LÜTFEN YARDIM EDİN :( ?

Meraba arkadaşlar 18 yaşındayım. bir, bir buçuk sene önce ağır depresyon atlattım. Aslında pekte atlatamadım. Ciddi anlamda hayatı sorgulamaya başladım. İlgim tamamen ölümle ilgili şeylere kaydı. Ve ders çalışırken kafamda resmen abartmıyorum 10 20 kişi konuşuyordu. Sonra namaza başlamak istedim belki faydası olur diye. Bazı şeylerden kurtardı beni ama bu seferde dini takıntılarım oluştu. Şehir değişikliği yaptığımız için yanımda tek güvendiğim bir arkadaşım vardı. Oda beni yakın zamanda sevgilisine sattı. Herneyse asıl konumuz eylül ekim gibi ben kapanmaya karar verdim. Ama kapandıktan sonra takıntılarım daha da arttı. Hiçbir şey yapamaz hale geldim. Önceden az da olsa ders çalışıbiliyordum , sonradan oda gitti. Piskolağa gittik okb hastası olduğumu söyledi. Selectra adında bir ilaç verdi. Faydası oldu ama malesef tamamen geçirmedi. Aklımda sürekli sen düzgün örtünemiyorsun, ders çalışamıyorsun, sen ne biçim arkadaşsın, ailenin emekleri boşa gidiyor gibi düşünceler var. Ve ben cidden yoruldum artık bunlardan kurtulup derslerime odaklanmak istiyorum. Ve bugün istemsiz bu düşüncelerden dayanamayıp orucumu bozdum. Cidden bana yardım edin ne yapmalıyım? Ayrıca orucu mu bozduğum için bundan sorumlu muyum? lütfen yardım edin

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Rahatsızlığın için geçmiş olsun zaten gerekli tedaviye başlamışsın. Devam etmen senin yararına olur.
    Bakara Suresi 185. ayet:
    Ramazan ayı ki; insanları doğru yola ileten, apaçık ve ayırt edici olan Kuran onda indirilmiştir. öyleyse sizden kim bu aya tanık olursa, onda oruç tutsun. Hasta ya da yolculukta olanlar tutamadığı gün sayısınca diğer günlerde. Allah sizin için kolaylık ister, zorluk istemez. Bu, sayıyı tamamlamanız, sizi doğru yola ilettiğinden dolayı Allah’ı yüceltmeniz içindir. Umulur ki şükredersiniz.

yani sen hastasın güzel kardeşim. bir zorunluluğun yok tutmak için. Bozmanın da yobazların bildiği gibi 61 gün kefareti diye birşey geçmez kuranda. tutamadğın ya da tutmadığın günlerin fitresini verebilirsin kendini rahat ettirmek için. ya da iyileştiğinde tutmadığın gün sayısı kadar oruç tutman kafi.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• atlatacaksın inşallah. kendine gelmelisin..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Güzel kardeşim her kes senin gibi sanma ki ben yalnızım diye hiç bir Müslüman dört dörtlük değil, her kes hata yapıyor, yanlış namaz kılıyor, kıldığı namazda başka şeyler düşünüyor abdest alırken oldu mu olmadı mı diye telaşe kapılıyor vb. bir çok şey öncelikle bunlar vesvesedir ve bu vesvese varsa doğru yoldasındır. Yarada Allah insanını bu şekilde yarattı bizden beklentisi Kulluk görevi yaptığımız ibadetleri doğru yapmaya ve kalben imanla yapmayı bekliyor ve hatalarda tövbe ve duamızı istiyor onun dışında canını sıkman için bir durum yok sen üstüne düşeni elinden geldiğince iyi bir şekilde yapmaya çalış geri kalan vesveseye takılma

0|0
    0|0
    • orucumu bozdum :(

• Oruç konusunda bildiğim özel bir durum olmadan isteyerek ve bilerek bozulduğunda 61 gün kefaret gerektirdiği

• ataist ol ve rahatla xssfdasf

0|0
    0|0
    • ataist olanlar büyük şirketlerde ceo müdür felan oluyor. s kafası rahat

• eskişehir in en iyi 2, anadolu lisesindeyken iiğrenç bir şehirde ğrenç bir okula gidip iğrenç bir piskolojim olmasını ben istemedim. bence sen hayat hakkında birşey bilmiyosun

• şöylee
      cf.kizlarsoruyor.com/.../...-960a-ddfe7640990c.gif

hayatın mücadelenin kitaplarını al oku biraz, herkes zor yollardan geçti , bazıları güzel çözümler üretti

• şimdi bu dediklerime inanıp inanmaman senn elinde tabiki ama bu olaylar gusul abdesti ya da vakit abdestindede oluyomu oramı yakayamadım abdesim olmadı uckere saymayı unuttum gibi

0|0
    0|0
    • evet hemde çok namaz kılmayı çok istiyorum ama olmuyor çok zorlanıyorum

• sen dogru durust ne namaz kılar ne oruç tutarsın bence özelden yaz ordan görüşelim bir sate cıkmam lazım ama

• Sağlam bir psikologa görünmelisin. Allah yardımcın olsun.

0|0
    0|0
  • Neden takıyosun ki yapabildiğin kadar.. Mükemmel olmak zorunda degilsin

0|0
    0|0
  • senin tedavin cok basit aslında

0|0
    0|0
  • gecmiş olsun.. aslında çok güçlüsün biliyormusun.. okuduklarından bunu anlıyoum. yani hep bir mücadele etmişisin ve hiçte kendini kaybetmemişsin. devamlı bir çözü arayışına girmişsin.. benim aklıma cevşen takman ve tek dert kalmış oda o takıntı hallerini yarı yarıya indirmek. felak ve nas sureleri devamlı okudgunda rahatladıgını goreceksın.. benım basımada boyle ısyan gıbı deısık dusunceler gelıyordu.. felak nas ve ayetel kursi dularıyla rahatlıyordum.. Şu an bile oku.. boyle takıntı halleri veya düşünceleri aklına geldiğinde okumaya çalış.. faydası 100 de 100..

1|0
    0|0
  • Oncelikle mazeretsiz orucunu bozdun cezalisin. Bunun karsiligi 61 gun oruc turmaktir. Bunun kazasi olmaz. Tek gunle yirtamazsin...
    Biranonce tedavine devam etmelisin. Bu sekilde devam edemezsin. Senin durum baya ilerlemis cunku

0|0
    0|0
    • isteyerek yapmadım çok stresliydim elim ayağım titriyordu bioe açlığı kaldıramam diye yedim :(

• Rica ederimm

• Ozelden yazarmisin

Kızlar Ne Diyor 1

• Bu düşünceleri düşünmemek için kendini mesgul ediceksin beynini çok fazla yoruyosun kendinle baş başa kalma kafan tamamen dagılana kadar yorma beynini

0|0
    0|0
Yükleniyor...