Dilencilere para veriyor musunuz?

yolda yürürken kadın başladı dua etmeye hanım kızım Allah seni sevdiğine bağışlasın.. bir sıkıntı zeval vermesin diye döktürüyor tabi para vermeden geçtim peşimden gözlere bak gözlere aynı yılan gözü dedi :/

0|3
28|66

En İyi Erkek Görüşü

• Sen de görmüşsün verilmemesi gerektiğini...
    Hiç vermedim ben; fakire yardım etsin insanlar onlara değil, kim ihtiyaç için dileniyor bilebilmek neredeyse imkansız.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet çoğu zaman, sonuçta onun niyeti değil benim niyetim muhim olan.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 65

• vermem vermek zorundada değilim. benim 1 saatte ter dökerek kazandığım parayı. iki tatlı cümleyle cebimden alacak. bende aval aval bakacam. yok öyle bir dünya. yanlız trafikte aracımla giderken ışıklarda gördüğüm çocuklar arabama zarar vermesin diye. ufak şeker ya da çikolata verdiğim oluyor. gece önüme tinerci benzeri çıkar. sonra başıma bela olur diye. cebimde bir lira bulundururum.
    yardım etmek gerekir ama gösterişe gerek yok. herşeyin bir yolu yordamı var. herkez 1 lira ile fakir olmaz. ama 1 lira ile zengin olan çok şrfsiz mevcut.

1|0
    0|0
    • tinerci olayıda kötü ya allah karşılaştırmasın cüzdanını versen bazısına yetmez.. bali mi diyolar burda o daha cok gerçi... hez zaman vermiyorum da bazan esiyo veriyorum işte

• bu nedenle gece geç saatlerde dışarıda gezmeyin. tenha bilmediğiniz yollara sapmayın. kendinize ait aracınız olsa bile. Allah muhafaza lastik patlar arıza yapar. bunlara dikkat edilirse kolay kolay bir şey olmaz.

• Zaten isi bilmiyorlar. Ben duayi zaten almisim daha niye para vereyim?

1|0
    0|0
    • vermeyince arkadan bedduayı döktürüyor ama

• Alevilerin mantigiyla yaklas olaya. Alevilikte para karsiligi dedelik falan yapilmaz, zinhar munasip degildir ya, ayni sekilde, parayla edilen dua da tutmaz

• Onu genelde cingeneler yapıyor. yanında ki kişi kim olduğunu bilmeden eğlendiriyor cocuklandiriuor. sonra sövüp sayıp gidiyor 😄

1|0
    0|0
  • Hayır vermem

1|0
    0|0
  • Bazen veriyorum.

1|0
    0|0
  • ben vermiyorum. zaten devletimiz bakmıyor muydu. Fakirlere kömür makarna dagıtmıyormuyuz. , Ben maaşım alırken %40'ını (vergi + ssk)
    harcarkende ortlama %20'sini vergi olarak ödediğimi düşünürsen
    çalıştıgımın %50'sinden fazlasını devlete veriyorum demektir.
    eee bir zahmet onlarada devlet baksın

1|0
    0|0
  • Ben veriyorum, arkamdan enayi de diyebilir, dalgada geçebilir bilmiyorum Allah rızası dendiği zaman akan sular durur. Ben Allah rızası için yardımda bulunurum.

1|0
    0|0
  • Peygamberimiz (SAV)’in dilenciliği yasakladı.
    Dilencilere para vermek, Peygamberimizin yasağını da ihlal etmek anlamına gelir.

O yüzden vermem.

1|0
    0|0
  • Ben vermiyorum, vermedimde vermeyeceğimde.
    Çünkü;
    Çocuk polisinde çalıştığım bir arkadaş kesinlikle ve kesinlikle bunlar çok zengin vede çete diyor. Her bir çocuk günde 50tl para kazanıyormuş. Yetişkinleri siz düüşünün artık. İşi artık meslek noktasına getirmişler. Biz verdikçe onlar var oluyor. onun için vermiyorum.
    Ayrıca gözleriniz çok güzel efenim.

1|0
    0|0
  • Merak ettim gözlerini :) şaka bir yana ben veririm vereceğim 1-2 lirayla fakir olmamya ayrıca özellikle suriyelilere veriyor Allah kimseyi çocuğuna çöpten topladığı yemeği yedirecek duruma getirmesin :/

1|0
    0|0
    • amin... dedimya bende ekmek parası veririm bazan o anki psikolojime bağlı.. gözlerim yeşil bu arada :)

• kadın işi biliyo desene

• yok canım öyle söylemek istemedim. Gözlerin onun dikkatini çektiğine göre renkli olmalı diye düşündüm..

• onlara para değil çöp verilmez. çoğu meslek edinmiş dilenciliği.. En güzeli gerçekten ihtiyacı olana vermek.. Ben genel de çalışan fakir kimselere bahşiş adı altında fazlasıyla veriyorum. Zaten o insanın yüzünden belli oluyor muhtaç olduğu. O sokaktaki dilenen asalaklara asla kuruş vermem...

1|0
    0|0
  • Bazen veririm yılan gözlü. :)

1|0
    0|0
  • bazen

1|0
    0|0
  • Vermeyin, dilenciliğe teşvik etmeyin.

1|0
    0|0
  • onlar senden benden daha zengin. artik ben vermyiorum. sadaka verceksen götür camiideki sadaka kutusuna at.
    dilenciler isi ticarete döktü artik. inanmyiorum onlara ben.

