını ortaya atıyorsunuz. Çok saygısızca olacak şey var olmayacak şey var.

• Sevilmeyen, taktir kazanmayan şeylere karşı saygı duymak düşünmeyen insanın yapacağı bir iştir. Ben yaşa değil başa bakarım. Bilgi bir tek okulda öğrenilmiyor. Böyle düşünüp bir tek okuldan öğrendiği bilginin peşinden gidenler de devletin istediği gibi biçimlendirilmiş oluyorlar genelde. Bu liselerin giriş puanları hakkında fikriniz var mı ya da eski halleriyle ilgili? İnsanlar gerçekten bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar.

• Ya abi ne diyorsun, senin hiç mi konuşmayı bilmeyen canım bir hocan olmadı?
      Böyle bir memur görmedin mi hiç?
      Çocukların isyanı cahil oldukları konuda değil hocalarla sıkıntı yok zaten, hükümetin yeni atanmış müdürü yok efendim kutlu doğum , Osmanlı, din , akp diyerek propaganda yapıyor bildiğin...
      Gerizekali dediğin o kişiler topluluğu nesillerinin en üst tabakası bu arada, milli eğitim öyle belirlemiş, ülke gençliği bu tabaka ile kıyaslanamaz

• Gençlerimizin gözleri açılıyor. İyi bişey bu

1|0
    0|0
  • O okulda olanlar akıllı insan çoğu ve haklılarda. Talep ediyorlar ama ne zaman yapıldı ki talepler

1|2
    0|0
    • KAL öğrencilerinin yayınladıkları duyuruyu sorunun altında paylaştım. Son derece yaratıcı ve açıklayıcı bence tarihi de yazıyor onun üstünde. Aynı şekilde internetten net tarih öğrenebilirsiniz diğer okullarla ilgili. İstanbul Erkek Lisesinde mezuniyette sırtlarını dönerek protesto etmişlerdi başta.

• Geçmişten bir şeyleri istemiyorum. Başkalarının yazdığı tarihi okuyup da şu böyle bu değil demeyi pek tercih etmiyorum. Cumhuriyet tepeden indiği için sindirilemediğini düşünüyorum.

• 1950'ye kadar yaşasaydı. Atatürk herşey oturacaktı. Ama öldürüldü.

• Evet

0|0
    0|0
  • Talepleri oldukça makul

1|0
    0|0
  • İkinci bir gezi ayaklanması olabilir.

1|0
    0|0
  • Okuyorum bende merakla bekliyorum

1|0
    0|0
  • okumaya gerek yok kesin serserilik peşindeler.

0|0
    0|0
  • Talepleri dikkate alınmayacak öğrencilerdir. İmam hatipli olsalar her istedikleri yapılırdı

1|0
    0|0
  • Olaylardan haberim yok, malum her yer yandaş medya ile dolu. Ülke ne hallerde ama hala her şey tozpembe gösteriliyor.

0|0
    0|0
  • Yöneticilerde iş yok. Meb eğitimin içine etti

1|0
    0|0
  • Liselilerin ergen dertleri bitmiş siyaset yapmaya başlamışlar😁 gezi 2 yakında sahnede

1|0
    0|0
  • dunyagerceklerim.blogspot.com.tr/.../...a-ilk.html

Cumhuriyet tepeden indiği için. .. demişsin @soran
    Bu linke göz atarsan...

0|0
    0|0
    • Yani anlamadım demek istediğinizi?

• Tepeden indi çünkü linkte de okuduğun gibi, her iki ülkeyi kuran kadro, aynı kadro. Hâliyle bu ülkenin liselerini kisacasi eğitim sistemini inşa edip zihinleri iğdiş eden yapı aynı. Son zamanlarda, bu yapı kırılmaya çalışılıyor. Geçmişine düşman yetişen nesiller olmasın isteniyor artık. Kavga bunun kavgası. Linki okuduğundan emin değilim. Orada açık açık deniliyor işte, '... Bize toprak vermeyen Abdülhamid Han'ı en az 200 sene düşman bilecekler" diye. Bu düşman bilmeyi eğitim sistemini kurgulayarak sağladılar işte...

• Çok açık değil mi istedikleri şeyler? Sadece "freedom" istiyorlar. Herkesin görevini yerine getirip, görevi olmayan şeylere burunlarını sokmamalarını istiyorlar. Her şeyi değiştirebilecek gücünüz yok demek istiyorlar. Çabalıyorlar..

0|0
    0|0
  • Olaydan haberim yok şimdi gördüm dur bakayım neymiş 👀

0|0
    0|0
  • provakasyona çağırıyorlar kardeş dikkatli olmak lazım. Gençler daha kanları kaynıyor biraz meğil varsa sokağa çıkmaya müsaitler. Ülkemizi karıştırmak isteyenlerin rezil çabaları

0|0
    0|0
    • Ülke zaten yeterince karışık

• Şehir şehir mi ele alıyoruz ülkeyi? Her neyse

• Alacaksın tabi bir yerde olan olayı tüm ülkeye mâl edemezsin.

• etmedim

0|0
    0|0
  • Aman hic bilmiyrum

0|0
    0|0
  • çok mu lazım

0|0
    0|0
    • Evet içler açısı bir eğitim sistemi ve düzenli olarak talepleri dinlenmeden itaat etmesi beklenen öğrenciler var. Birilerinden fikirler çıkması, insanların düşünmesi çok lazım.

• Bütün sistemler çökükse umursamayanların da bunda payı var.

• değişik

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• O cocuklarin hepsi hakli

1|4
    0|0
    • Haklılıkları kişiden kişiye göre değişebilir elbette. Benim anlamadığım insanlar umursamıyor. Bir tane iki tane değil ki protesto eden lise sayısı açıp okumuyorlar bile ne demek istiyor bu güzel gençler diye.

• Sagduyu yok kardes millet sorunlarin icinde bogulmus vaziyette birbirimize yabancilastiriliyoruz

Yükleniyor...