Namus bekçiliği yapanlar asıl namussuzlar mıdır?

"Kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa bilin ki en namussuzu odur." -Friedrich Nietzchce

Bu sitede özellikle kadınlara yönelik olmak üzere sürekli namus bekçiliği yapan birçok insanın başka sorularda kadın cinayetlerini masumlaştırdığına veya tecavüze bahane ürettiğine tanık oldum.

1|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Katılıyorum. Namussuzun önde koşturanıdırlar.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Malesef bu duruma katılıyorum, bende bu tipte insanlardan nefret ediyorum , ve bizde bunu dike getirdiğimiz için namussuz oluyoruz sözde (!)
    Bu toplumsal anlayıştan ve Türkiyede kadın olmaktan çekiniyorum. Bunun sebebi bu toplum baskısı ve kendini üstte tutmaya calısan erkekler (!)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Friedrich yazınca kestiremedim nwt olarak ama bahsettiği şu ise çok haklı"sürekliböyle konuştuğu kızlara (arkadaş fln) böyle koruyucu gibi yanaşıp, ben evime erkek arkadaşımı sap almam evliyim falan deyip, karısına binbirtane erkek hikayeleri anlatan sözde erkeklerin yoldan geçen masum kızlarımıza bile oofff onu oyle yapcan boyle yapcan falan dediğine, trafikte kafınları sıkıştırıp yavrummm falan yaptıklarına, fırsatı düşer ise kızın iffetine dokunduğuna fşn şahit olunca insan erkekliğinden utanıyor. Mesela bu yazdıklarımı bir başka erkek yazsa kesin buda öyle yav derdim o derece

0|0
    0|0
  • Adam genelde ironi dolu yazılar yazıyo emin olamadım ssjsjsj

0|0
    0|0
  • değildir belki bilmem ki

0|0
    0|0
  • katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Doğrudur.

0|0
    0|0
  • Olabilr

0|0
    0|0
  • cana kıyanın canı çıksın derim ama bu konularda ahkam kesecek en son adam ölmeden önce yarış atına hallenmiş (evet bu gerçektir) nietzchedir. ahlakı beklemeyelim de zinayı mı kollayalım?

0|0
    0|0
  • bence de öyle dogru bir söz

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...