İSLAM DİNİNDE ÇOK MANTIKSIZ ŞEYLER YOK MU?

Yok cünüpken tırnak kesilmez, tıraş olunmaz vs
Çok mantıksız şeyler var cünüpken tornak kesmenin ne zararı var? Böyle birsürü şey var
Nefeste almayalım ölelim

0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Haklısın kardeş. Ayyyynen dediğin gibi.
    Zira 2 tane islam var.
    Birincisi Allah'a öğretilmeye çalışılan islam.
    Diğeri Allah'ın indirdiği İslam.
    Arasında dağlar kadar fark var.

Gerçek din, Kur'an da yazandır.
    Ama insanlar Kur'an okursa din üzerinden para kazanan din pzevenkleri oturduğu yerden milletin parasını iç edemez. ( bkz bugün diyanete ayrılan paranın boyutu). Bu yüzden insanlara Kur'an okutmamak için her engel çıkarılır. Dini gelin biz size öğretiriz denilir ve Allah'ın indirmediği bir şirk dini insanlara gerçek islam diye öğretilir. Bu dinde ne mantık vardır, ne aklı işletmek vardır. Yani gerçek islamın tam zıttıdır.

O yüzden "cünüpken tırnak kesilmez, traş olunmaz" denilir. Niye? Bal gibi de olunur. Arkasından yıkanmıyor musun arkadaş? Neyin hesabı bu? Zira uydurulmuş islam adlı dinde mantık bulunmaz. Sorgulanamayan kurallar birilerince konulmuştur. Bu dinin mensuplarının saf olanları bu saçma kurallara anlam vermeye, iyi göstermeye kalkar. "ah canım bunlar hep senin iyiliğin için şu şu sebeple konmuş" derler. Ama bu dinin ele başları "sus zındık! Dinden çıkarsın. Senin haddine mi kuralları sorgulamak" gibi suçlamalar ile insanları korkutur...

Gerçek din, Kur'an da yazandır. Buna ne bir kelime eklenir, ne de bir kelime çıkartılır. Kimileri uydurulmuş hadis adındaki sözler ile ortalığı inletiyor ve Allah'a öğretilmeye kalkılan islamı bu uydurma sözlerle şekillendiriyor. Ama "hadisler bile dine kural ekleyip çıkaramaz". Aksini yaparsa peygamberin şah damarının parça parça edileceği Kur'an da yazar. O yüzden Kur'an da var ise dinin içindedir: Kur'an da yok ise o din Allah'ın İslam'ı değildir. Bu kadar basit.

Gerçek İslamda mantıksızlık, akıl dışılık olmaz. 270 küsür yerde "aklınızı kullanın" diye emreden bir kitapda mantıksızlık olmaz. Buluyorsan ya senin mantığın almıyordur, ya da o Kur'an değildir. Bu kadar basit.

0|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Cunupken neden tirnak kesilmez? Cunki o tirnaginda cunup cunki tirnagin varken cunup oldun.. al abdestini kes.. kestikten sonra tirnaklarini atcaksin ama onlar cunupken cope gircek.. ve o senden bir parca.. yani sonucta abdestin tam olmaz..
    Trastada ayni sey.. o killar cunup olarak vucuttan ayrilmis olacak.

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 40

• Aslında en mantıklıdı. Tabii sebebini bilmeyince tuhaf geliyor.
    Çok bildik bir örnek vereyim , Veba salgınında Avrupada 100 binlerce insan öldü, ancak Veba müslümanlara bulaşmadı.

3|2
    0|0
  • sen sıçarken yemek yiyebilir misin?

1|5
    0|0
  • Değerli kardeşimiz;
    Cünüp kimse gusletmedikçe (cünüpken) tıraş olmamalı, tırnak kesmemeli, bedeninden herhangi bir parçanın ayrılmasına sebep olmamalıdır. Bunları gusledip temizlendikten sonra yapmalıdır.
    Cünüp olan kimsenin yıkanmadan tıraş olması ve tırnak kesmesi haram olmasa da iyi değildir. İmam-ı Gazali, İhyâü Ulum ed-Dîn kitabında şöyle diyor:
    Cünüp olan kimsenin tırnak kesmesi, tıraş olması, etek ve koltuk altını temizlemesi, kan aldırması veya vücuttan herhangi bir parça kopartması uygun değildir. Çünkü âhirette bütün vücud geri döneceğinden yıkanmadan kesilen veya tıraş olunan şey cünüp olarak dönecektir.(Mügni' I-Muhtaç, I/75; Halil Gönenç, Günümüz Meselelerine Fetvalar)

1|1
    0|0
    • Ben her banyoda tırnak aralarımı temizliyorum temiz bir şekilde yıkanıyorum zaten

• Demek istediğim tırnak aralarımı saçımı vs düzenli olarak temizliyorum abdestteki amaçta temizlik değil mi?

• Fiziksel temizlik bu dediğin ve manevi ruhsal temizlik?

