Arapça Sureleri Nasıl Ezberlerim? Lütfen... Cevaplarınız çok önemli :/ ?

20 Sf. Arapça sure ezberlemem gerekiyor. Tamamen ve çok iyi anlamış bir şekilde bir hafta veya 10 gün içinde nasıl bitirebilirim, bitirebilirmiyim? (Neden bitirmelisn vs. vs. hiç sormayın...)

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Dinlersen sürekli saha çabuk ezberlersin. Bitirebilirsn neden olmasn

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• tersten ezberleyerek yani en sondaki ayeti ezberle sonra bir üstündekini ezberle ikisini birleştir o şekil hem dha kolay ezberlersin hem unutmazsın

0|1
    0|0
    • Peki neden baştaki ayeti okuyup sonra ondan sonraki ayetle birleştirmiyorum da sondan geriye gidiyorum :)

• bunun taktiği budur genellikle hafızlar böyle ezberler bende böyle eğitim gördüm

Kızlar Ne Diyor 2

• Oo ben çoook biliyorum hatta alfabe bile biliyorum
    Brz da olsa Arapça öğrendim. Hangi süre istiyon söyle Arapça da Nasıl okunuyorsa öyle gönderirim sana? :)

0|0
    0|0
    • Saol düşunmen yeter ama benim sorunum sureleri filan okunusuyla bulmak degil. Hızlıca nasıl ezberleyebileceğimi ögrenmek. Yinede teşekkürler.

• Hmm anladim kardes. O zaman dinleyerek bence. Videoyu durdur o ne dediyse ayni sey soyle tekrarla
      Ben mesela oyle al Fatiha ogrendim

- ama ayet al kursi, Nas suresi. Falak suresi falan her gece yatmadan once okuyarak uyudum hemen ezberleyebiliyordum
      Saygilar

• Ebubekir Şatıri den ilk once sayfayi dinle sonra ezberle. En kolay yolu bu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• hergün otur oku tamamdır o iş

0|0
    0|0
Yükleniyor...