BU AYET NE DEMEK İSTİYOR BAKAR MISINIZ?

“Mü’minler, mü’minleri bırakıp da kâfirleri veliler edinmesinler. Kim böyle yaparsa, Allâh’tan hiçbir şey (yardım-bağlantı) yoktur.” (Ali İmran: 3/28)

“Ey îmân edenler Yahûdî ve Hıristiyanları velîler edinmeyin! Onlar birbirlerinin velîleridirler. Sizden kim onları velî edinirse, muhakkak o da onlardandır. Şüphesiz Allâh, zalimler topluluğuna hidâyet vermez.” (Mâide: 5/51)

Benim ateist çok yakın arkadaşım da olabilir (ki varda), Hristiyan eşim olabilir, Yahudi arkadaşım olabilir vs
Bu ayet ne demek istiyor? Din dil ırk fark etmez herşeyden önce insanlık insan olan herkesle arkadaş olurum ben

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• “Mü’minler, mü’minleri bırakıp da kâfirleri veliler edinmesinler. Kim böyle yaparsa, Allâh’tan hiçbir şey (yardım-bağlantı) yoktur.” (Ali İmran: 3/28)

anlamı şu veli demek arkadaş dost demek yani ateistlerle müslüman olmayanlarla dost olma diyor

“Ey îmân edenler Yahûdî ve Hıristiyanları velîler edinmeyin! Onlar birbirlerinin velîleridirler. Sizden kim onları velî edinirse, muhakkak o da onlardandır. Şüphesiz Allâh, zalimler topluluğuna hidâyet vermez.” (Mâide: 5/51)
    anlamı gene şu veli demek arkadaş dost demek yani ateistlerle müslüman olmayanlarla dost olma diyor
    şimdi sen kiminle arkadaş olursan ol allah şunu diyor arkadaş olursan müslümanlığın zarar görür çünkü bizim yaptığımız birçok şey haramdır örneğin disco ya bara gitmek içmesen bile haramdır içki içsen haramdır zina yapsan haramdır gibi ateistler bu haram olan herşeyi yapar ve sen müslümansan ki sanmıyorum sen müslümanın desende bu ayeti inkar ettiğin için dinden çıktığını belirtmek isterim inşallah hatanı anlar kelimei şahadet edersin dine geri dönersin neyse yanibu haram şeyleri yaptığı için insanı harama yakınlaştırdıkları için allah iki milleti ayırmıştır yahudi kocan olursa ya da hristiyan kocan sen direk cehennemliksin ve senin çocukların da dinsiz hatta allahsız olacaklardır inşallah farkına varırsın bu dünya ya yaşamaya değil sınavdan geçmeye geldik bu dünyada sınavımız bitince öleceğiz öldüğünde de pişmanlık geçmeyecek ya daimi cehenneme gideceğiz ya da kısa süreli ya da direk cennete ama sonuçta düşüncelerin yanlış ve senin için tehlikeli

0|0
    0|0
    • Dini sorgulamak çok normal birşey insanın kafasında soru işareti oluyor bu dinden çıkmak için bir sebep değil
      Bazıları var tecavüz ediyor zina yapıyor ama namaz kılıyor onlar müslüman mı?

• evet onlarda müslüman günahkar müslüman bak çok kıssalar var tek '' lailahe illalah muhammeden resulullah'' dediği için cennete girebileceği söyleniyor ama hemen cennete değil ama şunu diyeyim allah düşmanları ile beraber olursan onlar gibi olacaksın ve sorgularken inkar edeceksin

En İyi Kız Görüşü

• Insan olanla arkadas olursun tabiki ama dinine laf ettirmezsin. Ayrica dinimizde kadinlarin baska dinden bir erkekle evlenmesi haram, musluman olunmasi gerekiyor.

1|0
    0|0
    • Yok laf ettirmem tabiki
      Bence o eskiden geçerliydi sebebi de şuydu erkek kadından üstün istediğini yaptırabileceği için ama erkeğin kafir bir kadınla evlenmesinde sorun yoktu
      Kadın erkek eşit zaten evleneceğim adam bana birşeyi zorla yaptıramaz insan olsun yeter

• Kafir Allaha inanmayan, tanrıtanımaz demektir
      Yani ateistle aynı şey sadece İslamdaki tanımı
      Bu neyin kafası

• Allah a şirk koşan da kafirdir.

Erkekler Ne Diyor 7

• Olamaz demek istiyor işte o ayetler :D

3|2
    0|0
  • Bu ayetlerde ''bu kişileri kendinize yoldaş seçmeyin, sizi koruyup kollamasından medet uymayın, bu kişilerden beklenti içinde bulunmayın'' demek istiyor. İlk ayette ki hiçbir şekilde yardım-bağlantı yoktur demesinin sebebi budur.

Kuran'ı anlayarak okuyan biri olarak demek istediği budur.

1|1
    0|0
  • hani hoşgörü dini ya islam ondan böyle diyor

0|1
    0|0
  • bu ayette adamlara zarar ver demiyo sadece onlara uyma seni dininden uzaklaştırır demek istiyo

0|0
    0|0
  • Dinler insanları ötekileştirmek için uydurulmuş masallardır.

0|0
    0|0
  • bunlar kuran ayetleri değil emevi zihniyetin bize kuran diye yutturduklarıdır.

0|0
    0|0
  • Kardeş Allah istemiyor sen neyin kafası yaşıyorsun da sorguluyorsun hadsiz pislik...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...