Neden müslüman bir kadın, müslüman olmayan bir erkekle evlenemiyor?

Yani erkeklerde oluyor ve kişi kendinden sorumlu deniyor. Ama kadınlarda aynı şey neden söz konusu değil, ben dinimi yaşarım, oda kendi inandığı şeyi... yurddışında yaşamak ve orda okuyup, kendi hayatımı kurmak istiyorum... Dolayısıyla orda evlenicem, orda daha güzel bir hayat süreceğimi düşünüyorum... Orda kadın-erkek ayrımcılığı falan yok, türkiyede kadın olmanın ne demek olduğu malumunuz... Fakat inançlıyım ve müslüman bir kadın, müslüman olmayan bir erkekle evlenemezmiş, günahı bırak, dinden çıkarmış... Erkeklerde oluyorken, kadınlarda niye olmuyor?

0|0
9|14

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü islamiyette temel erkektir. Allah eğer kullarımın bana secde etmesini istemeseydim , karıların kocalarına secde etmesini emrederdim buyurmuş. İkinci olarak tüm dini vecibeleri bir kenara at? Çocugun ne olacak? Kime göre büyüyecek?

0|0
    0|0
    • zamanı gelince kendisi seçer, bizden bağımsız.

• Erkekte kadını gayei müslim olarak alıyor ama sonra diyorki hak dini aşıla. Oldugu gibi almakla olmuyor. Yani sonraki akış oldugu gibi gitmiyor.

• aslında farkı yok, neyse teşekkürederim...

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Yalan yanlış şeyler uyduruyolar kadınları baskı altına alıp ellerinin altında tutabilmek için. Sapkın müslüman abazaları.

0|0
    0|0
  • evlenir ben izin veriyorum

0|0
    0|0
  • evlenebiliyorr

0|0
    0|0
  • çünkü dinde kadınlara çok değer veriliyor yersen

0|0
    0|0
  • hayırlısı olsun ne diyelim

0|0
    0|0
  • çünkü din ayrımı yapmayacak kadar entellektüel dir

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • Dini nikah kıyılamadıgı için evlenemezsin herseferinde zinamı yapacaksın?

0|0
    0|0
    • ya onu islama uygun şeklinde evlenmeye ikna edersem...

• Boyle birşey mümkün degil niyet önemlidir amaç değil.

• Müslümanlıktan ayrıl sende çok birşey kaybetmezsin. 1 kitaba göre hayatı sürdürmek akıl işi değil.

0|0
    0|0
  • gönül lan bu ne alaka.

0|0
    0|0
  • Çocuklarınız için

0|0
    0|0
  • Evet ben de araştırmıştım durum öyle ama neden ben de bilmiyorum tabi erkek baskın olduğundan olabilir

0|0
    0|0
  • Hakkatten hatta neden dindar sunni kızları Alevi erkeklerle evleniyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Onun buyrugu altina girmesin diyeymis

0|0
    0|0

• bacım en basiti erkek nafakayı kazanmak zorunda Müslüman olmayan biri helale harama dikkat edip helal kazancı sağlamaz .. ya sen onun dini üzerine olursun ya da o senin.

0|0
    0|0
  • Ağzı olan konuşuyor. Kafam çorba oldu şu an

0|0
    0|0
  • Muslumanlik falan hikaye sıktır et yobazlari

0|0
    0|0
  • Erkeklerin kadını ikna etmesi daha kolay diye öyle oluyor

0|0
    0|0
  • caiz degil

0|0
    0|0
  • Cunku bir süre sonra asimile olursun ve dogan cocuklarin da esinin dininde olur senden gelecek bir nesil komple İslamı bırakmıs oluyor

0|0
    0|0
  • Hepsi için geçerli

0|0
    0|0
Yükleniyor...