Yaşlıları huzur evine göndermek neden kötü bir şey olarak görülüyor?

Bahsettiğim ucuz huzur evleri değil, son derece lüks huzurevleri var ve maddi durumu yeterli insanların ailesini öyle bir yere götürmesi neden kötü karşılanır?

Evde bakamaması ve zor durumda bırakması daha mı iyi?

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Sana çocukken bakması zor gelmeyen insanları baş tacı etmek varken, huzur evine postalamak, en hafif tabirle insafsızlıktır..

"Beli bükülmüş ihtiyarlarınız olmasaydı belâlar üzerinize sel gibi akıp gelecekti."
    Hadisi sırrınca, ihtiyalar bir nevi çocuk hükmünde olduğundan onlara rahmet edilip belalar, musibetler azaltılır...

Onların güçleri azaldığından rızıkları kolaylaştığından, bereket vesilesidir..

#Vesselam

0|0
    0|0
    • Yahu neden "postalamak"?

• Ben rastladım ama çalışanların doktordu genelde, hiçbir işim yok bari para kazanmak için yapayım mantığıyla yapılmıyordu yani kariyerleri bu yöndeydi, öğretmenlik gibi.

• Olabilir vardır..

Orda kalan ihtiyar amcaları gördüm..
      Üniversite de arkadaşlarla gitmiştik..
      Afedersiniz ama hâlâ kızlara sulanıyorlardı.. Şahit olduğum bir durumdur..

Nitekim orda kendi halinde bir adama rastladım, müdürü sanmıştım oranın..
      Muhabbet ettik biraz..

"Ben aksi bir adamım.. Oğlumun evinde kalıyordum.. Asker emeklisiyim.. Fakat evde bir düzen bir nizam istiyordum.. Evin reisinin oğlumun olduğunu unutuyordum çoğu zaman.. Buraya gelmeyi kendim istedim.. Oğlum ve eşi istemese de tatsızlıkların sebebi bendim..

Burda ki adamlar öyle filmlerde izlediğiniz gibi masum insanlar değiller.. Bak şu oynayan adamlara.. Torunu yaşındaki kızlara sulanıyorlar hâlâ.. Akıllananamamışlar.. Bunların torun avutması gerektiği yaşta karı kız kovalıyorlar, milletin karısına kızına sarkıntılık ediyorlar.. Doğal olarak buraya getirmek zorunda kalmışlar..."

En İyi Kız Görüşü

• Nihe zor durumda birakacakmis ki. Evlatlarin yeri ile baskasinin yaninda olmasi bir mi? O da seni bebekken bakiciya verseymis kendi ilgilenmeseymis. Artik bakici iyi mi bakar kotu mu bakar... ki anne sevgisini veremeyecegi kesin. Simdi yik mu olacaklar insana elimiz kolumuz tutuyor onlara ihtiyacimiz kalmadi diye. Cok bakilicak durumdaysalar bakici tutar hizmetini gordurursun en kotu ama yine kendi evinde olur.

0|0
    0|0
    • Kendisi gitmek istiyorsa peki?

• Sosyal yönden geri kalmış ülkelerde huzur evleri kötü oluyor anladığım kadarıyla, Türkiye'de herkesin bahsettiği kadar kötüyse tepki göstermeniz normal.

• Iyisi de var huzur evlerinin. Ben ziyarete gitmistim bir kere. Gayet duzgun gorunuyordu. Ozel yurt gibi dusun bir nevi. Yemekleri oda temizlikleri felan yapiliyordu. Ama yerine gore degisir tabi

Erkekler Ne Diyor 4

• Seni evlatların öyle bir yere bıraksın ister misin?

0|0
    0|0
    • Evet? Eğer hastaysam ve evde tek başıma iğrenç bir şekilde yaşayacaksam öyle bir yere gitmeyi tercih ederim. Hem kusursuz ilgileniyorlar hem de yaşıtlarımla sosyalleşebilirim.

• Sen benim bildiğim seyleri hic bilemezsin. Iyi ya da kotu huzur evi değil mesele. Boş boş konuşma. İnsan bu nere gonderiyosun.

• Kendisi gitmek istedi :)

• köpek satın alıp boklarını ayıklayıp temizlemek varken anne baba nine dede ne olaki değil mi

0|0
    0|0
    • Aynı şey mi?

• her noktasımı kameralı teftiş var mı ailesi kadar ilgi görürmü. bir yaşlıyı öperek bakmakla ruhsuz bakma arasında fark var. bana neyi ıspatlamaya çalışıyorsun.

• Bahsettiğim yeri görmeden idrak edemeyeceksin anlaşılan. Aklına Türkiye'deki iğrenç ve kalitesiz yerler geliyor hep.

• Bu çok kötü bir şey önemli olan huzurevinin nasıl olduğu değil. onlar senin için neler yaptılar sen ise onları geri dönüşüm kutusuna atıp işine bakıyorsun😉 benim ailem berbat ama ben bile huzurevine göndermezdim onları

0|0
    0|0
    • Ben yaşlandığımda öyle bir yerde yaşamak isterdim açıkçası. Bırakıp terketmekten bahsetmiyorum.

• Büyükannemin yaşadığı yeri gördükten sonra şu an bile gidebilirim senden benden rahatlar.

• yaşlanınca torunlarına o yeri tarif et seni kapatsınlar.

0|0
    0|0
    • Çok mu cahilsin, lüks huzurevlerinin nasıl yerler olduğundan haberin yok sanırım.

• "Kapatmak" kelimesini kullanman bile cehaleti ortaya döküyor. İstedikleri zaman dışarı çıkabiliyorlar.

• bak iki de bir hakaret ediyorsun adamı hasta etme bas git başımdan.

Kızlar Ne Diyor 3

• Olumun ne zaman gelecegi belli olmaz ama yaslilar bu kavrama daha yakindir yani yaslilik donemlerini cocuklariyla torunlariyla gecirmeleri cok daha iyi ve guzel olur

0|0
    0|0
    • Huzurevine giden yaşlılar ailesiyle zaman geçiremiyor mu? İstediğin zaman gidip alabilir ve aile yemeğine falan çıkabilirsin

• Bilmiyorum yinede ev ortami ile ayni olmaz

• Yaslilarda gitmek isterlerse sorun yok. Ama mesela o yaşlı dediğin annen babansa nasil birakicaksin kj oraya insanin canı acır be. O kadin o adam yıllarca seni bunun icin mi büyüttü. Bilemiyorum bence gitmek isterlerse anca yoksa yanlış bişey

0|0
    0|0
    • Zaten gitmek istiyor çoğu. Benim tanıdıklarım istiyor en azından. Büyükannem Macaristan'da harika bir yerde kalıyor ve görsen sen bile orada yaşamak isterdin.

• Lüks huzurevleri diye belirttim o yüzden. O dediklerin devlete ait olanlar. Parayı basarsan kraliçe gibi davranırlar. Dövme durumu falan da yok bireysel duş da dahil olmak üzere her yerde sadece yakınları tarafından kullanılan 7/24 açık kameralar var.

• Öylesine bende gidip kalmak isterim bu yasta 😂

• maneviyat nerede?

0|0
    0|0
    • Büyükannemin en iyi şartlarda yaşamasını istemek kötü mü?

• hayır torunları ve çocukları ile güelce vakit geçirmek isterler

• Yoo. Tanıdığım hiçbir yaşlının öyle bir isteği yok. Genel olarak arkadaşları ile zaman geçirip haftada 1-2 kez aileleriyle birlikte olmak istiyorlar genelde e

Yükleniyor...