Ramazan ayı hakkında?

arkadaşlar sorum kısa oruç tutmuyorum diye kötü gözle bakıyorlar tamam tutmam gerek ama tutmuyorum kendi özgür iradem ve fikrim sert karşılık vermekte istemiyorum saygı da duyuyorum ama hala bakışlar devam ediyor ne yapmalıyım sizce?

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Bir müslümanın oruç tutmaması garip zaten. O yüzden bakılması normal değil mi :D

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• önce oruç tutmayanın tutana saygısı gerek
    sonra oruç tutandan saygı beklemeli insan.
    Geneli müslüman olan bir toplum içerisindeyken karşılarında ramazan ayında yer içersen
    manipüle olursun haliyle.
    yoksa ye iç kimsenin zkinde değil.
    benim sevabımda günahımda sana gelmeyecek

1|1
    0|0
    • ona dikkat ediyorum soruyorlar tutmuyorum diyorum ondan sonra tuhaf tuhaf bakıyorlar
      dikkat ediyorum etrafıma tabi ki

• tutmuyorum deme sende direk
      bırak rahatsızım de bahane uydur tutmuyorsan o senin günahın göze batmanada luzum yok

Erkekler Ne Diyor 18

• Nasıl saygı duyma bu? Milletin yanında yiyip içiyorsan bu saygı duymadığın anlamına gelir. Milletin yanında yiyip içme ki hem onlara saygın olsun hemde sana kötü gözle bakılmamasını sağlamış olursun.

1|0
    0|0
    • dikkat ediyorum dedim?
      okuduğunu anlama problemin var sanırım..
      yemiyorum içmiyorum milletin yanında yani

• ee nerden biliyorlar o zaman oruçlu olmadığını;?

• az sosyalleşirsen insanlar birbirine niyetlimisin vs. sorular soruyorlar..
      dürüstçe değilim dedikten sonra bu bakışlara maruz kalıyorum..

• o oruç tuttugunda sana ters bakanlar kazanacagını düşündügü sevaplardan kat kat günaha giriyor zaten o et yıgınlarını takma kafana ortalık yerde birşey yiyip içme birde.

0|1
    0|0
  • Sen ozgur bir insansin ve kararlarini ozgur iradenle veriyosun bu kimseyi ilgilendirmez onlara haddini bildir ve dogru bildigin seyo yap

1|0
    0|0
  • Hiç bir şey

1|0
    0|0
  • Sala

1|0
    0|0
  • Kimse okumuyor ki dini kitabı. Hadi arapçan yok aç mealini oku! Hayat senin hayatın sana tavsiye verebilirim ama zorlayamam

0|0
    0|0
  • Milletin yanında yemiyorsan sana ne diyebilir ki görmüyor sonuçta her insan kendi dünyasında yaptığıylà sorumludur. Zaten millet için oruç tutucaksan tutma bu kadar dert edecek durum söz konusu değil olayı başka yerlere çekip sapote etmekten başka bişey degil

0|0
    0|0
  • oruç tut

1|0
    0|0
  • tutmak istemiyorsan tutma.
    oruç tutmuyormusun diye soranlara da üzerine vazife olmadığını hatırlat.

0|0
    0|0
  • Bizim yapabileceğimiz bir şey var mı?

0|0
    0|0
  • Takma kimseyi.

0|0
    0|0
  • Allah tutmayı nasip etsin tutanlara saygılıyım diyosan benim için sorun yok ama keşke tutsan sende inan çok güzel başka bir duygu oruç sadece açlık değil bir terbiye ve vücuduna hükmedebilme başarısı

0|0
    0|0
  • Bikere orucun anlamını bilmen lazım. Oruç farz'dır. İmanın şartlarındandır. Buna alenen karşı gelmen tabikide hoş karşılanmaz. Allaha isyan ile aynı kapıya çıkar.

0|0
    0|0
  • Bu kadar dertse tut o zaman

0|0
    0|0
  • Oruç tutan insanların karşısında birşey yiyip içmediğin sürece aklı selim hiçkimse sana karısmaz

0|0
    0|0
  • ozgur iraden neden musade etmiyor oruc tutmana

0|0
    0|0
  • Milletin ortasında hapur hupur yiyorsan bakışlar olur yoksa alnında oruçlu değilim yazmıyor heralde?

0|0
    0|0
  • İçlerinden ne geçirdikleri kendilerini ilgilendirir. sen metanetini koru

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kimsenin görmediği yerde yemek ye

0|0
    0|0
  • Musluman degilsen tutmazssin tabi

0|0
    0|0