Yokuşta arabayı el freni kullanmadan kaldırmanın püf noktası nedir?

Garanti olsn diye el frenini çekiyorum araba kaçar diye çekiniyorum açıkçası, yokusta arabayı kaçırmadan kullandığınız bir teknik varmıdır?

0|1
3|23

En İyi Erkek Görüşü

• Arabayı boş a aldık yokusta durdun frene bastın dogrumu? Debriaja bas vitesi bire tak ayaggın frende iken arabaya hafıften titremeye baslayana kadar kaldır debrıajdan ayagını ondan sonra frenden ceksen de araba geri gitmeZ cunku tam sınırda tutuyorsun aracı gaz verincede geri kaçmadan iler gidersin 😊

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Debriyajdan ayagini yavasca cekersen cok rahat kalkis yapar

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Bunu Anlatamam Gösterebilirim.

1|0
    0|0
  • Çok yumuşak debriyaj yaparsan kalkar sert yapma da stop etmesin

1|0
    0|0
  • Paran varsa yokus kalkis destekli bir arac al. Onun disinda debriyajin kavrama noktasini bilmen lazim o kisma kadar ayagini cek bir ayaginda frende zaten gaza baatiigin anda kalkar araba zorlamaz senide..

1|0
    0|0
    • Param yok arabanın borcu var :)))

• Hepimizin borcu var sikinti yok 😉 calistikca odenir nasil olsa. Sana soylediklerimi uygula ise yarayacaktir

• Teşekkür ederim.

• Debriyaj gaz ile kavrama yöntemi debriyaj belli seviyede tutulur gaz verilir zaten motor sesi belli eder

1|0
    0|0
  • Bir ayağın frende diğeri de debriyajda basılı olsun. Vites 1 de iken debriyajdaki ayağını hafif hafif kaldırmaya başla. ibre devir göstergesi 20 ile 10 arasına geldiğinde araba hafiften titremeye başlayacak. o sırada frendeki ayağını çekmen gerek. o sırada araba kendiliğinden gidecek zaten. 1-2 araba boyu ilerledikten sonra debriyajdan da ayağını çekip gaza basabilirsin.
    Bundan daha iyi anlatılamazdı. kendimi tebrik ediyorum :)

1|0
    0|0
    • 👍 gayet iyiydi teşekkür ediyorum

• arabanı sat degıstır yokus kalkış destegı olan bır araba al benım annemde kullandıgı ıcın ford fıesta guzel bır onerı dugmmeye basıyorsun tekerlek arabayı duz yoldaymıs gıbı sorun yasamadan otomatık devir destegı sayesınde de hıcbır problem yasamıyorsun tabı :D

1|0
    0|0
    • Su an zor 😊kardesim

• benım tavsıyem bu yönde veya bı rampada yanında bır bılen kısı ıle alıstırma yap ben otobuste ayakta durmayı beceremzdım düşün şimdi 18 metre otobusu gram kacırmadan üstesinden gelıyorum bu bıldıgımden degıl ısteklı olup alıştırma yaptıgımdan kaynaklanıyor alıştırma yap :)

• Ayağın gaz/debriyaj ile çok uyumlu ve ikisi arasındaki reflekslerin iyi olmalı. Ayrıca ayak alışkın olmalı, her arabada biraz farklıdır bu aralık. Alışkanlık olması lazım 👍👍👍kolay gelsin

1|0
    0|0
  • yaım debriyaj yap tabi manuel kullanıyorsan arabanın sesi degişir sonra debriyajdaki ayagını sabit tutarak gaza yüklen

1|0
    0|0
    • Manuel

• bir ayagın debriyajda digeri frende olsun freni bırakmadan ayagını deriyajdan yawaş yawaş kaldır motorun sesinin degiştigini fark edersin orda debriyajı sabitle ayagını frenden kaldır gaza bas el freni iniken yap

• Devir ile ayağının drbrejde olması boşa alma vitesi.

1|0
    0|0
  • seri ayak hareketleri ayak pratiği :) ya da bir ayağın tam debriyajdayken diğer ayağını frende tutatarak hafif hafif gaza basarak kavramayı yakalamayı deneyebilirsin

1|0
    0|0
  • Bu bir alışkanlık kullandığın yöntem olabilir en güzeli yokuş kalkış desteği olan bir araba almak

1|0
    0|0
  • debriyaj gaz oranını iyi ayarlaman gerek sadece bunun süreside 3 ay ortalama hergün kullanıyorsan

1|0
    0|0
  • Püf noktası heyecan yapmaman zaten teknik olarak napman gerektiğini biliyosundur

1|0
    0|0
    • Evet çekiniyorum arabanın kaçmasından. Pratiğe geçmek istiyorum el freninden ziyade

• Bu da arabanın üstüne ne kadar çok çıkarsan aşabileceğin bir sorun

• Var tabiki.
    Deviri yukseltip ayagini debriyajdam biraz gev cekicen araaba firlar

1|0
    0|0
  • ayağın alışırsa kaldırırsın burdan söylemekle olmaz

1|0
    0|0
  • Yarim debriyaj yapabilirsin. Yapmayi biliyor musun?

1|0
    0|0
  • Seri gaz ver hızlı kalksın

1|0
    0|0
  • yarım depraj yarım :D

1|0
    0|0
  • Yarim depriyaj ve gaz

1|0
    0|0
  • Gaza yukleneceksin

0|0
    0|0
  • yokuş kalkış desteği olan araç almak :)

0|0
    0|0
  • Fren boşa mı var?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Debriyajla gazı ayarlamak

1|0
    0|0
  • Debriyajla kalksana kizim

0|1
    0|0