Tanrı neden hayasızlıklara kadınların istismar edilmesine neden engel olmuyor lanet etmiyo?

Tanrı imtihan etmek istedigi icin demeyin mantıklı değil o hayasız kisi imtihana tutulcak diye mazlum olan niye azap görüyor, cehennemde yanabilir ama namusuna dokunulan kadın saten bu dünyada cehennemini yasamıstır cennet verilse ne olur o kisiye bu dünyada seref namus icin yasamıyonuzmu. Hırsızlık gibi seylerlede imtihan olur sonucta o para. Sizlerin namusuna dokunulsa ananıza bacınıza kızınıza imtihanmı diyeceksiniz imtihan olamaz olsaydı peygamberler böyle seyle imtihan tutulurdu, insan deilde baska tür yaratıkmı onlar asagılanıyor, herhangi bir hoca var mı bunu yeterince acıklayabilcek.

Güncellemeler:
Kendiminde katkısıyla özet, bu dünya rüya gibi bir boyut gercek değil ama gercek sanıyoruz tıpkı rüyada gercek sandıgımız acı cektigimiz gibi anlık birsey kabus cok gercekci olmaliki iyi ve kötünün yeri ayrılsın, ahirette uykudan uyanıcagız böylece rabbimiz bizi gözetmis korumus aynı zamanda iyiyle güzeli tanıtmıs oluyor, kim neyi severse ona o veriliyor layık oldugu yere konuyor iyiligi sevene iyilik kötülügü sevene kötülük veriliyor, bu olgu iceresinde yaratılmıs oluyoruz onun sanatıyızcoksükür

1|0
3|8

En İyi Kız Görüşü

• Bu tur hassas soruyu boyle bir siteye sorman yanlis. Bu tur siteden hoca mi bekliyorsun? 😑
    Ben hoca degilim. Ama dusuncemi arz etmek istiyorum; bu dunyada boynuzsuz bile boynuzluden saldirildigi icin hakkini alacak. Bende bir ara senin dusundugnu dusunuyordum. Fakat, bu ikisi icinde bir imtihan. Ne cinayetler isleniyor. Allah bizim ne yapacagmizi bildigi halde bizi yaratti. Onemli olan bu dunyada ilim ogrenmem. Sorgulaman. Ve iyi amellerde bulunman. Bazi yerlerde bebekler kurtariliyorkan bazi yerlerdede bebekler olduruluyor.
    Bazileri namus pesindeyken bazileride namusuzluk icinde. Allah neden birsey yapmiyor diyemezsin. Herkes kendisi yapiyor. Evet masumlar kaliyor ortada.. Ama iste o yuzden kiyamet gunu diye birsey var. Cennete giden eski gunleri dusunmez.
    Allah her haram isleyen insanlari cezalandirsaydi bu dunyada az ya da hic insan kalirdi. Allah cahiliye doneminde neden kadinlari kapanmaya emretti saniyorsun. Dusunsene Allah bize secenekler sunuyor..

Bak bizim boyle seyleri sorgulamamiz kotu birsey degil. Yanliz bazi sorular biz sorgulamayiz.. Allahin varligi gibi sorular. O yuzden dikkat et kardesim.

Allah bizi yolundan ayirmasin.

0|2
    0|0
    • hoca beklemiyorum bu konuyu yeterince aciklayabilcek bildiginiz hoca var mı diye sordum, imtihan diyorsun yiyecegin calinir az yiyecekle yasiyabilirsin hersey para değil dedikodu ve benzeri bir sürü seyle imtihana tutulabilirsin, en igrenc seyle imtiha fazla agir deilmi , kaldiki peygamberler dahi böyle kadinsal seyle imtihan edilmedi. aklin bulanmasin bende arastiriyorum iste yeterince mantikli cevap bulmak icin bu seytanin oyunudur diye düsünüyorum hersey göründügü gibi deildir diye düsünüyorum, allahin varliginin kanitida yapabilirim ilim ögrenmek güzel birsey birisi bana birsey sordugun dinimi savunabilmeliyim

