Neden oruç tutanlara kimse saygı duymuyor?

sokağa çıkıyorum herkes milletin içinde yemek yiyor sigara içiyor. oruç tutana saygı yok. türkiyede oruç tutmayana saygı var anca.. neden yok bu saygı?

2|0
22|42

En İyi Erkek Görüşü

• Millet oruç tutmak zorunda değil ister inanır ister inanmaz yemeğini dışarda yer hem onu geçtim orucun amacı açlık çeken insanları anlamak değil mi hepiniz normal zamanda öküz gibi yiyorsunuz sokaktaki insanlar afrikadakiler hep aç sen illa rahatsız oluyorsan evinden çıkma ya da yemek yiyenlerden uzakta dur yeter artık sizin gibi insanlar herseye karışıp sıkıntı yaratanlar millet sizin yüzünüzden birbirine giriyor . Bir kisi bilerek yanında yemek yiyorsa onun yaptığı ayıp ama normal insanlara karışamassınız

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Herkesin dini kendine çünkü. Kimse siz oruç tutuyorsunuz diye sigarasını ücra köşelerde içip yemeğini çekinerek yemek zorunda değil. Sen oruç tutmayı terxhi ediyorsan bunları göze alıyorsun demektir. Bu durumda da oruç tutmayana hiçbir laf etme hakkın yok.

3|0
    0|0
    • tabiki var hem oruç tutmuyo günaha giriyo hemde karşımızda bu saygısızlığı yapıyo!

• Soran kişiyi kast etmiştim @elalor :) Tavsiye için teşekkür :)

• Hee pardon o zaman. Yine de üslubunuz yanlış :)

Erkekler Ne Diyor 41

• Siz oruç tutuyorsunuz diye niye millet günlük hayatından vazgeçsin ki?

Oruç zaten bir sınanma değil mi?

Bunu Allah rızası için yapıyorsanız, artık şu sızınmalarınızdan vazgeçin.

2|0
    0|0
    • Buna "saygı" diyorlar. Yinede sen bilirsin.

• Kişilik meselesi. Ben şu an oruç tutmuyorum ama yinede saygımdan tutanların yanında yemiyorum. Vicdanım elvermiyor. Yapmak zorunda mıyım? Hayır. Yapıyor muyum? Evet. Benim düşüncem diğer türlüsü saygısızlık. Elbet kimseye "niye yemek yiyorsun sen" diye hesap soramam. Ki nüspet olsun diye yapanlar bile var.

• @BayanKorkunçlu
      Ben siz yiyorsunzu demedim. Bende oruç tutmuyorum ama ben zaten evden pek çıkmadığım için başkalarını öyle rahatsız etme şansım yok.
      Ama demek istediğim yukarıdakiler gibi. Oruç tuttukları için kimse bir imtiyaz haketmiyorlar. Allah rızası için yapıyorlar sonuçta

• zaten oruç nefsi terbiye etmektir o onların sorunu ama sende onları görünce sakin olacaksın. Bize eczanede günde kaçtane önümüzde bile bile su içen yemek yiyen çikolata vb tüketen isnlar geliyor oruç olmanın anlamı orada onları görmeyeceksin sabredeceksin. Sen yeterki Allah'ın rızasını yerine getir, Açın halini anla gerisini boş ver :)

0|0
    0|0
  • Saygıyla alakası yok ki bunun adam sokakta istediğini yapar sigara içmesine karışamazsın ki, o kadar etkilenecek birşey yok yani bizde zamanında tuttuk oruç, ne bozuldum ne de zorladı yani çok büyütmemek lazım..
    Hani burda bir salak var gizliden devamlı yemek paylaşıyor.. Onun ki mesela normal değil inadına yapıyor da diğerlerine karışamayız

1|0
    0|0
  • Türkiyede ne oruç tutana saygı var ne de oruç tutmayana insanlar hep bir eleştirme sorgulama peşinde bende bunu anlamış değilim biri yorum yapmış şerihat gelsin diye sen de gelsin yazmışsın ya orada işte koptum ben olaydan bu kadar geri kafalılık niye soruyorum sana

0|0
    0|0
  • Çünkü dindarlık değil din gösterişi arttı..
    Eskiden çok daha düzgün insanlardan oluşuyordu bu toplum..

