Toplum şişman kızları neden aşağılar?

Şişman erkekler sorun olmuyor ama genelde toplum olarak kizlara bu konuda baskı yapıyorsunuz. Neden? Bir ortama girdiğimde tuhaf bakışlarla karsilanmaktan, laf atılmasından usandim artık. Daha dün bir grup ergen yetmesi bu ne biçim kız diye anirarak gülüp bağırdı arkamdan. Ne zaman insanlara saygı duymasını öğrenecek bu toplum?

4|0
26|29

En İyi Erkek Görüşü

• obezite çağımızın en büyük hastalığı bence. tamam hastalık ama kişinin de kontrolü ele geçirmesi ve tedavi olması en önemli şey bence. toplumda hep bir mükemmelik algısı var. erkeklere sorsanız taş gibi hatun ister kadınlara sorsanız kaslı erkek ister. bu algıyı değiştirmek zor. ancak yinede sağlığımız için zayıfta olsak kiloluda olsak kendimize bakmamız gerekiyor bence.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ogrenmeyecekler. Ogrenmek istemiyorlar çünkü. Ozellikle erkekler kendileri maymundan daha kıllı olmalarina ragmen kilsiz kiz isterler. Biyikli derler , yazin uzun pantolon giyersin bacaklari killi derler. Cok zayif olursun bu ne bir deri bir kemik , kilolu olursun ayi gibi balina gibi derler. Makyaj yaparsın, bu cirkinligi nasil ortecek baska tabi makyak yapacak derler. Ama sorsan bir tanesi de donup aynada ulan ben kimim ki milletin tipini elestiriyorum demez. Onlar kusursuz varliklar ya , en iyisini hak ediyorlar ya bir de Turk kizlarini begenmezler yabancilar ile karsilastirirlar. Kendilerini maymunlarla kiyaslasak maymunlara yazık olacak insanlar genelde bu tarz insanlarin her seyine yorum yapan tiplemelerdir. Fazla aldiris etmemek lazim.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Gerçekten çok utanç verici bir davranış toplum için , ne kadar cahil , görgüsüz , APtal bir toplumda ynaşıyoruz

1|0
    0|0
  • Birini begenmeyen bilirsiniz sevmeyebilirisiniz seviyeli bir sekilde elestirirebilirsinizde ama asagilamak gercekten cok saygisizca

2|0
    0|0
  • O baski erkeklerde de var. Sadece erkekler disari belli edemiyorum. Icinde yasiyor.
    Not: ben sisman degilim.

1|0
    0|0
  • Analari dogurup atiyor sokaga biz cekiyoruz bu ap. tallari naparsin

1|0
    0|0
  • Saygıyı bilen kişi fazla kalmadı

1|0
    0|0
  • topluma uymak için. budevirde topluma uymayan dışlanma politasına tabi tutuluyor. içten içe yaptıgın haksızlık ve gereksiz olduğunu biliyor.

0|0
    0|0
  • Büyükler göstermiyor ki küçükler de örnek alıp öyle davransın.

2|0
    0|0
  • türkiyede saygı duymasını öğrenecek bir toplum yok maalesef bekleme öyle bişey karakter meselesi

2|0
    0|0
  • Şişman erkekler sorun olmuyor derken? Kaç tane tanıdın ki? Benim birkaç arkadaşım var bu konudan dolayı psikolog yardımı alan. Bilip bilmeden cinsel ayrımcılık yapma.

0|0
    0|0
  • Ben şişmanlara karşı ayrı bir sempati duyuyorum.

1|0
    0|0
  • toplum ahlakli bir toplum olsaydi sisman kelimesini kullanmazdi zaten

1|0
    0|0
  • aşağılayan yavşaktır

1|0
    0|0
  • herkesin başına kınadıgı gelmeden ölmeyecek hadisi şerif olması lazım

1|0
    0|0
  • Erkegide kızı da eğer hastalığınız yoksa ve öküz gibiyseniz çıkın spor yapın kilo verin. Millete güzel görünmek için değil kendinize saygınızdan

0|0
    0|0
  • Asagilamam sismanlari severim :/

0|0
    0|0
  • Hiçbi zaman.