En İyi Erkek Görüşü

• Bak kardeşim kader başka bir şey. İmtihan var ama özgür iradeli bir imtihan. Sana en çok bilinen bir yalnışı anlatmaya çalışacağım. Allah yazdı öyle olur diye bir şey yok. Öyle olacağını bildiği için Allah öyle yazdı diye bir şey var. Zaman mekan kavramını bilirmisin. Einstein in bulduğu formülü. Kısaca anlatacağım. Işık hüzmeleri zamanı senden daha hızlı yaşar. Mesela uzayda zamanın daha çabuk geçtiği insanın daha çabuk yaşlandığı ve çöktüğü bilimsel olarak bilinen bir durum. Gözlerinin sonsuz uzaklığı gördüğünü düşün. Zaman senin için daha çabuk geçtiği için dünyada yaşananları daha yavaş bir şekilde görürsün. Örümcek adam filmindeki okulda ki kavga sahnesi gibi düşün izlediysen eğer. Yumruk suratına gelene kadar 20 30 kere çömelir kalkarsın zaman aynı şekilde akmasına rağmen yaşananlar sana daha yavaş gibi gelir. Biraz karışık bir konu oldukça sadeleştirmeye çalıştım. Allah ta bu böyle yazılmış denilen şeyleri aslında daha önceden bu şekilde görebiliyor. Bu yüzden önceden yazmıştır. Bizde kaderde öyle yazılıymış denir ya. Evet öyle yazılı ama öyle yazdığı için biz böyle davranmıyoruz. Bizim böyle davranacağımızı böyle yapacağımızı önceden bildiği için Allah o kaderi öyle yazmıştır. Halk arasında yalnış bilinen bir durumdur bu ve genelde napalım kaderke böyle yazılıymış lafı yalnış bir laftır.

0|1
    0|0
    • faydali seylere deginmisin evet ama engel neden olmuyor erkek imtihan edilcek diye kücücük cocuk neden madur oluyor tanri adaletliyse engel olabilir neden dur demiyor bu kadar igrenclik fazla deilmi

• ANladım hakkımızda hayırlısı.

• cevaplarin millete faydasi dokansin evet hakkimizda herseyin hayirlisi insallah

Kızlar Ne Diyor 2

• Kardeşim sen kimsin de yaratıcına neden söyle yapmıyor neden boyle yapmıyor dersin o insanı en guzel yaran Rab neyi Nasıl yapacagini beynin yüzde birini kullanan insanlara mı soracak haşa zaten akili yaratan Rabb. Haddini bil imansız gitmeye sebep olur bu sözlerin selametle

0|1
    0|0
    • önyargiliniz korkulariniz yüzüne islamiyeti düzgün ögrenemiyoruz, insan dogasi geregi mantigi yetmedigi seyleri sorgular imanini güclendirir yoksa kafasinda virüs gibi dolasir o seyler, bir gün cok öfke yaptiginda dinden bile cikar. tanrinin bise sormasi gerekmiyor ama bizlerde ilim ögrenmek icin yaratildik hayvan deiliz

• Af ola 🙏🏻

• özgecan seninde kardesin olabilirdi bu kadar cirkinlige neden engel olunmuyor insanin icine korku düsüyor böyle sorular baska yerlerdede soruluyor yeterince aciklama araniyor bilen birileri vardir diye

• Bilmiyorum ama hak verdim

0|1
    0|0
    • bazı erkekler hak vermiyor nasıl insanlarsa annelerini örnek gösterdim halde hala aynılar

Erkekler Ne Diyor 7

• He işte bu senin söylediklerini Ivan Karamazov söylüyor Karamazov Kardeşler romanında Dostoyevski'nin düşündüğü ve Yazdığı şeyi söylüyorsun. felsefe okusan iyiymiş. :-) geniş düşünebiliyorsun. Bence de öyle bir çelişki var gibi geliyor. ayrica buna felsefede kötülük sorunu denir ve �slam'dan mantıklı bir açıklaması yoktur. Bakara suresinin 30. ayeti bu konu ile alakalıdır Ben sizin bilemeyecekleri dilerim der son cümlede Allah. Hanım hoca mı bekliyorsun demiş ama edebiyat öğretmeniyim. Kolejdeyim gerçi ama olsun. Bu sorunun aynısını Kanadalı bir kız sormuştu Bu sitenin ingilizcesinde