1|0
    0|0
  • Hahhaa iyi yapmissin onlar bizden fazla para kazaniyor

1|0
    0|0
  • Umrumda olmuyor dilenciler. Bizim mahallede biri var dilenci değil, ona yardım ederim.

1|0
    0|0
  • Ya onlara ne bakıyorsun, onun duası kabul olsaydı dilenmezdi. Bir de hiç bir hakkı yok sana Beddua'mı edecek

1|0
    0|0
  • vermem

1|0
    0|0
  • Hayır.

1|0
    0|0
  • Bazen knk :D... :D

1|0
    0|0
  • Uzerimde bozuk olunca

1|0
    0|0
  • hehe :)
    Bazen veririm

1|0
    0|0
  • Yazık.

1|0
    0|0
  • dilencilere vermiyorum

1|0
    0|0
  • hayır vermem

1|0
    0|0
  • menfaat işte

1|0
    0|0
  • bazen

1|0
    0|0
  • yapılan iyilik gizli kalmalı ^ ^

1|0
    0|0
  • Allah dedimi kalsın derim

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    35

Kızlar Ne Diyor 27

• Dilencilere para vermiyorum. Ama mesela birgün bir amca benden 50 kuruş istedi. Ve dediki kızım bir bardak çay içicem bana 50 kuruş verir misin dedi. Bende 1 tl. çıkarıp verdim. 1 tane içicem dedi. Bende dedim 1 çayda benim iç. Bu tarz kişilere veririm. ya da ihtiyacı olduğunu biliyorsam veririm. Onun haricinde vermem. Birde sokaklarda üniversite öğrencileri müzik yapıyor ya onlarada veriyorum. En azından sanat icra ediyorlar ve belli ki cep harçlıklarını çıkarmak adına bunu yapıyorlar.

1|0
    0|0
    • aa belki amca kötü niyetli değildir.. allah senin niyetini kabul etsin de o çeşitlerde var geliyo yardım dileniyo çocuklarım aç falan cuzdana davranıyorsun yok ben para istemiyorum gel beraber lokantaya gidelim sen yemek al bana ver.. baştan masumca geldi sonra 1 ken 2 iki iken 3 olmaya başladılar her gün her gün onunda bir inandırıcılığı kalmadı maalesef

• Arkasından baktım kahvehaneye girdi. Çok yaşlı idi zaten.

• Çocuklara, yaşlılara ve engellilere veririm sadece.

3|2
    0|0
  • Vermem

1|0
    0|0
  • bir sabah işe giderken çok kalabalık bir yerden geçiyorum kenarda dilenci oturmuş allah belanızı versin diyor millet de malum hızla işlerine koşturuyor o sırada para verenler oluyor sonra yolda bir kaçımız ayıldık duruma kadın resmen allah belanızı versin diyor insanlarda para veriyor tabi sonra kadını şikayet ettiler ama yinede beddua kadar ağır olmadı tabi o yüzden vermem dilenciye para çokta kızarım içimden

1|0
    0|0
  • Gözleri görmeyen birini göryorum bazen ona veriyorum

1|1
    0|0
  • Üstünü araklasan senden benden zengin çıkar

1|0
    0|0
  • Küçük çocuklar varsa çantamda çikolata meyve suyu vb yiyecekleri veriyorum sadece... Para vermiyorum.

1|0
    0|0
  • yok vermiyorum versem versem ekmek veririm yemek veririm ama para vermem

1|0
    0|0
  • bazen veriyorum

1|0
    0|0
  • bazen veririm

1|0
    0|0
  • Ekmek parası veriyorum.

1|0
    0|0
  • Vermem onların bir çoğu senden benden Zengin. Babaannemin evine geliyo bir tane müdavimi oldu artık yüzsüz

1|0
    0|0
  • dilenciden bıle kazık yedıgım gunden berı vermıyorum.

1|0
    0|0
    • nasıl oldu

• artık umrumda degıl.

• geçmiş olsun :)

• bazen

1|0
    0|0
  • hayır...

1|0
    0|0
  • Yaşlılara ve çocuklu olanlara.

1|0
    0|0
  • Veriyorum. Hatta lazım olmadığı halde köşede orda burda yaşlı satıcı amcalar oluyor. Balon satıyorlar, yara bandı , mendil falan. biraz da olsun katkim olsun diye alıyorum.

1|0
    0|0
  • Vermem

1|0
    0|0
  • bazen veriyorum

1|0
    0|0
  • hayır vermem ama birşey satıyorsa eğer alırım

1|0
    0|0
  • Herkese degil ama gercekten ihtiyacıı olana veriyorum

1|0
    0|0
  • cocuklara veriyorum cünkü onların hiç bir sucu yok masumlar mutlu olmalılar her gördüğümde içim parcalanıyor onları bu hale getirenlere yazıklar olsun..

1|0
    0|0
    • onları çalıştıran olduğunu biliyorsun dimi... ama dediğin gibi çoçuk olunca insan dayanamıyor

• tabi biliyorum onun için diyorum onların hiçbir sucu yok..

• Çikolata bisküvi süt falan ver yesin daha iyi

• Bazen.

1|0
    0|0
  • Ben veriyorum

1|0
    0|0
  • sakın verme

1|0
    0|0
  • onların günde kazandığını ben kazanmıyorumdur vermemm

1|0
    0|0
  • Ya 3-5 varsa yardım etmek güzel bir şey ama ben dilenci yerine bir şeyler satanlardan almayı daha doğru buluyorum öyle de yapıyorum.

1|0
    0|0
Yükleniyor...