(+1) İspat aramak şüphe etmek midir?

Soru gayet net. Soruya dair detay 24 saat sonra paylaşılacaktır. Siz genel bakımdan cevaplayın. Dini olabilir kültürel olabilir toplumsal olabilir canınız nasıl istiyorsa o tarzda cevaplayın...

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Evet

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Dini anlamda cevap olabilecek ;
    www.ilmedavet.com/...-suretinde-gelen-vesvese.html

“Ey kendi nefisleri aleyhinde israf edip haddi aşan kullarım, Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz! Çünkü şüphesiz ki, Allah bütün günahları bağışlar. Muhakkak ki, O çok bağışlayan ve çok esirgeyendir.” (Zümer süresi 53. ayet)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet kesinlikle. Ama bu devirde guven olmuyor zaten kimseye normal o yuzden.

0|1
    0|0
  • Kendini rahatlatmak diyebilirim. İspatın olursa huzur bulursun. İçin rahat eder. Şüphe ediyorsan bile vazgeçersin. Diğer türlü içini hep bir şey kemirir. İspat iyidir bence. İnsan körü körüne yalnız Allaha inanabilir. Diğer şeyler şüphelidir.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu bizim dogamizda yaradilisimizda var, buna ne dersen de ispat aramak de sorgulamak de bunu her insan düşünür sorgular arar, ben hic arastirmadim ben allaha tabiyim diyende yalan söyler.

0|1
    0|0
  • İspat olmadan inanmak aptallıktır. Kesinliğe kavuşmamış her şeyde ispat arayabilirsin şüphe edebilirsin yani.

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Bazen şüphe etmek bazende emin olmak kalbi tatmin etmek için

0|1
    0|0
Yükleniyor...