Kadın evinin karısı, çocuklarının anası olmalı mıdır 😊?

Sevgilim tıp okuyor, ben hemşirelik. İleride onun gelirinin bize yeteceğini düşünüyorum.
Kadın evinin karısı, çocuklarının anası olmalı mıdır 😊?

Evlendikten sonra çalışmamayı düşünüyorum. Bir kadınım asıl görevi evinin düzenini sağlamak, çocuklarını iyi bir şekilde yetiştirmektir bence. Ben de bunu yapmayı planlıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Kadın evinin karısı, çocuklarının anası olmalı mıdır? :)

0|2
39|31

En İyi Erkek Görüşü

• Ben çalışanla evlenicem. Çalışmayanı almam 8)

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kadının asıl görevi ne demek ya çok saçma kadının asıl görevi bütün gün evde dursun çocuğa baksın evi temizlesin yemek yapsın günlere gitsin falan çok saçma arkadaşım kadın dediğin yeri geldiğinde çalışır koşar sonra çocuğuna bakar sonra koşar yemek yapar evi temizler ya da tutar hizmetçi yi her şeyi yaptırır. paranın size yeteceğini dusunuyorsan çalış sende eve hizmetçi tut. koca parası yemektense kendi paranı ye rahat et ve ayrıca hayatta ne olacağı belli olmaz gün gelir (tabi Allah korusun başına gelmesin) aşk biter evlilik biter işin kalır elinde

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• hemen sutlanmasi gereken hatun modeli ama o kisinin kendi tercihi ayakli bir kredi karti olmak istiyorsan onun bilecegi is...

0|1
    0|0
  • Bencede kanks

0|0
    0|0
  • Bu kadının kendi tercihidir. Nasıl mutlu oluyor ise öyle olsun. Sonuçta kişi önce kendi mutlu olmalı ki eşini mutlu edebilmeli. Şahsen ben de eşimin evinin kadını çocuklarının anası olmasını ve sadece bizlerle ilgilenmesini isterim. :)

0|0
    0|0
  • Olmalıdır

0|0
    0|0
  • Bencede böyle olmalı

0|0
    0|0
  • kadınnn komutandır o evdee kocası ise Er'dir o ne derse Er yapmalı :D

0|0
    0|0
  • Ne güzel bir hatun bulmuş erkek

0|0
    0|0
  • eskidedndi

0|0
    0|0
  • Bende karşıyım çalışmasına
    Evinin kadını olsun beni özlesin :))

0|0
    0|0
  • evde yangelip yatacan mı :D

0|0
    0|0
  • Hayaller gerçekler

0|0
    0|0
  • bunlar hep sözde olur.

0|0
    0|0
  • Evet bence olmalıdır.

0|0
    0|0
  • Daha yolun başındadın dereyi görmeden paçaları sıvama böyle çok fazla hayal kuracaksın ya da hayallerin yarım kalacak 😊Anı yaşamalısın o yüzden

0|0
    0|0
  • Ne kadar yanlış dusundugunu evliligin ilk senesinden sonra anlarsın

0|0
    0|0
  • Bizim hiç senin gibi sevdiğimiz olmadı ki :(

0|0
    0|0
  • Oldu adam eşşek gibi çalışıcak sen gezip tozucan iyiymiş :)

0|0
    0|0
    • Birinicisi gezmeyi sevmeyen bir insanım. Evle ilgilenmeyi, kendime zaman ayırmayı, yemek yapmayı çok severim. Hatta sevgilimle defalarca tartıştık bu konuda.
      İkincisi en önemlisi de evlat yetiştirmek. Ben bilgili, kültürlü bir evlat yetiştirmek istiyorum. Çocuğumun her döneminde yanında olmak istiyorum. Bakıcılara emanet edemem..

• tabi eşin kabul ediyorsa bize laf söylemek düşmez :) Mutluluklar size

• Kendi bileceği şey çalışmak isterse izin veirirm evde oturmak isterse yine veririm takıntım yok

0|0
    0|0
  • bence sen terk edileceksin hissettim.

0|0
    0|0
  • öyle olmuyor işte, hayat müşterek

0|0
    0|0
    • Hayat sadece para kazanmaktan mı ibaret? Bunun yemeği, temizliği ve en önemlisi evlat yetiştirmesi ne olacak? İkimiz de çalışırsak o çocuğa kim bakacak? Kim kültürlü bir şekilde yetiştirecek?

• Yahu içeriği okusana! Sözlüm tıp okuyor.

