Sizce gerçekleşmesini dilediğiniz hayalleriniz ne kadar saçma?

Herkes belli başlı hayaller peşinde. Son model bir BMW, dublex daire, okulunu 1. bitirmek, kariyerinde iyi noktalara gelebilmek, safari yapmak, dünya turu, ayrı eve çıkmak, maaşa zam vs vs.
Bu saydıklarımdan herhangi biri veya bir başkası sizin hayallerinizi süslüyor, bunun gerçekleşmesi için günlerce ve hala dua ediyor, hatta hayatınızdaki tek amacınız olabilir.
Peki bu istediğiniz şeyler gerçekten ne kadar önemli ya da ne kadar gerekli?
Hayalleriniz ne kadar saçma?
Ya da şöyle sorayım, bir dilek hakkınız olsaydı?
Bu soruyu onlar nasıl cevaplamış bir bakalım isterseniz..

Hayatta ölüm kadar "Gerçek" başka hiçbir olgu yok. Ve bugün gördüğüm bu video sayesinde hatırladığım bişey de var ki sağlık kadar değerli hiçbir şey yok. Sağlık olmadan ne cepteki paranın ne de eğlenceye her an hazır olan dostların bir anlamı yok. Şu an, şu dakika kendiniz için iyi bir karar verin.
Atıyorum, bundan sonra kola içmeyin mesela?
Ya da spora başlayın.
Ya da herşeyden önemlisi kanserli veya hayati tehlike arz eden bir hastalıkla mücadele eden tanıdıklarınıza onları ne kadar sevdiğinizi söyleyin. Her zaman yanlarında olduğunuzu ve olacağınızı hissettirin.
Unutmayın, bigün bu hastalıklarla mücadele etmeyeceğinizin garantisi yok.

Şu videodan sonra #benimhayalim sağlıklı ve mutlu bir hayat.
Peki ya sizinki?

Güncellemeler:
Bir Allah'ın kulu da yok ki şu soruyu okuyup cevaplasın. Başliktan çemkiren insan musveddeleri gerçekten ibretliksiniz. Hakkınızda da başka birşey düşünmüyorum.

7|10
71100

En İyi Kız Görüşü

• Benim mükemmel bir meslek sahibi olup
    Para içinde yüzüp günümü gün etmek
    Bır giydigimi bır daha giymemek değil amacım.
    Asıl gayem,
    Hep dua ediyorum Rabbim bana imkan versin diğer insanlarla beraber bende..
    Hayatımın geri kalaninda insanlığa hizmet edeyim
    Bugün metroya bindigimizde bir gariban in ağzı kokuyorsa acliktan bunun tek sorumlusu bizleriz
    Insan birseyi kaybetmedikce kıymet bilmez olmuş
    Gidin hastanelere yetimhanelere
    Su anda yatağında kivranan
    Kendi evinde zulüm gören
    Tecavüze uğrayan
    Yuzlercesi var.
    Birini kaybetmek çok kolay birini kazanmak bir o kadar zor
    Paranız mi yok?
    Uzulmeyin dua edin.
    Evsiz de kalabilirdiniz begenmedigimiz kıyafetler kolu bacağı olmayan biri için
    En lüksü bile değersiz değil mi
    Birini kaybetmek çok kolay
    Kazanmakda öyle
    Gulumseyin tebessüm edin
    10 kisiden 1 i mutlaka anlayacaktir.
    Sabır
    Dua
    Şükür.

4|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 100

• İstanbul dan sevgili bulmak

0|4
    0|0
  • Bikac tanesi hic sacma degil, biri sadece samanlikta igne aramak gibi fakat o hayalime ulasirsam eger yeniden dogmus bebek gibi olcam insallah...:)

0|0
    0|0
  • Yaşamın içinde bunları unutuyoruz işte. Tek amacımız daha iyi bir gelecek oluyor. Bazen bunun için sağlığımızı hiç sayıyoruz, daha sonra tıllarca çalışıp kazandığımız parayı hiç düşünmeden birkaç yıl daha yaşamak için geda ediyoruz ama o bile işe yaramıyor.

