Bu ülkedeki sol görüşlü insanlar müslümanlığa dine din eğitimine neden düşmanlar?

oysa 5 vakit namazını kılıp kuranı kerimi okuyan bir sürü solcu var. ama geneli nedense düşmanlık içinde. ama nedense diğer dinlere karşı da sempatizanlığı var. kimse haçlılara düşman değildir ama bu ülkede müthiş arap düşmanlığı var. amaçları nedir anlamıyorum.

1|0
5|15

En İyi Kız Görüşü

• Müslümanlığı kötüye kullanan kişiler yüzünden tepki gitgide artıyor,, haliyle sonuç by sekilde gelisiyor,,

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• çünkü din kısıtlıyor içki içme diyor harama el uzatma diyor başkasının karısına kızına bakma ve zina yapma diyor diyor da diyor onun için dini sevmiyorlar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben dusman degilim mesela neden bu genelleme. aslinda ulke bizim gibi insanlari dinsiz biliyor.

0|0
    0|0
    • sanırım geçmişte yaşanmış olayların etkisi olmalı

• yeni bir durum değil ama bu kutuplaşma. cumhuriyetten bu yana maalesef hi, ç sonlanmamış

• Iste o yuzden siz biz olduk maalesef toplum olarak

• Sol gorusluyum - ama dinime karsi degilim asla! Din ve siyaseti ayirabilen biriyim... keske hukumetimizde bunu yapabilse? Din baska siyaset baska
    Saygilarimla 🌏🖐

0|1
    0|0
  • bende anlamıyorum malesef bazıları o kadar iğrenç ki bir imamhatipte Çıkan yangına oh olsun diyenler gördüm daha da bir şey demiyorum

1|1
    0|0
    • Sivas'ta diri diri yakılan insanları izlerken atılan naraları Allah'u ekberleri unutmadıkları için olabilir mi acaba?
      Görmediysen bir kere daha izle derim.
      https://www.youtube.com/watch?v=X0IwuFPStt0
      Ne ekersen onu biçersin unutma.

• @SivriDiken bende sana bu linki atarım sendikaciabi.blogcu.com/.../6151547 Sen bana başka link bu böyle gider başkalarının suçlarını sonraki nesillere yıkmak be ara ne ekersen onu biçersin oldu? Zamanın ülkücü, sağcı gençlerine yapılan işkenceleri mi yazayım ben de tek tek sana sonrada gider bir solcuya sataşırım çünkü ne ekersen onu biçersin! Bırakın bu tutumu böyle böyle birbirimizi yiyoruz anca insanı insan olduğu için sevmeyi, dininden görüşünden değil, şahsi kötülüklerinden dolayı yargılamayı ne zaman becerebileceğiz, ne zaman İNSAN olunabilecek merak ediyorum, bu yaptığın şeyle bu yazdıklarınla orda Allah'u ekber naralarını atanlardan bir farkın kalmıyor, çağdaşlığa davet ediyorum desem anlamını yitirmiş bu kelimeyi okumaktan başka bir şey yapmazsınız

• @SivriDiken bu da yazdıklarımdan hiç bir anlam çıkarmaya çalışmadığının kanıtı, bir gün tam bir insan olabilmenizi dilerim

• Araplar bence dünyadaki en iyi milletlerden biri. Sol görüşlüler oldum olası dinle pek alakaları yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Senin gibiler. Valla bak solculari pek sevmem de alayinin bu tavri sizin gibi 'ama bunlar dinimize dusman' kafasindaki insanlar.

Anlamak istemiyorsunuz, din insanlari geri tutan ve bitmesi gereken bisey.

Hristiyanlara ozenmiyorlar, hristiyan toplumlardaki din baskinin olmamasina ozeniyor adamlar. Yoksa koyu dindar bir hristiyanin, bizdeki muhafazakar cenahtan zihniyet olarak zerrece farki yok.

Arap dusmanliginin sebebi de israrla bizi araplastirmaya calisan yonetim. Ki sagduyusu olan kimse araplari pek sevmez.