• abuk sabuk konuşma islam bu islam. dinsizliğe luzüm yok. sende sürekli malum yerını kurcalayıp cünüp kalma o zaman. mncırıon oynuon sonra dıne laf atıon

2|0
    0|0
  • Şimdi senin bu yaptığın seni kendi bizzat yaratmış Allah'tan kendini daha iyi bildiğini iddia etmektir. Ben kendimi yaratıcımdan iyi biliyorum diyorsan sen bilirsin tabii.

0|0
    0|0
  • cünkü ahiret inancın varsa tüm bedenin ahirette gelecek ve ya şikayetçi olacak ya da razı olcak senden eger sen pis ken vücunun parcasını atarsan o senden şikayetçi olur İslam dinine saldırmadn önce biraz oku araştır müslüman olmayabilirsin ama saygı duymayı bil münafıklar gibi konuşma

0|0
    0|0
    • Müslümanım ama bana böyle şeyler mantıksz geliyor
      Tırnak vs canlanıcak mı mantıksız değil mi bu?
      Fantastik film gibi

• ismanın şartlarından ahiret gününe iman var sen ona inanmıyon mu

• Onlar hurafe uyduruk şeyler yani dinle alakası yok merak etme :DDD
    şu an dinle alakalı bildiğini sandığın şeylerin %90'ı sonradan uyrudulmuş sunni palavraları ;) :DDD

0|0
    0|0
  • cünüpken gusül alınır

0|1
    0|0
  • Yok tur imansizmisin sen

0|0
    0|0
  • Kim diyo onları ne alakası var inanma herşeye

0|0
    0|0
  • büyün azaların temizlensin diye

0|0
    0|0
  • Oluyo.

0|0
    0|0
  • mantıklı olması da gerekmiyor zaten.

0|0
    0|0
  • Ben Allah olsam kitap peygamber göndermezdim.
    bir kere gökyüzünden görünürdüm en az Bin yıl tesiri olurdu.
    Uydurulmuş kitapların peygamberlerin 1400 yıl önce kurduğu geri kalmış bir din (!) den ne bekliyorsun ki?

0|0
    0|0
    • Ya bu konularla ilgili kafam çok karışık cidden içimden ananmak geliyor ama karşıma mantıksız şeyler de çıkıyor

• 800milyon galaksi
      200milyar gezegen
      10trilyon canlı.
      ve tüm bu çarpanların içinde biz sadece kos koca bir okyanustaki su damlacığı oluyoruz.
      Bunlarıda düşün.

• Ayrıca merak ettiğin bir konu varsa mesaj atarbilirsin.

• Sebebi şöyle denir cünüpken vucuttan bir parça ayrılması uygun değidir sebebi ahirette her bir parçan geldiğinde o kesilen parçalar cünüp olarak dönecektir bu sebeple gusul almadan bu parçaları vucudunuzdan ayırmayın denir

0|0
    0|0
  • Sen Kuran-ı Kerim'de ki ve Hadislerde ki kurallara uy. Diğerleri çok net değil.

1|0
    0|0
  • Biraz düşünüp okursan mantığı var ha kessen bile gusülüne zarar getirmez

0|0
    0|0
  • Onu kim demiş kızım hurafelere ıslam dini ni karıştırma

0|0
    0|0
  • Onlar uydurma ya millet cünüp gezmesin diye uydurulan şeyler

0|0
    0|0
  • Onlar dinde yok zaten bir. kismi gelenek

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 23

• İnandığın şeyde mantık aramazsın bir teslimiyet hali içine girersin.

1|0
    0|0
  • İslam dinini ne kadar tanıyorsunuz da çok saçma seyler var diye ahkam kesiyorsunuz bir ön yargılarınızı yıkıp araştırın neden kesilmez öğrenirsiniz zaten bilim adamları bile kanıtlıyor artık İslam'ın insan hayatına sağlığına verdiği önemi elin 40 yıllık kafir müslüman olur araştırma sonrasında hala cart curt yapanlar İslam'ı sorgulayanlar var nenem lailaheillallah

0|2
    0|0
    • Ben her banyoda yeterince temizleniyorum tırnak araları vs
      Neden tırnağımı abdest almadım diye kesmeyeyim ki?
      Bilim adamları ne demiş? Ne kadsr temiz olursan ol abdestin yoksa tırnak kesemezsin mi demiş?

• Yav he he anladın sen onu işine gelmiyor diye İslam'a laf edemezsin

• vücuttan ayrılan parçaların cünup iken değil, abdestli iken atılması görüşü var hakim olarak. zira tırnağı kestikten sonra ona abdest aldıramazsın di mi?
    şimdi ya inanırsın ya inanmazsın. inan diye kimse seni zorlamıyor. mantık dışı geliyor ise, araştır. yapılan açıklama seni tatmin etmezse o uygulamayı kabul etmek zorunda değilsin. imanın şartlarına inanıyorsan sorun yok.

