Para biriktirmek için taktikleriniz var mi?

Çalış çalış para yok :D Para biriktirmek neden bu kadar zor, bana mı öyle geliyor? Çalışıyorum ama para biriktiremiyorum. Sizin bir öneri veya tavsiyeniz var mı bana verebileceğiniz?

0|0
8|40

En İyi Erkek Görüşü

• aynı benim kız versiyonum. Elime para geçtimmi çatır çutur bir gecede yiyom

1|0
    0|0
    • Gelir az gider cok :) orantisizlik var

• ulan 1 senedir motor alıcam alıcam diye kendimi oyalıyom. o harcadığım paraları toplasaydım şu an bmw kapıdaydı :D

En İyi Kız Görüşü

• herşeyi ebeveynlerime söylüyorum :D
    desem yalan olur. Onların verdiği belli bir harclık var. Ben ihtiyacım oldukca o verdiklerinden kullanıyorum. gerisini kenara falan koyuyorum öyle yani
    Mesela giysi alışverişi yapacaksam bunu ailemden biriyle alıyorum:D ya da alıp onlara aldığımı harclıgımın biteceği izlenimini veriyorum. Gerci bir kaç haftadır parttime bir işte çalısıyorum ama yine harclıga devam D:

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 39

• bak şöyle taktik vereyim önce bir ev alamak için biraz peşinat biriktir sonra şöyle 10 yılda ufak taksitlerle ödeye bileceğin bir ev bul bankadan kredi çek.. her ay taksitleri yatırmaya başla artık istesende istemesende para birikmeye başlar.. 10 yıl sonrada istersen evi satar parasını yersin :D

1|0
    0|0
    • hıım bir ay sonra gelen +1 im için teşekkürler :) ayrıca kimseyede vermemişsin eig almış kadar sevindim :)

• En güzel biriktirme yöntemi bence "güne girmek.."

İşyerinde ya da başka kişilerle aylık 50 100₺lık güne girmeni tavsiye ederim.. 10 12 kişiyle ben aylık 200₺ güne girdim. En son ben almıştım..

2400₺ ;)

Krediyle araba al diyeceğim ama hiç tavsiye etmem.. Faiz olduğu için hem haram, hem de ailenin tadı tuzu beti bereketi kalmıyo..
    Sakın bulaşma..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • Her ay kredi kartına talimat ver 1 gram altın alımı yapsın altın hesabına zaten bikaç ay sonra unutuyosun ekstreyide mecbur ödüyosun öylelikle birikiyo😊

0|0
    0|0
  • Taktilmyok

0|0
    0|0
  • sadece harcamamak lazım

0|0
    0|0
  • Hesap aç

0|0
    0|0
  • Aksine para kaşındırır beni.

0|0
    0|0
  • varsa yerim , yoksa zaten yoktur :D

0|0
    0|0
  • kredi çek bankaya koy maasından kesilsin o sekılde bırıktırebılırsın yoksa ne gelıyorsa harcıyor ınsan.

0|0
    0|0
  • hayır biraz biriktir poker oyna

0|0
    0|0
  • At karta evde tut yanında taşıma madem

0|0
    0|0
  • Çalışmak

0|0
    0|0
  • Az kazanıyorsun
    ya da
    Çok harcıyorsun

0|0
    0|0
  • hiç yok

0|0
    0|0
  • Evden çıkma kanks gö. tünü gezdireceğine evinde dur para artar.. :D

0|0
    0|0
    • Gezdigimi kim soyledi ki sana para illa gezerken harcanmaz sen gel avm ortaminda calista her molaya cikisin sana 15 liradan asagi patliyor mu patlamiyor mu goruruz :)

• Sen paramatik gibi bisey olmussun kendini bu kadar yipratmana degermi hic zamanindan calipta kazandigin o parayla gecen zamanini satin alamazsin biliyorsun degil mi? :)

• Knk en azından işim var ama biraz yorucu şu yanı iyi istediğin zaman izin alabilirsin bir de en az 3 gün en fazla 7 gün bence iyi bir iş.. :D

• aldıgımı biriktiririm

0|0
    0|0
  • 2.5 yılda 20 bin liramı 55 bin lira yaptım. Doğru yatirimlarla bu mümkün hisse senedi alip unutacaksin tabii piyasada 400 tanr şirket var ben 5-6tanesine bakip 2sinr yatirim yapiyorum yani ortalik yamyam dolu en sağlamlarnı bilmen lazim.