1|0
    0|0
  • Sol görüsülü insanlar laiklik ilkesine inanan dinin devlete karismamasini isteyen insanlar. Devlet dini ön plana cikarip acilislara falan diyanet isleri baskanini getirdigi zaman bundan solcular rahatsiz oluyorlar. Solcular dinin sadece insan ile Allah arasinda birsey olduguna inaniyor hayatin sekillendirilmesinde dinin herhangi bir seye karisamayacagina inaniyor. Cübbeli ve sarikli kisiler gördüklerinde sanki kirmizi filemaya bakan öküz gibi kuduruyorlar. Solcu kesim kuruldugundan beri hocalari kötülemek dini kötülemek icin calismalar yapmistir insanlari dinden sogutmak icin. Bunlarin arasinda masum halk da anlamadan onlarin pesinden gitmistir. Bes vakit namaz kilan kuran okuyan bir adam solcu olmamasi lazim, cünkü islama ters. fakat bunun farkinda degiller. Cogu filmlerde islam ve dindarla alcak görülür ve gösterilir bu ister istemez insanimiza etki ediyor. Bundan dolayi solcular dindar kesimi sevmezler amaclari dini yok etmektir.

0|0
    0|0
  • Ne sol görüşlüyüm ne de sağ. Ama dinlerin büyük bir kısmı insanları birbirine düşman etmekten başka bir işe yaramıyor. İslamı düşünürsek kendilerinden olmayan herkese nefret gözüyle bakıyorlar. Hele ateistse vay haline ağza alınmayacak ne kadar küfür varsa hepsini saymaya başlıyorlar.

0|1
    0|0
  • Aslında sağcılardır islamın en büyük düşmanı yaptıkları hatalarla. Solcular bu örnekleri, yaşananları görüp doğal olarak karşı olabilirler.

0|0
    0|0
  • Yobazlığa bağnazlığa karşı düşmanlık içindedirler konuyu daha fazla incele sığ değerlendiriyorsun konuları

0|0
    0|0
  • Sol'cuların (Sosyalist, Komünist, Ulusalcı) büyük kesimi ateist olduğundan dolayı bu tarz durumlara pek sıcak değiller. Şimdi azınlık oldukları için sesleri az çıkıyor ama çoğunluğa erdiklerinde dine karşı çok sert tutum içine gireceklerdir. Ki bunu cumhuriyetin ilk yıllarında vede diğer ülkelerde çok bariz gördük. Hatta çok uzaklarada gitmeyelim sitede bile bu tarz inançsızlar oruçla nasıl dalga geçiyor.

0|0
    0|0
  • Ben senin gibi dusunmuyorum sol goruslu insanlar dine degil suanda oldugu gibi hirsizlik yap elhamdurillah muslumaniz de hak ye muslanim de her turlu dalaveyi cevir muslumanim de sol goruslu insanlar buna karşı. Her grupta her zumrede oldugu gibi onlarinda icinde uç noktada olanlar var onlarda solcularin adini kotuye cikariyor saygilar

0|0
    0|0
  • Video'da allahu ekber diyerek 37 canı, canlı canlı yakanlar da namaz kılıyorlardı!
    https://www.youtube.com/watch?v=zXcO1fTZZYA

Bu insanlarla aynı dini paylaştığım için utanç duyuyorum!
    Lanet olsun sizin din anlayışınıza da şeriatınıza da !

0|0
    0|0
  • türkiye milyonlarca müslüman suriyeli mülteci alırken müslümanlığın başkenti sudi arabistan 1 tane bile suriyeli mülteci almamışlardır ülkelerine

0|0
    0|0
  • Görüşleri düşman olmayı gerektirdiği icin

0|0
    0|0
  • Karşı görüşlü olmak için...

0|0
    0|0
  • İşte aramızdaki farkda tam olarak bu... Din'e değil dini kullananlara... düşmanız bunu anlamayadıysan daha diyecekte birşey yok sanırım.

0|0
    0|0
  • Solcular İslam düşmanı maalesef. Hepsi öyle değilse de geneli öyle. Başta chp çöplüğü olmak üzere

0|0
    0|0
  • komünist solcular mı acaba?

0|0
    0|0
Yükleniyor...