0|0
    0|0
    • Allah'a inanıyorum
      Sadece böyle şeylere inanmıyorum ben kendimi yeterince temizliyorum zaten

• Ben soru sordum farkındaysan
      Böyle şeyler mantıksıx değil mi gerçekten var mı anlamında?

• sen kendin sormuş kendin cevaplamışsın. mantıksız bulmuşsun. boş yere sataşıyorsun işte.

• Onun açiklaması; vücudundan abdestsziz bir parcan ayrılmamış olsun diye. Tabi inanıyorsan mantikli bunlar yoksa bir mantik yok.

1|0
    0|0
  • İnançta mantık araman mantıksız en başta

0|1
    0|0
  • Mantiksiz degil canim be bu seyler hakkinda boyle konusamazsin saygiya davet ediyorum seni cünüpken bunların yapilamamasinin nedeni hani igne ucu kadar yilanmamis yer kalmicakya gusul alirken o lesilen tirnagin ve sakalinda cunup oldugu icin yikanmasi gerekiyor gayette mantikli islam kadar mantikli bir din yok sen hristiyan falansin heralde musluman olmasanda oyle agzini yayarak konudma saygili konus

2|0
    0|0
    • Ben banyomu yapıyorum heryerimde temizleniyor niye gusül alayım? Tırnak aralarımı vs her banyoda temizliyorum zaten

• Değilsen demişsin ona cevap verdim sen birdaha oku

• Degilsemmi demisim iyi oku ayrica sordugin sorunun cevabinida yazdim sen bastan sagma okumussun heralde

• Cunupken dolaşmak bile haram 2 dakika boy abdesti almaya zamanı olmayan, tırnak kesmeye nasıl zaman bulurlar anlamış değilim sence bu saçma degil mi?

0|0
    0|0
  • Aynen öyle

0|0
    0|0
  • Öl bencede

0|1
    0|0
  • İnternete girmek de günahmış diye duydum. Yani bilgi amaçlıysa değilmiş ama gereksiz şeyler içinse günahmış. Doğruluğunu bilmiyorum ama :D

1|0
    0|0
  • Batıl inanç onlar kuş beyinli kardeş.

1|1
    0|0
  • İnsanlar öldüğünde vücudundan attığı her parça kıl tüy ve tırnak Vs. Bunlar geri dönecekmiş bu nedenle Allah biz temizken kesmemizi daha uygun bulmuş ki bize yine temiz gelsin

1|1
    0|0
  • Belki onlar sadece hurafedir..

0|0
    0|0
  • Evet var

0|0
    0|0
  • Hayatında hiç meal okumamış insan sözleri. Bence de ölmelisin oksijen israfı oluyor böyle

2|0
    0|0
  • İslamiyete inanıyosan "OKU" manı tavsiye ederim bunların islamda yeri yok hurafe bunlar

0|2
    0|0
    • Yalan fetva vermek kadar vebali yuksek bisey yok kendine gel hurafe falan degil

• @hayalmee O'nun haber vermesini beklemeyin derim. Çünkü iş işden geçmiş olacak o zaman. Alın doğru dürüst bir Kur'an meali okuyun.
      Çevrilen oyunun ne olduğunu kendi gözleriniz ile görün arkadaşım.

(Tavsiyem, en doğru, okunabilir meali YNÖ-Mavi kaplı indiriliş sıralı kitaptır zannımca. Diyanetinkinde çok "pis" hatalar ve saptırmalar vardır. Elmalılı'nın sadeleştirilmişi de sadeleştirilmiş değil, biraz "değiştirilmiş" dir. İşin ehline sorarsanız size söylerler. Tabi o ehil kesinlikle cami hocaları veya din adamı kispesi altında Kur'anın eleştirdikleri değildir. Zaten bir kaç meali alıp okuyup karşılaştırınca neyin ne olduğunu anlayacaksınızdır. )

• He kardeşim he tamam sizin görüşünüz size benim görüşüm bana uzatmak istemiyorum ne desem boş belli ki boşuna uzatmayalım teşekkür ederim size @Erdem

• Dinden soğudum zaten

0|0
    0|0
    • Ulan sende buraya guru oldun ya helal olsun

• Dinde zorlama yok ee ne bu sataşman şimdi ? Fikrimi sölüyorum hakkım bu benim rol yapamam din sevgim yok.

• O zaman tek diyebilcegim sey Allah hidayet versin biraz arastir bise kaybetmezsin

• aptal o islam degil hurafe

0|1
    0|0
  • Bu yazanları bana Kuran'da sure ve ayet olarak ispatlayabilir misin?

0|0
    0|0
  • Cünüpken tırnaklarını kesersen haram olur. İileştkten snra kesersen temizlenrsn düşünebilen anlama kapasitesi olan zaten anlıyo burda giden gelen islam dininde anlamsız şeyler söylyo sizin dine hiç saygınız yok mu? Allahtan korkun...

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    3
Yükleniyor...