0|0
    0|0
  • Tüm şişman kızlar en yakın arkadaşlarımdır :) Ben yemek yemeyi severim , yemek yemeyi seven insanıda severim :)

0|0
    0|0
  • Şişman olmasınlar diye... :D

0|0
    0|0
  • şişmam kızlar çok tatlı oluyor ya bence sisman demeyelim balık etli diyelim d.

0|0
    0|0
  • türk insanı işte..

0|0
    0|0
  • Şişman kızlar bir kere göz zevkini bozuyor

1|0
    0|0
    • Bence göz zevkimizi bozan sensin :) 👋

• Yok öyle saçma Salak cevap vermeyi yahu fakesin diyorsun söylesene kimin fotoğrafını kullanıyorum ulan sen Nasıl abin yaşındaki insanlara saygısızlık yapıyorsun hiç mi terbiye vermediler size mal ne demek hayırdır

• Insanlar insalarin dis gorunusuyle dalga gecmeyi cok severler yeterince olgun bir millet degiliz.. Sahsen ben kilolu kizlari severim cok tatli oluyorlar.. Kizma ama kilolu bir partnerim olsun isterim cinselliktede cok tat verirler zayif kizlara göre

0|0
    0|0
  • ayı olurlar

0|0
    0|0
  • Aksine şişman kızlar çok tatlı oluyorlar

0|0
    0|0
  • mıleltın agzı var konusur

0|0
    0|0
  • Cok kotu ya

0|0
    0|0
  • Ben çok severşm

1|0
    0|0
  • Toplum kendini çok mükemmel zannediyor da ondan arkadaşım. Üzmeyin bu takım şeylerden dolayı kendinizi. Bırak gülsünler boş tenekeden çok ses çıkar umursama bile. İnsanların birtakım özellikleriyle gerek fiziksel gerek ruhsal dalga geçmek dalga geçen insanın ne kadar zavallı ve boş olduğunun göstergesidir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 25

• çünkü toplum genel olarak G*rizekalı.
    hepimiz mükemmelmişiz gibi birde karşımızdaki insanları yargılıyoruz.

1|0
    0|0
  • Ne yazikki buny degistirmek cok zor cunku bu taa asirla oncesine dayanan kadin erkek esitliginin bozulmasiyla ilgli bir durum. Erkek daha ustteyse daha ustunse kusurlari daha onemsizdir erkek 150 kilo olsa baklavali vucutlular gibi ozguven sahibidir ama kadinlarda boyle degildir surekli ozguvenimizi somururler ve bunu sadece erkeklerde yapmaz isin temeli budur dedigim gibi bunu duzeltmekte oldukca zordur bence sen bu insanlara kulak asmamayi ogrenmelisin ne kadar zor oldugunu cok iyi bilirim ama mutlu olmak istiyosan bunu denemelisin

1|0
    0|0
  • Hani toplum da kız diyince zayıf, çıtı pıtı algısı mevcut ya o yüzden. Mesela erkekler için de zayıf olduklarında ya da kısa olduklarında bu ne biçim erkek algısı var. Ağzı olan konuşuyor boşver. Takılma o insanların dediklerine.

