Psikolojide bu rahatsızlığın ve bu davranışların adı nedir?

- herkese öfkelenmek , nefret etmek , tiksinmek , sevmemek. bunu yaparken bilinçli olmak , kasıtlı yapmak. ( ailesine karşı dahil )
- vicdan ve merhamet duygularının olmaması
- herkese ters cevaplar vermek
- hep kendinin haklı olduğunu düşünmek , baskı altında olduğunu hissetmek.
- çabuk sinirlenebilmek , çabuk kışkırtılmak.
- öldürme isteği.
- en kötü insan olma isteği.
arkadaşlar bu sıraladıklarım maddeler ciddi durum mudur? ve bu rahatsızlığın adı nedir? bu davranışların adı nedir? yardımcı olabilir misiniz?

0|0
21|7

En İyi Erkek Görüşü

• Aynıları bende de var yaşanılan hayat ve bunun psikolojik sonuçları bu saydıklarım ve kronikleşmiş durumda olur istesende kurtulamazsın :)

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Mizantropi (doğru yazdım mı emin değilim)

1|0
    0|0
    • mizantropide kişi hissettikleri karşısında bilinçli olmaz ve doğuştan vicdan duyguları gelişmemiştir. Ben bu hissettiklerimi bilinçli ve kasıtlı olarak yapıyorum ancak gösteriş için yapmıyorum. Yani kötü bir insana dönüşüyorum ve öyle bir istek var.

• Antisosyal kişilik bozukluğu

• sosyal kurallara uyuyorum , yanlışı doğruyu ayırt edebiliyorum vb. uyuşmuyor hiçbiri. yorumunuz için teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 6

• yaşarken ölmektir

1|0
    0|0
  • Saydıkların fazlasıyla ciddi burda ne desek boş birçok nedeni olabilir yani bu şunun göstergesi demek doğru olmaz ailede anne baba dayı teyze amca gibi birilerinde şizofren ya da başka bir psikolojik rahatsızlığı olan varmı?

1|0
    0|0
    • hayır.

• hayır. o kadar kötü bir durumda değilim.

• Dediğim gibi burda ne desek az bikaç kişilik envanteri testi var psikologların yaptığı en iyisi bir psikeatriste gitmen ve anlatman

• Bu hastalık aslında hastalık da değil bir dönem bu, bir çok insan zamanında bundan çekmiştir. Önce tüm insanlardan nefret etmekle başlar sonra cinayetlere kadar gider hastalığın adı da çok gizemli bişey, şaka şaka ergensin işte

1|0
    0|0
    • 19 yaşındayım? ben burada bir rahatsızlığımdan bahsettim , sen gelip ergenlik diyorsun. küfür yemek istemiyorsan yazma.

• haklı olabilirsiniz ama bu durum yüzünden kendimi boğmaya bile kalktım. rahatsız edici bir durum. ve çok uzun süredir böyle bir durum ve davranış içerisindeyim.

• Çare burda değil o zaman doktora gitmen lazım

• Farklı rahatsızlıklar bunlar. Bir tane rahatsızlıktan söz edilemez

1|0
    0|0
  • Bunları doktora anlat ben de merak ettim ne oldugunu

1|0
    0|0
  • Psikopatlik

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Hıncını alamamış izlenimi oluştu..
    Rahatsızlık denilebilmesi için en az altı ay bu belirtilerin devam etmesi gerekir, geçici değilse mizantropidir.

1|0
    0|0
  • Depresyon

1|0
    0|0
  • Merhaba, yaşadığın şey Paranoid Kişilik Bozukluğu Sendromlarından belirtileri. İyiyle kötüyü ayırt edemediğin için bu durumlarla karşılaşıyorsun. Hızla psikolojik destek almalısın. Dilersen yardımcı olabilirim.

1|0
    0|0
    • emin olun ki iyiyi ve kötüyü ayırt edebiliyorum , aklım başımda ve bu yaptıklarımı bilinçli ve kasıtlı olarak yapıyorum zaten ama gösteriş için yapmıyorum. kötü birisine dönüşme isteği oluyor.

• merhaba , araştırdım rahatsızlığı. şüphe durumum oluyor ancak aşırı derecede olmuyor. müsaitseniz sizinle bu konuyu konuşmak isterim tavsiyeler almak isterim.

• Elbette mesaj atabılırsınız

• Bende de var doktora görün

1|0
    0|0
  • narsisizm gibi ama? burcun ne?

1|0
    0|0
  • ergenliktir canım geçer merak etme

1|0
    0|0
  • Sevgisizlikten

1|0
    0|0
  • biri sosyopat olmaya mi karar vermiş

1|0
    0|0
  • Mizantropi 😮😐

1|0
    0|0
    • mizantropide kişi hissettikleri karşısında bilinçli olmaz ve doğuştan vicdan duyguları gelişmemiştir. Ben bu hissettiklerimi bilinçli ve kasıtlı olarak yapıyorum ancak gösteriş için yapmıyorum. Yani kötü bir insana dönüşüyorum ve öyle bir istek var.

• Sadece mutsuzsun, mutsuzluktan bekleniyorsun. Çevrendekilere de bunu yansıtıyorsun

1|0
    0|0
  • Bence sizinki ergenlik kaynaklı herkesin böyle zamanları olmuştur mutlaka

1|0
    0|0
  • Ergenlik

0|0
    0|0
    • 19 yaşındayım? ben burada psikolojik bir rahatsızlığımdan bahsettim , sen gelip ergenlik diyorsun. küfür yemek istemiyorsan yazma.

• Yazsana bir.

• Sosyopat gibi

1|0
    0|0
  • Travma geçirmiş veya küçüklüğünde ailesinde cok sorunlar yasamis insanlar boyle davranir genelde

1|0
    0|0
  • çok ciddi. anksiyete bozuklugu olabilir.

1|0
    0|0
    • e yuh :D anksiyete bozukluğu panik atağın bir alt seviyesidir. endişe , panik durumudur. Bravo...

• hayır canım. görümcem de bunların birçogu var ve doktor teshisinde yazan bu

• Görümceniz de anksiyete dışında bir rahatsızlıkta görülebilir. Anksiyete çok ayrı bir konu . yorumunuz için teşekkürler.

• Bana depresyona girmişsin gibi geldi.

0|0
    0|0
  • Psikopat

0|0
    0|0
  • Psikoloji de soliter olma durumuna çıkabilir

0|0
    0|0
  • Narsist bir kızımız 😕

1|0
    0|0