Bakkalımızın karşısına bakkal açıyorlar be yapacağız biz?

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi mahelleden bizim müşterimiz karşımıza bakkal açıyor ayıp değil mi ya açan çirkef çenesi düşük biri mahalleden bir 1 kahvehane vardı birisine gaz verdi az yukarı başka bir tane açtırdı sonra da orda olanları telefonla arayıp ya niye Oray'a gidiyorsunuz buraya gelin deyip ne yapıp edip kahveyi kapattırmıştı. Şimdi bizim üstümüze oynayacak bu adam sıkıntı büyük kanun falan da yok yasakta değil yani battık gibi bir şey şu an ne yapacağız bilmiyorum. Moralim bozuk sınava hazırlanıyorum zaten odaklanamıyorum hep aklımda off of

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• Kimse kimsenin nasibinin önüne geçemez Bizim evin orada bakkal var yakınına market açıldı kimse tercih etmedi kapandı başkası devraldı şimdi o da pek müşteri bulamıyor bu bakkalın yakınına büyük market açıldı 100--200 metre ötesine market açıldı 500-600 metre ötesine 40 adet büyük marketler açıldı yinede ayakta ve iş yapıyor dediğim gibi birincisi kimse kimsenin kısmetini engelleyemez ikincisi sen müşterilerine güler yüzlü davranırsan iyi davranırsan memnun edersen 1-2 TL nin hesabını yapmazsan Müşteriler sizi tercih etmeye devam eder

0|1
    0|0
    • Zaten öyleyiz müşteriye karşı o adam değilde bir başkası olsa hiç korkumuz olmaz ama işte bu insan evladı biraz sıkıntılı yani yolda görse bizim dükkana tanıdık birinin gittiğini zaten adamın tanımadığını yok neredeyse gel buraya niye Oraya gidiyorsun der kahvede gider gitmeyin oraya der böyle bir tip Allah yardımcımız olsun yoksa halimiz duman

• Benim bildiğim bakkal alışverişlerini çoğunluk olarak bayanlar yapıyor ya da çocuklar kahvedeki adama akıl verse ne olur vermese ne olur. Ayrıca işin içine para girdimi dostlukları bitirir Adamın karakterine bağlı ticari hayatı sen dediğim gibi iyi ol anlayışlı ve güler yüzlü ol 1-2 Tl nin hesabını yapma Allah'ın izniyle sıkıntı yaşamazsın

• Eyvallah kardeşim inşallah bakalım ne olacak

• açar yasal hakkı

0|0
    0|0
    • Allah Allah yav söylemesen aydınlanamayacaktım çok sağol 😒

Yükleniyor...