0|1
    0|0
    • bilemeyeceklerinizi de bilirim der yanlış yazmışım

• bilinemezcilik deniyor onu da bir açıklama kabul edenler var kierkegard veya İslam müctehitleri Neyse ders çalışayım artık Sağol sohbet için iyi akşamlar

• kolay gelsin kardesim iyi aksamlar

• Engel olmuyor çünkü bize sordu " Meleklerden üstün olmak istiyor musunuz?" Bu soruya biz evet dedik tekrar uyandığımızda da unutturulduk ve bize bir kitap geldi sınava tabi tutulduk. Sen öğretmen olsan sınavda soruya saçma sapan Cevaplar veren öğrenciyi uyarır mısın üstelik kitap açık bir sınavda. Kadınların istismar edilmesi bu konuda da gerekli mantıklı bir cevabı bulunca yazarım.

0|1
    0|0
    • tamam mantikli cevap bulursan yaz

• Lanet etmiyor? Tanrı yaratılıştan itibaren sadece Lucifer ya da ne dersen şeytanı lanetledi. Sınav konusuna gelirsek müdahale etmek derken ne bekliyorsun? Gök yarılsın melekler inip cezalandırma mı yapsın?

0|1
    0|0
    • helak ederek canini alarak müdahale edebilir, kadinlar madur ediliyor kücücük cocuga tecavüz ediyorlar onun günahi ne, erkek imtihana tutulcak diye onun sucu ne

• Tanrı diyebilmek için zaten yarattığı birşeylerin olması lazım zira "Yaratmaya gücü olan" demektir zaten. İyi ki sınava tâbi tutuyor bizi. Yoksa cennette meleklerden farksız ama iradeli bir şekilde yaşamak saçma olurdu.

• bu soruyu soruyorum cünkü ateist olanlara yeterli bir aciklama olsun diye bir cok yerde böyle soru soruluyor yeterli aciklama yok tanri bu kadar cirkinliklere neden engel olmuyor nerde tanrinin adaleti yeterli aciklama olmali, bana göre hersey göründügü gibi deildir tasin öbür yüzüde vardir

• 15 yıl önce biz köyde kapılarımız pencerelerimiz açık yatardık.
    Kötülüğü çıkaran insanlardır Tanrı değil. Parayı bulan biziz, atomu parçalayıp bomba üreten biziz. Suçu Tanrıya atamayız.

0|1
    0|0
    • tamam kardesim cevaplardan özet cikardım millete faydası olması icin bu sorudan cok soruldu cevap verilemedi bende mantiken cevaplar cikariyim dedim

• Her poka karışırsa şeytan işini yapamaz

#inciheryerde

0|1
    0|0
    • seytana neden izin veriyor baska seylerlede imtihan edebilir eziyet deilmi bu

• Dünya havada uçuyor biz içinde yaşıyoruz
      Milyonlarca bilinmeyen galaksi var ve bunların alayı bir patlamayla oluşıyor bunlar mantıklı ama Tanrı'ya gelince millet dağıtıyor kendini
      Hrıstiyan musevi Ada'mı anlarım ama Tanrı yoktur diyen ateyizler süzme cahildir 😀

• ateistler sacmaliyor evet incicide olsan en mantikli cevabida sen verdin yine hersey göründügü gibi deildir

• bunu acıklicak insan bulunurda senin amacın farklı

0|1
    0|0
    • herseyi baska yere cekmek yerine cevap verebilirdin

• özetledim kardesim bakabilirsin sende iyi aksamlar :D

• Cehennem ehli çoğunluğu kadınlardır
    Niye erkeklere yükleniyor dün

0|1
    0|0
    • tecavüz edilen kadın cehennemini bu dünyada yasıyor saten

• Konu uzar gider kadınların hayatına akıl sır ermez onları kendi haline bırakacaksın

• erkeginde kadininda kötüsü var

Yükleniyor...