0|0
    0|0
  • Böyle bir beklenti içine gitmezsen hiç sorun olmaz...

2|0
    0|0
  • Eskiden ülkede yaşayan gayrimüslimler bile oruç tutanın yanında bişey yeyip içmezlermiş. Bu çarşıda pazarda gördüğümüz insanlar hangi dine mensup çok merak ediyorum.

0|0
    0|0
  • Seriat gelsin onlarin kafalari alinca bak oruc tutmayan kaliyor mu

0|0
    0|0
  • Eh işte sözde müslüman çok ondan

0|0
    0|0
  • sen normal zamanlarda yolda sağda solda çocukların önünden yemek yiyerek geçerken saygı duyuyor musun? duymuyorsun yapmadığın şeyi başkasından bekleme

0|0
    0|0
  • Nisbet yapanlar haric digerlerine karismamiz dogru olmaz.

0|0
    0|0
  • Saygısız bir toplumuz

0|0
    0|0
  • Avrupa amellerine ulaştı ülkeyi gavurlaştırdılar hele ki genç kısım dinden iyice uzaklaştı kafası seksten başka hiç bişeye çalışmayan bir gerizekalıı beyinsiz nesil türedi yazık.

0|0
    0|0
  • Herkes istediği gibi yer içer. Kimse kimsenin hayatına karışamaz. Oruç tutmak ya da tutmamak herkesin kendi iradesidir

0|0
    0|0
  • Saygi var genelleme yapmayin benim is yerimdeki tutmayan arkadaslarim ben tutuyorum diye yanimda su icmezler sigara icmezler

0|0
    0|0
  • normalde var mı sanki saygı. d

0|0
    0|0
  • Çok tuhafsın

0|0
    0|0
  • Türkiye'de saflar iyice netleşti artık.

0|0
    0|0
  • Bana mı tutuyon mk orucu neden saygı duyayım !

1|0
    0|0
    • yazık değilmi karşındaki kaç saat aç

• Mantıksızin önde gideni

• Oruç tutmayanlara bu gözle bakıyorsan kusura bakma ama onlar da sana saygı duymazlar.

• nerdesinki sen

0|0
    0|0
  • Kusura bakma ama kimse oruç tutmak zorunda değil. Çok istiyorsan şeriatın olduğu bir ülkeye yerleş :)

0|0
    0|0
  • oruca saygı duysalar kendılerı tutar

0|0
    0|0
  • Yoo burda kimse yemiyor yemek

0|0
    0|0
  • Belki tutamiyirlardir hastalar

0|0
    0|0
  • ne bileyim kanka

0|0
    0|0
  • çünkü hepimiz müslümanız (!)

0|0
    0|0
  • İsteyen yanımda da yiyebilir. Sorun olmaz benim için.

0|0
    0|0
  • Birde müslüman %99 u bence müslüman sayısı %55 falan

0|0
    0|0
  • Toplum iyice bozuldu

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 21

• Yemek içmek hergün yapılan bir şey. Kasıtlı yapmıyorlar, oruç tutan bunlara takılmamalı.
    Görünce açın halinden daha iyi anlar insan.

4|2
    0|0
    • Böyle insanlar lazım işte ateist ve Müslüman kavga etmemeli

• İş siyasete gelince herkes dindar kesilip ancak Akp'ye oy vermesini bilir, ama iş oruca gelince kimse oruç tutmuyor. E hadi tutmuyorsun, tutmadığını bu kadar belli etme değil mi kardeşim? Ama oruç tutana da saygı yok millette.
    Bizden milletçe bir halt olmaz işte.

0|1
    0|0
  • Ne saygisindan bahsediyorsun. Tutuyorsun kendine herkes seninle tutmak zorunda değil.