• haaa... :) senin tuzun kuru... sağlam yere atmışsın kapağı :)

• Olmak sorunda

0|0
    0|0
  • Olmalı

0|0
    0|0
  • Sendem kaldi mi dunyada? Sevgilin cok sansli

#GünlerdenSaatKaç?

0|0
    0|0
  • Hoş hayaller

0|0
    0|0
  • Zor yaparsınız... evlenince görürüm sizi ;)

0|0
    0|0
    • Neyi zor yaparız?

• Nesi hayal? Evlenmek, evlenince erkeğin çalışması, kadının evinde oturması çok mu imkansız şeyler? Biz sözlüyüz üstelik. Allah'ın izniyle evlenmemize de çok bir süre kalmadım

• Ben evlenemezsiniz demedim. İnşallah evlenirsiniz. Erkeğin çalışıp kadının oturması da çok güzel. ama çoğu hayal olmuyor işte onu demeye çalışıyorum

• Oooooo mis mis

0|0
    0|0

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 38

• Sen nasıl mutlu olacaksan öylesini yaşa kardeş. Kişisel tercih meselesi kadınlar nerede ve nasıl mutlu oluyorlarsa orada olsunlar.

0|0
    0|0
  • Sonra kadınlarımız niye işsiz güçsüz geliri olmayan erkeğin eline bakan erkeğe muhtaç ezikler diye düşünüp dururuz. Sen bunun için mi okudun?

1|0
    0|0
  • kendi kararın ilk zamanlar evet kocanı bekle kapıda çocuk yap onunla bekle daha sonra zaman geçsin çocuk biraz büyüsün sana ne yapıyorsun dediklerinde evle çocukla ilgileniyorum diye söylerken daha sonra keşke çalışsaydım ya dediğin günler olacaktır arkadaşların gelecek ellerinde meslekleriyle ama sen sadece bakacaksın ki ailen emek verip seni okuturken daha sonra koca kapısına gidipte evde oturmak mantığını anlamıyorum

0|0
    0|0
  • Asla imkanı varsa değerlendirmeli kadın. Erkeğin buyruğu altına girmemeli, gerçi hem ev kadını olup hem dominantlarda var ama neyse işte...

0|2
    0|0
  • katılmıyorum. o kadar okuyup kariyer yapalım ne için evde oturmak için mi?
    hem çalışıp hem evinin kadını olabilirsin. çocuklarına bakabilir herseye yetebilirsin. imkanı yok evlenince calısmıcaksın diyecekler oldu dicem baska?
    bence sende bir düşün derim bir zaman sonra sıkılacaksın. yani ben sıkılırdım.

0|0
    0|0
  • Bir kadının "asıl görevi" diye bişey olamaz. Zaten insanlar çocuk yapmayı bırak, evlenmek zorunda bile değiller. Ha isterlerse kendilerine bunu seçebilirler ama tüm o cinsiyettekilere mal edilen bir görev olamaz bu.

0|0
    0|0
  • Ben evlenincede çalışırım. Herkesin kendi tercihi ama kadın çalışmalı bence.

0|0
    0|0
    • Tolumun %47sini kadınlar oluşturuyor. Kadınlar çalışmaz ise toplumun yarısı üretmiyor demektir. Kadınlar calışmaz ise ülkemiz kaybeder ama ben kadınıma kıyamamö kadınımın çalışıp yorulmasını isteyemem. Ama kadınım çalışmak istiyorsa, onun mutlulugu icin herseyi yaparım. ElhamduLILLAH.

• @googoook %47 si kadın olan bu toplumda sırf bazı sektörlerde kadın olduğu için maaşlar düşük. Ucuza kadın çalıştırılabilinen bir sektördeyiz. İşsizliğin gerçek oranı %20. Bu işsizlik ve zateb hali hazırda üretemeyen konumdaki ülkede bence "bari erkekler çalışsa da daha fazla ailenin kapısına ekmek girse" taraftarıyım.

Kadın üretmeli midir? Evet ama öncelik erkektedir. Şimdi erkek , erkekle olan yarışında kadını da ekledi. Avrupa kültürünü kopyala yapıştır yapıyoruz. Bizim kültürümüze uygun bir çalışma sistemi ile kadını da çalışma ortamına dahil ederiz. şu an ekmek kapısı erkekten alınmış durumda. Kadının ağzına da laf verilmil oldu. Hırbo erkekler için iyi oldu da hırbo kadınlar da düzeni bozmaya başladı... Velhasıl merhametli olup da erkek egemen toplum olmaya alışık bir milletiz. Bunu yıkmak benim hiç istemediğim bir şeydir. Erkeğin kudretini değerini erkekliğini düşürmemek lazım. Erkek olmaya cesareti olmayanları tenzih ederek söylüyor kadın sokağa indiği amda fitne başlayacaktır

• Sen karını çalıştırmazsın o zaman. Ya tartışma arama burada hiç uğraşamam senin kafa yapındaki insanlarla yapma yorum.

googoook sende cevap verme şuna lütfen bildirim alma istemiyorum bu sorudan.