0|0
    0|0
  • sağlık şart

0|0
    0|0
  • Cok guzel bir paylasim olmus eline saglik :) herkesin bildigi bir soz vardir kiminin pirlantasi kucuktur kiminin ekmegi bayattir misali saglik olmadan hicbirsey yapamiyorsun maalesef benim hayalimde sacma gelebilir ama gunde bole 11 ya da 12 saat kesintisiz uyumak isterdim :D cunku uyumam 5 saati gecmiyor uyku problemi olan bir insanim yillardirda bole devam eder gider...

0|0
    0|0
  • insanoğlu olarak para kazanmak için sağlığımızdan oluyoruz sonra kazandığımız para sağlığımızı kazanmaya yetmiyor. Kanuni Sultan Süleymanın sözü cok hoşuma gider
    Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
    Olmaya devlet, cihanda bir nefes sıhhat gibi

0|1
    0|0
  • Oncelikle eline saglik on numara dusunmussun, etkilendim.👌 Hayatta en onemli sey sagliktir dedigin gibi, olmazsa olmaz. Her zaman bende boyle dusunurum sevdiklerime bakarim sahip olduklarima bakarim sukrederim. Cok ayni dusunuyoruz, insanlardan fazla beklentiye girme iplero salmislar. Ama herkesin bir silkelencegi vakit gelir ;) Duyarli olmak lazim.

0|0
    0|0
  • sağlık ön planda

1|0
    0|0
  • Gerçekci oldugumdan hayallerim saçma değildir
    Nedeni ise hayatın gerçeklerini en ağır bir şekilde yaşamamdan dolayı. ...

0|0
    0|0
  • Dunyayi ele geçirip tüm insanları yok etmek

0|0
    0|0
  • Suya yazılar yazmak kadar saçma benim hayallerim
    Hayalde olur hayatta olmaz

0|0
    0|0
  • Ben hariç sevdiklerimin sağlıklı ve mutlu bir şekilde hayatını bitirmesi.

0|0
    0|0
  • Çok şey değil aslında ama yapa bilmek mesele bazense dilediğin kadar çabalasan da fayda etmez bir yerden bir şekilde olumsuz haber alırsınız yıkılırsınız pes edicem dersin ve o an işte kendini toplama anın

0|0
    0|0
  • Çok saçma değil benimkiler ama evet sağlık olmadıktan sonra hayallerin hepsi gerçekleşse nolur sağlık en önemli şey

0|0
    0|0
  • Kanatlarımın çıkması
    Aslana dönüşebilme yeteneği
    Doğaya hükmedecek güçler

Saçmalıkta boyut atlayabilirim.

0|0
    0|0
  • bazi insanlar normal bir insan olmaya calisirken biz alisilmisin disinda seyler istiyoruz normal insan olmaktan bikmisiz da diyebilirim hayallerimiz yani isteklerimiz abartili bence onlarin hayalleri bizim yasadigimiz hayatlar bizim hayallerimiz ise tamamen luksten ibaret 😊

0|0
    0|0
  • ALLah bu hristiyan ve hastalıkla yarattıgı cocukları müslüman olmadılar die ebediyen cehenneme yollucak xD

0|0
    0|0
  • Bu soru gunun degil yilin sorusu secilmeli.
    Soruyu soran kimsin tanimiyorum ama ayni okul sirasinda ya da ayni durakta ya da bir kafede karsilasmayi bir cay kahve ikram etmeyi isterdim..
    Tebrik ederim.
    Saygilarimla.

0|0
    0|0
  • Bu kadar sacma knk.

0|0
    0|0
  • bence çokta saçma değil benim hayallerim bir ev bir araba beni seven bir eş 2 tane çocuğum olsun yeter

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    80

Kızlar Ne Diyor 70

• Benim hayallerim dediğin gibi saçma değil basit değil üstüme alınmıyorum ama güzel bir paylaşım teşekkür ediyorum. Geç olmadan anlayabilsek keşke...

