Türkiye'de Sigara/Alkol Satışının Gerektiği Kadar Denetlendiğini Düşünüyor Musunuz?

Merhabalar. Geçen gün bakkala gittiğimde, taş çatlasın 9. sınıfa giden bir genç kızın bakkala "Babama alıyorum" diyerek sigara aldığını ve ilerideki yaş grubuyla içtiğini gördüm. Geçen ay ise yine aynı yaşlardaki bir grup gencin alkol aldığını gördüm. Tamam, kabul ediyorum bende zamanında bu tip şeyleri o yaşlarda çokça yapmış biriyim ama şu an bunların zararlarını çekiyorum. Bu kadar ilerlemiş bir devirde, özellikle teşvik edici davranışlar bu denli fazlayken bu kadar küçük çocuklar nasıl hala kolayca sigara/alkol alabiliyorlar?
Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
#Casinimo

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiyedeki sigarayı türkiye mi denetliyor? İMF elinde ilk git onu ögren

0|0
    0|0
    • Canım sitemin, canım gizli kullanıcısı! Bir bilgi birikimin vardır, ona saygı duyarım. Ama şu soruda neyi ima ettiğimi önce anlayıp sonra cevap versen keşke. Ben burada, -18 yaş altı sigara/alkol kullanımından bahsettim. Ki bu parasal değeri içermiyor bile. Sana bunlarla ilgilenmesi gereken birçok kuruluş sayabilirim. Önce anla, sonra cevap ver.

• Tam bu noktada aynı şeyleri söylüyoruz ama birbirimizi anlayamıyoruz. Ben gene iyi akşamlar demek istiyorum.

• Sen çok olaya yanlış bakıyorsun herşey insanın kendi kafasında bitiyor neyse iyi akşamlar sana devletimize zeval vermesin.

En İyi Kız Görüşü

• tabikide hayır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• küçük çocuklar nasıl hala kolayca sigara/alkol alabiliyorlar?
    çünkü devletin önemli bir gelir kaynağını oluşturan bir sektördür alkol & sigara.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
    umursamıyorum.

0|0
    0|0
    • Sen bir gün öldüğünde sevgili üye, klişe gibi görünse de yerini yeni nesiller alacak. Ve yeni nesil sigara/alkol ile harmanlansa sence bıraktıklarına katkısı ne olabilir? Bu soru o kadar ucu açık ki. Teşvik edici ögeleri kaldırabiliriz mesela. Herkes yerinden oturup devlet bunu devlet şunu diyor. Ama devletin busunu şusunu düzeltmek için hiçbir girişimde bulunmuyor. Mesele uzun da, dinleyecek yok durumuna düşüyoruz.

• '' Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
      umursamıyorum. ''

• sigara kullanımı ilkokula kadar düşmüş durumda malesef

0|0
    0|0
  • Türkiyede ney düzgünce denetleniyoki :D

0|0
    0|0
    • Birçok şey denetlenebiliyor. Ülkemi kötülemek değil niyetim fakat bunlar basit gibi görünse de gerçekten önemli sorunlar. Denetlemeye bir noktadan başlamak lazım.

• Şöyle bir sorun var denetlensede sence sağlıklı olurmu bu :D

• Hayır

0|0
    0|0
  • ya icsinler herkezin kendi hayatti

0|0
    0|0
    • 18 yaş altı içilen alkol/sigaranın zararları iki misli oluyor. Detayda belirttiğim gibi, ben 11 yaşımdan itibaren sigara kullanıyorum fakat şu anda sigara yüzünden ciddi nefes problemleri yaşıyorum. 10 yıl geçmesine rağmen hala benim aldığım rahatlıkta insanlar alabiliyorsa bir sorun vardır elbet.

• bizene icen icer icmesinler onlarda sende icindesin

• türkiye adı üstünde aklan gelinmiyecek şeyler türkiyede olur

0|0
    0|0
  • Lafta denetleme yapiyolar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...