• Esimin durumu müsait olursa cocuk dogduktan sonra bende cocuklarimi egitebilmek icin ve düzenli bir aile yasami icin calismamayi tercih ederim sahsen

0|0
    0|0
  • Bir kadın hepsini aynı anda idare edebilecek multifonksiyonel bir varlıktır. Bence bizim işimiz evimizin kadını çocuklarımızın anası olmak dersen kendi cinsine haksızlık etmiş olursun. Benim gücüm sadece bir tarafa yetiyor dersen bunu bütün kadınların asli görevi buymuş gibi empoze edemezsin. Ki ben kabul etmiyorum çocukta yapacağım kariyer de...

0|0
    0|0
    • Kusura bakma ben sağlığımı hiçe sayıp sabahın köründen gece yarılarına kadar çalışamam. :)

• Nöbet tutmazsan mesai saatleri gayet normal. Çok fazla sabah 8 akşam 4 mesaisi ile çalışan evli çocuklu hemşire arkadaşım var. Dediğim gibi kendi tercihin.

• Ben de okul okumadım diye üzülüyorum ama okuyanlarda çalışmama kararı alıyımuş

0|0
    0|0
  • sanırım senin tersinim bende yani dediklerine katılıyorum fakat bunca sene babamın parasını o kadar derslere kafa patlamamın ve embesilelrin içinde sağlam çıkmaya çalışma sonucunda eğer çalışmayıp paramla keyfi sürmiceksem açıkçası ziyan olmuş demektir benim için ki çoluğuma çocuğuma da ben bakmak ben büyütmek istiyorum

0|0
    0|0
  • Olmalidir

0|0
    0|0
  • Yok öyle bir dünya :@

0|0
    0|0
  • Çok doğru bir tespit ama evlenecegin kişinin geliri seni böyle düşündürüyor biraz daha genel konuşursak esine destek olman ve mizmizlanmaman gerek. Ama sen böyle dusunmesende olur

0|0
    0|0
  • Ben çalışmayı düşünüyorum, o kadar okumuşum eve kapanamam. Evimlede ilgilenirim işimlede.

0|0
    0|0
  • Bende çok gerekli olmazsa çalışmak istemiyorum mantıklı bence😂

0|0
    0|0
  • ben çalışmayı düşünüyorum

0|0
    0|0
  • ayyy ben hiç uğraşamam ev yemeği temizlik bilmemne bilmemne ben zaten okuyorum işe gider dururum evede bir bakıcı temizlikçi iş bitti daha iyisimi var alla alla ya.

0|0
    0|0
  • Okulu bırak o zaman.

0|0
    0|0
    • Yaş:25 ama hala sadece çalışmak için okumayı düşünen bir zihniyet. Güzel kafanız var. Ülkenin neden geri kaldığı gayet ortada...

• Kadının yeri evidir yemek yapar çocuk bakar zihniyeti daha tehlikeli. Bil isterim.

• evet ben sana katılıyorum evinin kadını çocuklarının anası olmalıdır.

0|1
    0|0
  • Şimdiden düşünme bunları daha 20 yaşındasın. Okulunu bitir mesleğini eline al evlen duruma göre çalışır ya da çalışmazsın

0|0
    0|0
  • Kadının ekonomik özgürlüğünün olması lazım. Hayatın ne getireceği belli degil

0|0
    0|0
  • Çalış bide herşeye yetişebilirsin

0|0
    0|0
  • Katılıyorum

0|0
    0|0
  • Dusncelerın guzel ama ıns bunu devam ettırebılecek zıhnıyette esınolır ve maddıyatın

0|0
    0|0
  • Bence o kadın da çalışsın

0|0
    0|0
  • Ama kadının kendi maaşının parasının olması her zaman iyidir koca eline bakmaktan

0|0
    0|0
  • Olmalıdır da çalışmadan duramam ben.

0|0
    0|0
  • salaklık etme derim

0|0
    0|0
  • buda farklı bir görüş açısı tabikide saygılar.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    8

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...