Baskıcı bir aileniz var mı?

Benim ailem gayet baskıcı mesela.

Güncellemeler:
Kim olduğumu merak edenler olmuş; @KodAdıFasulye

0|0
24|23

En İyi Erkek Görüşü

• Var okul konusunda kanks

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ailem parçalar halinde olduğu için bazısı çok serbest bazısı çok baskıcı :) baskı var diye hiç bir zaman kaçmadım ya da odama sinip kabullenmedim her zaman beni baskı altına almaya çalışana direttim ve bana koydukları kuralları hafiflettim sonuçta ailem ve malesef biraz toplum olarak geri kalmış olduğumuz içim ailemdeki bazı kişiler tamamen eski çağlarda ama onlara karşı küçükken çok şiddetle karşı çıkarken şimdi daha ılımlı yaklaşıp güvenlerini kazanıyorum :D kaleyi içten feth ediyorum :) Özgür ruhlu olduğumdan mıdır bilmem hiç bir baskı altında boyun eğmem her zaman yapmak istediğimi yapmışımdır :) Birde genel olarak ülkemizde kızlara karşı daha baskıcı bir tavır olduğunu gözlemledim. Birçoğu aileden bir nemze baskı görüp şehir dışında üniversite hayatına ya da erken yaşta evliliği kullanarak bu baskıdan kaçmaya çalışıyorlar.. üzücü bir durum

1|0
    0|0
    • En iyi yorumdu teşekkürler çok doğru.

Erkekler Ne Diyor 22

• baskıcı değilde korumacı bir ailem vardı özellikle babam bu konuda olabildiğince titizdi halada öyledir kendisi

1|0
    0|0
  • Fena

1|0
    0|0
  • Güçlü e özgüveni yüksek biri olduğum için son 5 senedir ailem baskı yapamıyor

1|0
    0|0
  • hayır anne baba duygusunu tatmaları için haberleri olmadan bazı şeylere göz yumuyorum sadece

1|0
    0|0
  • baskıcıydılar ama ben daha baskın çıktım

1|0
    0|0
  • Hayır.

1|0
    0|0
  • Çok hem de çok...

#DeliyizÇünkü

1|0
    0|0
  • Normal sayılır

1|0
    0|0
  • Yook

1|0
    0|0
  • Hayayimda gordugum ve gorebeilecegim en baskici anne baba benim annem babamdir heralde.

1|0
    0|0
  • Benim ailem var ama yok

1|0
    0|0
  • Sıfır baskı :D

1|0
    0|0
  • Hayır baskıco aile yanlışa yöneltebilir ailem hiç baskıco değil

1|0
    0|0
  • Benimde kızım olsa onu bunaltmadan varlığımı hissettirirdim her konuda etraf çakal dolu

1|0
    0|0
  • babamda var biraz o baskıcılık

1|0
    0|0
  • vardı ama kimin umurunda ki😏

0|0
    0|0
  • Hayır baskıcı değiller.

0|0
    0|0
  • Benim ki değil en azından bana değil

0|0
    0|0
  • ne konuda baskı mesela

0|0
    0|0
    • Herhangi bir konu

• Benim de tam tersi

• hmm.. ama gel görki ünide evde kalmak istedim tamam dediler sonraa tek başma tatile gitcem bu yaz dağ bisikleti alıp gezcem :D öyle

• Hayır, yok.

0|0
    0|0
  • hayır tam tersi

1|0
    0|0
  • Ona buna veemenden korkuyorlardır

0|0
    0|0
    • Eğitim konusunda baskıcılar, ağzını topla ve herkesi annen, kız kardeşin veya ablan gibi görmekten vazgeç, zikerler feriştahını.

• Kim olduğumu güncellemede belirttim, psikolojik konularda danışabilirsin.

• Bunlar gerçekler iltifat falan değil ender kaldı düzgün kızlar tamam bir şey olursa sana müracaat ederim 😊

Kızlar Ne Diyor 23

• Hayır asla.

1|0
    0|0
  • hayır değiller

1|0
    0|0
  • anneme burdan selamlar saygılar :D

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Bazı konularda Evet gece dışarı çıkmak eve geç saatte dönmek gibi. Ama onların kafasından düşününce etraf gerçekten çok kötü ve akillarinin kalması çok normal. Tabi artı büyüdük alismalari da lazım o ayrı bir konu

1|0
    0|0
  • Benim abim ve erkek kardeşim baskıcı. Annem babam pek değiller

1|0
    0|0
  • Hayatımda baskı yapan, bariyer koyan kimse olmadı. Belki de bu yüzden yanlış şeyler yapmadım ve pişmanlıklarım yok. Baskı gören insanlarda bastırılmış şeyler vardır. İstemeyerekte olsa yalana meyillidirler çünkü isteklerini rahatça dile getiremeyip gizli saklı yapmak zorunda kalıyorlar. Örneğin kız gelmiş erkek arkadaşıyla el ele mağazada geziyor, annesine daha dershanedeyim etüt var diyor.

0|0
    0|0
  • bazı konularda işte

1|0
    0|0
  • Patatesli bir aylem var

👻👀🚬

#patates

#rr

1|0
    0|0
  • Benim ailem de baskıcı

1|0
    0|0
  • Evet benim ailemde baskıcıydı. Ama ben onları idare etmesini çok iyi bildim. Kız arkadaşımdayım dedim gece sevgilimle bara gittim ya da dersim uzadı deyip sinemaya gittim. Bizde akşam haberleri başladıktan sonra eve girersen bir sürü laf yersin 😩

0|0
    0|0
  • Baskıcı değiller çünkü bana çok fazla güveniyorlar. bir işi yapıyosam onun doğru olduğuna kalpten inanıyolar. Çünkü daha önce güvenlerini hiç sarsmadım.

1|0
    0|0
  • Evet öyle ailem

0|0
    0|0
  • Annem baskıcı başı

1|0
    0|0
  • Hiç değiller.

1|0
    0|0
  • Hayir yok

1|0
    0|0
  • yokkk

1|0
    0|0
  • Çok değil

1|0
    0|0
  • Hayır baskıcı değil.

0|0
    0|0
  • Yerine göre

0|0
    0|0
  • Ortası diyelim baskıdan çok korumaya çalışıyorlar

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Keşke ailem baskıcı olsa hiç değilse ailem derim malesef her konuda sevgilim baskıcı

1|0
    0|0
Yükleniyor...