0|0
    0|0
  • Tek bir hayalim vardı ve olmadı derken Rabbim nasip etti. Hiç saçma hayal kurmadım çünkü insanları bir yerlere getiren hayaller değil, hedeflermiş... Olmak istediğim yere vardığımda anladım. Belki kumdan kaleler yapabilseydim şu an hayal kurma yeteneğine sahip olabilirdim, lakin olmadı.

0|0
    0|0
  • Hayallerim belki sacma ama onemli olan hayallerim icin bir sey yapmiyor olmam. Benim acimdan en kotusu bu.

0|0
    0|0
  • her zaman kötünün kötüsü vardır. ama neden hep kötüyü düşünüyoruz? bizden çok daha iyi yerlerde olanlar da var ve ben onlara imreniyorum. bazı insanlar doğuştan şanslı. bazıları da kendi şansını yaratabilecek kadar zeki.

0|2
    0|0
  • Senin nickin kadar sacma

0|0
    0|0
  • Benim hayallerim ütopya o derece ''memleket isterim '' şiiri gibi.

0|0
    0|0
  • Benim de saglikli ve mutlu hayat. Bir de audi rs 4

0|0
    0|0
  • Okumayan varsa John Green Aynı Yıldızın Altında kitabını tavsiye ederim. Tembeller filminide izleyebilir.
    Gerçekten güzel bir soru. Hayat onkoloji koridorunda banko sandalyesinde sabahlamak zorunda kalan biri için daha değişik akıyor. Bugün de sağlığımızı kaybetmedik çok şükür.

0|1
    0|0
  • Kralıyet ailenin kızı olmayı isterdim :D

0|0
    0|0
  • Cok sacma

0|0
    0|0
  • Sacma degil ama zor

0|0
    0|0
  • Bir dilek hakkım olsa maddi birşey dilemezdim bende ama bu o tarz şeyleri dileyen insanların isteklerini saçma olduğunu göstermez. Herkes kendi hayatına, o an ki yaşantısına göre hayallerine, isteklerine yön verir. Ya da ihtiacı olan şeye göre. O yüzden insanların hayallerini dileklerini sorgulmamak gerek diye düşünüyorum. Tabi doyumsuz insanları saymıyorum.

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir video evet hayatta en önemli şey sağlık bu videoyu izleyince bunu bir kere daha anladım. Herkesin gerçekleşmesini istediği hayalleri vardır benimde var. Ama bazı kişilerin hayallerinin gerçekleşmesi çok zor :( Allah önce sağlık sıhhat versin herkese.

0|0
    0|0
  • İzlemistim bunu. Sadece mutlu olmak istiyorum ben cok sey istemiyorum ama bu video cok manidar. Bir de bunun anneler gunu icin olanini izlemistim.
    Her annen sirayla isteklerini anlatiyordu. Kimisi kizim doktor olsun kimisi muhendisligi kazandi bir bitirsin. Kimisi hayirli biriyle evlensi falan sonra cocugu otizmli bir anne sadece goz temasi kurabilsin benle istiyorum diyordu. Sonra cocugu engelli baska bir annr indan ince olmeyim baska hicbir sey istemiyorum napar bensiz diyordu, cok kotuydu,

0|0
    0|0
  • Benim hayalim dünyada açgözlülüğün olmaması yani insanların şu koca dünyada bir şeye sahip olduklarını bilmesi ve şükür etmesi ki bu olmayacağına göre geriye ikinci hayalim herkesin birbirine yardım etmesi. Tüm insanların yapıp yapmayacağını bilemem ama ben bir insan olaraktan hayallerimi ömrümün sonuna kadar yerine getirmeye çalışacağım.

0|0
    0|0
  • O kadar saçma hayaller kuruyoruz ki haklısın sağlığımızdan olup olmayacağımızı göz önünde bulundurmuyoruz.

0|0
    0|0
  • Herkesin kendine gore derdi var demek ki yasamalari gereken bir durum var tamam bende lüksün pesinde değilim zaten bunu yargilayamazsiniz yani

0|0
    0|0
  • Hayallerimin hepsi kendim için. Ve zerre saçma değil. Sadece çabalamıyorum...

0|0
    0|0
  • bir gün itiraf ederim..

0|0
    0|0
  • Çokta saçma değil.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    50
Yükleniyor...