Süperego nedir?

bir arkadaşım çok yakışıklısın aynı zamanda karakterlisin süperegoya sahipsin yalaka değilsin bu yüzdende yalnızsın dedi. nedir bu süperego? iyi bişeyse ben niçin yalnızım?

Güncellemeler:
bir ilgilenin ya :(

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Toplum/aile kurallarına, ahlakına, görgü geleneklere beğlı birisi misin?

Şimdi Freud amca kişiliği tanımlarken üç şeyden bahsediyor; id, ego, süperego
    idi baskın olan insanın hiçbir kurala uymaksızın içinden geleni yapar. Recep ivedik buna çok iyi örnek
    Egosu baskın olan hayal gücünden yoksun, mantık insanı olur
    Süperegosu baskın olan da, Katı, muhafazakardır

Böyle bakarsak süperego öyle kötü bir şey değil ama üçünün dengelenmiş hali ideal olan

0|1
    0|0
    • hıı anladım teşekkürler peki madem iyi bişey niye yalnızım hani derler ya boyu olsun biraz tipi karakteri olsun fit olsun diye. bende hepsi var lakin kimse gelipte tanışalım demiyor

• ya daha 18 yaşındayım sevgiye ihtiyacım var ilgiye de muhtacım çevremdeki herkesle ilgilenen illa ki bir kişi oluyor. sitem de etsem yok işte şu işim vardı sınavlarım vardı vs vs bahane uyduruyorlar benim arayacak 5 dk zamanım varsa onlarında oluyordur herhalde

• Bilemiyorum, ne demeliyim bilemiyorum :/

Erkekler Ne Diyor 1

• googlea yaz çıkar knk.

0|0
    0|0
    • çok akıllısın ama ben sizin cevaplamanızı istedim :)

• süperego, id ve ego farklı şeyler :)

• hmm freudun bir teorisiyle ilgiliymiş. egon daha geri planda galiba o zaman iyi bir şey. :)

Yükleniyor...