Ramazanda sokakta sigara icenler hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Hani baya baya gostere gostere iciyorlar onlardan bahsediyorum o sahislar hakkinda dusunceleriniz nedir

0|1

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• Gayet normal bir şey yaptıklarını düşünüyorum. Oruç tutanlar ne için tuttuğunu unutuyorlar, siz ne ara nefsinizle mücadele ediyorsunuz kardeşim? Ne ara fakirin fukaranın aç kalanın halinden anlıyorsunuz? birde keyife bakar mısınız niye gözümüzün önünde içip yiyorsunuz diyorsunuz. E be kardeşim siz her zaman fakirin fukaranın önünde yediniz içtiniz 11ay cenabet 1 ay mümin ayaklarını bırakın. Kimse sizin keyfinize göre hareket edemez.

0|0
    0|0
    • Simdi osmanlinin zamaninda yahudiler ve hristiyanlar cocuklarina
      Oglum/kizim bu ay Ramazan muslumanlarin sokakta yemek yeme su icme diyorlar
      2) madem fakiri dusunuyorsun be kardesim neden sokakta sigara iciyorsun yiyorsun?
      3) ha 11 ay cunup 1 mumin birakin bu ayaklari?
      Yani dogru ya modernsin de neden ayak yapiyorsun fakirleri dusunuyormus gibi yapiyorsun

• Evet, sende

• Allah kabul etsin
      Amin

• Ben de içiyorum

0|0
    0|0
  • Benim oruç tutuyor olmam, tutmayanları kısıtlamamalıdır, rahatsız olmuyorum.

0|0
    0|0
  • Icsinler

0|0
    0|0
  • onlar degil de o niyetliyim diye ortada gezenler; birini biseyler yerken gördüğünde zkkım ye diyenler. sürekli acıktım susadım diyenler ne diye oruc tutuyo anlamıyorum. ben hastayım ve tutamıyorum ramazan boyunca ac geziyorum mecbur muyum ya orucluların hakaretlerıne bana mı tutuyosunuz? göstere göstere sigagra içenler mişşş sana ne bakma sen de allahmm ya baska zaman olsa umrunda olmaz nasıl bir psikolojidir bu. ben acım sen de ac gez. tamamen bencillik.

0|0
    0|0
    • Bakis acin farkli ama saygisiz olmakla ahlaksiz olmak farklidir
      Osmanli zamaninda diger dindekiler cocuklarina ramazan ayindan bahsetmis ve saygi duymayi ve gizli gizli biseyler yemegi ogretmislerdir
      Ayrica
      Osmanlida sokakta yahudiler hiristiyanlar sokakta biseyler yemezken simdikiler sokakta gostere gostere yemek yiyenler kimim tohumu?

• Osmanlidan bu yana degisen onca sey varken sizin buna takilmaniz ilginc bir zihniyet. Hem saygi diyosunuz ama ben daha muslumanin baska bir dindekine saygi gosterdigine asla sahit olmadim. Bence siz gercekten herkesin niyetini sorgulayacaksaniz hic oruc tutmayin.

• Banane herkesin saginda solunda melekler var ayrica sizin zihniyetiniz neyin nesi neyin cahilligi bilinmez bu kadar cahilligi savunan varlik baska yerde görünür
      Atatürkte saygi ve ahlak kavramlarinin oneminden bahsetmis

• Ilgilenmiyorum

0|0
    0|0
  • İçsinler ben kendi orucumdan sorumluyum ben tutuyorum diye içmemezlik yapmalarına gerek yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• İçebilirler. Nefsi zayıfsa ve şiddet eğiliminde bulunmak isteyen kişiler oruç tutmamalıdır. Oruç, nefs işidir.

0|0
    0|0
    • Hayir sadece su iki kisi tutamaz
      Hamile olanlar
      Hasta olanlar
      Ozel gununde olanlar
      Sakın baska yerdede vetva verme yaptigin yanlisti

• ben tutmuyorum ama sokakta içmem :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...