2|0
    0|0
  • Haklısın hayatım, bu sadece bayanlara özgü değil. Bir önyargı var kilolu insanlar çirkindir! Tamamen saçmalık. Bana kilolular her zaman çok daha tatlı gelmiştir. Bu kavramlar tamamen göreceli. İnsanlarımız maalesef çok şuursuz

2|0
    0|0
  • Cunku topluma empoze edilen ideal kadin tipi hep zayifti. Bak mankenlere, oyunculara. Guzelligi ile on planda olanlar zayif, oyuncak bebeklerde bile boyle bu drum. Malesef.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle çok saçma göbeği kendinden 1 metre giden erkekler normal ama şişman kizlar anormal ülkemizin cahilliginden başka birşey değil bu. Ben normal buluyorum rahatsiz olan zayıflar ama rahatsız olmayan kalsın öyle kime ne

2|0
    0|0
  • Onlar öğrenemedikleri icin verdim 26 kiloyu yine de mutluyum. Arkami dondugumde dalga gecen yok saglikli yasam var

2|0
    0|0
  • her zaman söylüyorum herkesin zayıf olması gerektiğini kim söylüyor şişman veya zayıf diye yaftalamakta çabası
    burdan zayıflar sismanlasin diyorum bok mu var incecik olunca.

1|0
    0|0
  • Beyinleri daha ''yeterince'' gelişmediğinden. Bunu harbiden diyorum aşağılamak için değil.

1|0
    0|0
  • Toplumun erkeklerin degil de kadinlarin dis gorunusune bu kadar karisma ve davranislari konusunda soz sahibi olabileceklerini kendilerine kabul ettirebilme arzularini asla anlamiyorum. kimse gorunusuyle yargilanamaz ve alay edilemez baskalariyla dalga gecen insanlarin sorunlari kendileriyle demektir toplumdaki bazi genel algilarin bozulmasi şart

1|0
    0|0
  • Erkekleri de kızları değil bir zayiflayinca lokum olurlar arkasından sut dökmüş kedi gibi sonra bakarlar :))

0|0
    0|0
  • Boşver takma bağırsınlar o onların seviyesini gösterir

1|0
    0|0
  • Çünkü burası Türkiye. Milletimiz birilerinin fiziksel özellikleriyle dalga geçmeyi seviyor..

1|0
    0|0
  • Günümüzde zayıflık moda diye, rönesans zamanında da şişmanlık avantajdı.

1|0
    0|0
  • topluma göre herşey sorun herşey mesele herşeye laf gerçekten sıktılar artık

1|0
    0|0
  • bak kanka mesela bende geçen yürüyorum bir grup keko tipe bak ahahaza dedi ciddiye aldımmı hayır boşver yani

1|0
    0|0
  • Bir avuç aptal insan topluluğu. Gül ve geç. Yemek yemek seni mutlu ediyorsa ye. Kime ne?

1|0
    0|0
  • İşte bizim toplumumuzda böyle sen bunları kafana takma onlara ne sanki onlar çok iyiler

2|0
    0|0
  • Ogrenemeyecek ne yazik ki

0|0
    0|0
  • Ufakliklar mi yapti

0|0
    0|0
  • Sen kendine saygı duyduğun zaman. Sağlığını bile önemsemiyorsun millet niye sana saygı duysun kız erkek fark etmez birileri beğensin diye değilde sağlığınız için ideal kilonuzda olun

0|0
    0|0
    • Sağlığımi önemsemem diye bir şey söz konusu olamaz. Tut ki öyle oldu senin bana saygısızlık yapmak gerektirecek bir durum değil bu!

• O zaman sen annenede saygı duymuyosundur kilolu diye. Daha kendinle çelişen biseysin daha fazla muhatap olamam

• Anneme saygım var çünkü annem kendisine saygı duyan bir insan. İdeal kilosuna gelmeye çalışıyor senin gibi yiyip yiyip sonra kimse dalga geçmesin diye beklemiyor

• hosgörü saygi insan nedense bazen insan oldunu unutuyor davranisinin nekadarca aptalca oldugunun farkinda degil. Bunu ona farkettirmeli

0|0
    0|0
  • Aşagilamalaei çok yanlis ya bence de

0|0
    0|0
  • rahatsızsan kilo ver
    ;)

0|0
    0|0
    • Onlar benden rahatsizlarsa bakmayacaklar. Ben kendimi değiştirmek zorunda değilim

• Kendilerinden olmayanni asagilarlar anca

1|0
    0|0
Yükleniyor...