0|0
    0|0
  • Aylık gelirimin %30unu kutuya atıyorum.

0|0
    0|0
  • Taksit yapma bir şey alırken peşin al 1 kere alırsın taksitle 4 5 kere alırsın gözün görmez çok para verdiğini yanına bütün para alma pintiligin lüzumu yok ama ihtiyaçlarına harca

0|0
    0|0
    • Bir akliselim insan tavsiyesi daha :) hepinizi makul olanlari dinleyerek bu ayki maasima fazla yuklenmicem :)

• Kendinide fazla sıkma ama ne için biriktirdiğine deysin :)

• İsraf etmemek iktisada önem vermek gerekli olmayan şeyleri almamak. Gelirinin %80 den fazla harcama yapmamak.

0|0
    0|0
    • Ihtiyaclar bitmeden de birikim yapilamiyor benim anladigim kadariyla ama hani birazda elim coook acik hesapsiz harcama yaparim. Sanirim bu yuzdende para biriktiremiyorum :(

• İhtiyaçlar çok acil, acil, bir de çok acil olmayan şekliyle sıralama yapılır. Gelirin belli oturursun sıralama yaparsın başka bir ayda sıralamayı yenilersin ama sen sen ol %80 geçme Ak akçe kara gün içindir.

• ben çalısınca parayı banka ya atıyorum bırıkıyor. sd

0|0
    0|0
  • Altın al

0|0
    0|0
  • para birikir ama sadece birikir isletmezsen birseye yaramaz

0|0
    0|0
  • paranı altın hesabı veya vadeli hesap aç oraya yatır eline ufak miktarlar ayır hesabını bilirsin

0|0
    0|0
  • Kendini şartla maaşından bir kısmı yokmuş gibi harcama yap birikir ;)

0|0
    0|0
  • bu tür işlere karşıyım dünyaya kaç defa geleceksin ki? ye gitsin!

0|0
    0|0
    • Simdi varken simdi yersek yarin yokken ne yiycez :) varken yiyelim tamam guzelde yoklugu dusunmeden yasamak olur mu hic. Insan bir dakika sonrasinin gelecegini bile planlayarak yasarken nicin varken yesin yokken acmi kalsin :)

• Yasimiz ayni ama yasantimiz farkli :) o yuzden uyusmuyoruz belliki. Benim para biriktirmekten kastim para icin ac susuz gezmek degil tabiki o boyutta bir para tutkunlugum yok :D sadece kenarda ileride bir is veya araba icin kendi evim adina harcama yapabilecegim bir miktar alin teri sadece bu :) anlatabildim mi

• Aferin sanaaa

• biriktirdiğim parayla para kazanıyorum yani bir nevi yatırım yapıyorum

0|0
    0|0
  • Yok maalesef

0|0
    0|0
  • İstersen biriktirirsin. Günde 25 kuruş biriktiren birisi hacıya gitmiş naber?

0|0
    0|0
  • banka kartı al içine at. Ama çekemicek şekilde. Vadeli hesap aç.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• Bende biriktiremiyorum
    Artik biriktirmek icin caba da sarf etmiyorum
    Harcamak guzel

0|0
    0|0
  • evde bir yere kutu ya da kumbara yap onun içine para at her ay harcamazsın birikir

0|0
    0|0
    • Asil o kutu insanin beynindedir bende oyle bir kutu yok iste yoksa celikten de bir kumbara olsa ben demirdograma makinasiyla dograr yine alirim icindeki parayi mesele iradeymis :) kumbara bahane :D

• hayata hiç para sıkıntısı çektin mi fakirliği hissetin mi

• Kuruş koleksiyonum var. Bir sürü oldular şimdi para küçük olunca daha da hırs yapıyorum

0|0
    0|0
  • İraden yoksa bir şey olmaz

0|0
    0|0
  • Ailede cimri olan biri varsa ona ver o cok iyi saklar

0|0
    0|0
  • Aynen ya çalışsan da para yok çalışmadan da bu nasıl iş

0|0
    0|0
  • Mesela bozuk paraları kumbaraya atarım kağıtlar cüzdan da kalır sende öyle yap

0|0
    0|0
Yükleniyor...