1|1
    0|0
  • Oruç nefsi terbiye etmek için aç olanların halini anlamak için tutulur. Evet bencede dikkat edilmeli ama diğer kişiler oruçlu diye oruç tutmayanlarda aç mı kalmalı?

0|0
    0|0
    • Burada kimse aç kalsın demedi ki. Ben regl olduğum için oruç tutmuyorum. Oruçlu insanların yanında yemek yemiyorum ama hiçte aç kalmıyorum. Buna "saygı" diyorlar. Oruç tutmayan insanlara bir kelime desem başıma çullanırlar. Saygı saygı! Diye. Bunun gibi bir şey.

• @BayanKorkunçlu otobüste elbette yenmez. ya da parkta kana kana su içilmez. Ben cafede lokantada yemek yiyen oruç tutuyoruz biz ya da neden oruçlu değil bu insanlar bu dükkan neden açık diye itiraz edenlere kızıyorum. Ama senin baktığın pencereden bakıyorum bende

• Her koyun kendi bacağından asılır. Kimse bir diğerinin haklarını kısıtlayamaz.

• müslümanlar başka dindekilere saygı duyuyor mu? başka inançalara? siz kendiniz saygıdan bahsediyorsunuz ama başka inançalra saygı duymuyorsunuz

0|1
    0|0
    • Genelleme yapma. Sizin gibi Önyargılı ve yobaz insanlar sinirlerimi bozuyor. Tüm hristiyanlar, ateistler kötü değilse, tüm müslümanlarda değil! Bunun dinlerle alakası yok zeki insan, insanların kişilikleriyle alakası var. Biliyor musun, tüm dinlere saygım var ama senin gibi ötekileştirmeye bayılan insanlara tahamülüm bile yok!

• Herkes kendini dusunuyo knk

0|0
    0|0
  • Sen oruc tutuyosun diye insanlar yemeklerini neden gizli gizli yesin saygiyla alakasi yok zaten nefsine sahip cikamiyosan bosuna oruc falan tutmazsin yani

1|0
    0|0
  • Oruç tutana saygı yememek değil bence. Kimse kimseye karışmasın yeter bana.

0|0
    0|0
  • Saygısızlık değil o ihtiyaç.

0|0
    0|0
  • Bir kac sene oncesi böyle degildi sanki bu sene bende fazla fazla görüyorum hic ramazan degilmis gibi anlam veremedim bende

0|0
    0|0
  • Sen muharrem ayında oruç tutan alevilere saygı duyuyormusun? Duymazsin çünkü orucunu sessizce tutarlar tutuklarini bile bilmezsin.
    Konu kapanmıştır.

0|0
    0|0
  • Kardeşm Allaha saygısı olmayan bize mi olcak Allah dan utanmayan bizden mi utancak bugun bende gordum adamlar yiyorlar napalim ben çok dert etmiyorum yesinler bir gün bana hesap vermicekler Allaha vercekler...

0|0
    0|0
  • şu an sen de onlara saygı duymuyorsun farkında mısın? Oruç sadece aç kalmak değil unutma. Nefsine hakim olmadığın buradan belli

2|0
    0|0
  • Iyiki yurtdisinda yasamiyorsun desene. Yapamiyorsan tutma ya da biraz daha sabret ilk gunler zor olur.

0|0
    0|0
  • iman zayıf maalesefki arkadaş Allah sonumuzu hayr etsin

0|1
    0|0
  • İnsanlık mı kaldı artık

0|0
    0|0
  • saygı anlayışın bu mu

0|0
    0|0
  • Öyle bir zamandayız ki. Hiç kimsenin kimseye saygısı yok malesef.

0|0
    0|0
  • Ben rastlamadim oldugun yere bagli

0|0
    0|0
  • Oruç saygı görmek için tutulmaz. İster duysunlar ister duymasınlar o onların sorunu.

0|0
    0|0
  • Herkesin yaptığı kendine

0|0
    0|0
Yükleniyor...