Kapat

Icki icmek istemiyorum toplum baskisi altindayim ne yapabilirim?

Merhaba, lisedeyim ve arkadaslarimla cok sik disari cikiyorum, ickili ortamlar restaurantlar vb. gibi yerlere gidiyoruz bu yuzden cok fazla ickili ortamda bulunuyorum son zamanlarda inancimdan dolayi icki icmek, bir yudum bile icmek istemiyorum ve dogru bulmuyorum ancak icmek o kadar normal bir sey olmus ki kimseye neden icmedigimi aciklayamiyorum bahaneler uretiyorum, insanlar garipsiyor ve bende eskiden garipsiyordum anlamiyordum o yuzden anlatamiyorumda sebebini cunku anlamiyorlar, tum hayatim boyunca oyle yerlere gitmememde mumkun degil bu sorunu temelli nasil cozebilirim acaba bilen var mi?

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Ickili yerlere gitme gidersen elbet seytan bir gun seni kandirir. Nasil anlatamiyorsunn haram iste

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• canım musluman olmak ve Allahın yasaklarından sakınmak zaten asıl yapmamız gereken sey bundan asla bır utanma cekınme duymamalısın ama en basıdan cızgını cekmelısın dık dur ayıbı sen yapmıyorsun soyle arkadaslarına ben gelmıyorum cunku ıckı bana ve ınancıma ters dıceksın onlar ısrar ederlerse bırak gıtsınler ve senı herseyinle saygı duyan ınsanlarla arkadaslık yap cunku ınsan bır kere taviz vermeye gorsun maalesef sonra onlardan beter bile olabilirsin cunku sen sakınıyorsun bu yuzden dıkkat et kendine selametle

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• izmirlisin sanırım

1|0
    0|0
  • Oyle gibi arkadaslik etmeyeceksin

0|0
    0|0
  • alkolik bir babam vardı o yüzden nefret ediyorum de veya buna benzer bişeyler

0|0
    0|0
  • haklısın bende şaşırıyordum. zamanla ortam sayesinde banada normal bir şeymiş gibi gelmeye başladı.

0|0
    0|0
  • Bende okadar içkili ortama girdim ama hiç içmedim çok sukur

0|0
    0|0
    • Nasil yapabildin insanlara ne diyordun

• Haftadan haftaya bir cumaya gidiyoz içki de içersem o sevaptanda oluruz diyordum. :)

• Doğru arkadaşlar seçerek. Sen baştan seni anlamayacak insanlarla olmakla hata yapmışsın zaten.

0|0
    0|0
  • O nasil bir toplum la, bizde niye yok?

0|0
    0|0
  • onlarla arkadaş eolma onalrdan uzak dur allaha sığın

0|0
    0|0
    • Malesef etrafimizdaki herkes boyle en azindan kalpleri temiz

• evet kalpleri temiz yaptıklarına bak boş ver neredesin herkes öyle mi boş ver uzak dur onlardan

• Günümüzde neler sıradanlaşmadı ki..

0|0
    0|0
  • Gizli iç gece vakti.

0|0
    0|0
  • Tek yolu gitmemek

0|0
    0|0
  • Inancimdan dolayi içmem de ya da midemi rahatsız ediyor de

0|0
    0|0
  • Eskiden içenler kötülenirdi şimdi içmeyenler garip karşılanıyor

0|0
    0|0
    • Bu kadar kotu yoldayiz iste

• Bunlara modernlik medeniyet diyorlar bide sanki içince uzaya çıkıyoruz muassır medeniyet oluyoruz

• Seninki toplum baskisi degil arkadas baskisi toplum baskisi farkli bisey

0|0
    0|0
    • Yok ya bulundugumuz insan cevresinde normallesmis bir sey icki icmek gazoz gibi toplum yargisi yuzunden garipseniyor

• Bende cok icerim ama icmeyen hic bir arkadasimada teklif etmedim icemisin diye ne olursa olsun yine hersey sende bitiyor istemiyorsan icmezsin bukadar basit

• Allah (c. c) dan korkusu olan insan öyle ortamlara bile girmez. Kendine gel.

0|0
    0|0
    • Ailemle bile gitmem gerekiyor nasil gitmiyim

• bir rahatsızlığın oldugunu soyle. onu one sur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Eğer başkalarının baskısı altındaysan tadından hoşlanmıyorum veya alerjim var de ya da migrenim

0|0
    0|0
  • Tiksindim de

0|0
    0|0
    • ya da göbek yapıyo falan de

• Yok ya az icersin o zaman diyorlar sonra

• Hoşlanmıyorum kokusu bıle bayıyo de yeterlı degılmı

0|0
    0|0
Yükleniyor...