Türk olmakla ne kadar gurur duyuyorsunuz?

Ben, bu topraklardan başka yerde doğmak istemezdim.

Güncellemeler:
Hatırlatan bir arkadaşımızın soylemiyle duzeltiyorum. "Bu tipraklar dışında doğmuş olsam bile yine "TÜRK" olsrak doğmak isterdim.
Hatırlatan bir arkadaşımızın soylemiyle düzeltiyoum. "Bu topraklar dışında doğmuş olsam bile yine "TÜRK" olarak doğmak isterdim.

1|0
4|17

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Önemli olan Türk ya da başka milletten olmak değil. Birlik içinde huzurlu yaşayabilmek. Ancak hem bu site de hem de diğer medya da görüyorum ki ağzından barışı, kalbinden savaş ve kanı eksik etmeyenler daha çok rağbet görüyor. Örnek : 1915 olaylarını soykırım olarak niteleyenler sanıyorki barış gelecek. Aksine tarafların karşılıklı nefretini artırarak yeni bir vahşete hizmet ediyorlar. Tıpkı diğer devletlerin ince hesaplar ile soykırımı kabul ederek yeni bir Türkiye Ermenistan savaşına altyapı hazırlamaları, pkk yı destekleyerek daha çok kan dökülmesini sağladıkları gibi.

0|1
    0|0
    • Aynen oyle dostum. Ama soykırım aslinda tum dunyanin bildigi gibi ermenilerr karsi yapilmis bir uygulama degil. Fakat maalesef siyaset bu sekilde aleyhimize dönmüş durumda. Ben sanmiyorum ki halklar arasinda bir sorun olsun. En azindan ayni iste yanyana calistigimiz ermeni arkadaşımla hic bir sorunumuz yok olmamalida. Hatta gecen gun oruc saatleri icerisinde inanmadigi halde tek lokma bile yemedi insanlara ayip olur diye. iftardan sonraya sakladi kendisini. Oruc tuttu bir nevi. gidip yanaklarindan opup tesekkur ettim. Bu yuce gonlunden dolayi. Onemli olan insan olmak.
      Bizim birliğimizi hic bir oyunun bozamayacagini dusunenlerdenim. masum Kurt halki ile pkk illetini serefsizini bir tutmadigim gibi. Bu millet buyuktur. Uyusada tokezlesede dogruyu bukur sonunda.

• Bu konuda tam olarak aynı fikirde değilim. Şahısların arkadaşlığı, dostluğu büyük resmin yapısını pek değiştirmiyor. Benimde son derece samimi olduğum evimde kalan, evinde kalıp tatil yaptığım Yunanlı arkadaşlarım var ancak bu Yunan devletinin uzun vadeli politikasını değiştirmeyecek. Ermeni konusuna gelince, zaten Türklerin, Ermenilere düşman olması nefret etmesi için bir neden yok. 1915 te bir ihanet olmuş ve devlet bunun cezasını kesmiş. O andan itibaren Türklerin hem devlet politikası hem de halk olarak düşmanlık beslemesi anlamsız olur. Ancak Ermenilerin kin ve nefret kusması için nedenleri var. Binlerce yıldır yaşadıkları topraklardan kovulmuş olmaları. Türklerin, Ermeni düşmanlığı var ise bu kendilerine gelen bu düşmanlığa karşı tepkidir. Diğer taraftan Türkiye de Ermeni azınlığın iyi ilişkileri ve sessizliğinin nedeni başlarına gelebilecek tehlikedendir ki işte yavaş yavaş, bu soykırımı tanıyanlar bu insanları kanının dökülmesine neden hazırlıyorlar.

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 16

• En asil, en kıvanç duyulabilecek bir ırka mensubuz; üstelik böyle muhteşem de bir dine... Başka nasıl gurur duyulabilir ki?

0|2
    0|0
    • Olmasi gereken tum guzelliklere sahibiz evet

• Çok fazla.

0|2
    0|0
  • Türk olmak bir bayrak uğruna, göğü yırtıp, Dünya' ya haykırmaktır. Ne mutlu TÜRKÜM diyene!

http://i.hizliresim.com/bbbJOd.gif

0|2
    0|0
  • Satanistim. Ama vatan sevgim üst düzeyde.
    Bunu din ile bağdaştıran insanlar oluyor o yüzden dipnot geçmek istedim.

0|2
    0|0
    • Inanc başka birşey. O tercih meselesi. Vatan sevgin için katılıyorum.

• Müslüman Türk olmak çok güzel.

0|1
    0|0
  • Balkanlarda doğan bir Türk olarak ziyadesiyle gururluyum.
    Tarihimle, atalarımla elbette gurur duyuyorum.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderin evladıyım bu gurur başka bir millete nasip olmaz

0|1
    0|0
  • Fazlasıyla burda doğdum burda ölecem :)

0|2
    0|0
  • hamdolsun

0|1
    0|0
  • İyiki Türküm sonrasında da iyiki Müslümanım.

0|1
    0|0
  • cok gurur duyorum ama türk topraklarinda dogumadim

0|1
    0|0
    • Onemli olan Türk'lugumuzu sevmek. Nr mutlu ki burada dogmasanda kusursuz olarak yazabilecek kadar hakimsin diline dna larina

• haklisin ne mutlu Türküm Diyene

• Sayende basligi daha dogru yazdim. Sagol

• Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki ASİLKAN'da mevcuttur.

0|1
    0|0
  • Ben kendi Turklugumle gurur duyuyorum ama DNA m ne kadar Turk bilmiyorum

0|1
    0|0
    • Sna larimiz farkli olabilir. Inaclarimizda digrr milletlerden kiz almak var. Tabiki dna larin karisik cikmasi kadar normal nir sey yok. Ama emin ol çoğunluğu yine asil kan'dır.

• Ben yanlızca kendi basarilarimla gurur duyarim benim elimdebolmayan birsey icin gurur duymam sadece sukrederim multeci birsekilde yasayacagim millette dogmadim diye

0|0
    0|0
  • Şüpheler içindeyim

0|0
    0|0
  • Gururdan ziyade ileriye dogru gitmek gereği duymak gerekiyor. Bos boş gurur duymanin bir anlami yok. Ulke geriye gidiyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...