Oruç tutunca açın halinden anladığını zanneden var mı?

Ne kadar süre sonra yemek yiyeceğiniz belliyken aç insanın halinden anlıyor olmadığınızı üzülerek söylüyorum.

1|3
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• anlıyamıyacağımı biliyorum
    bunun yerine aş evlerien maddi desteklerim olmustu.
    sonra baktımki bizim destekler gene yandaşla gitmiş bıraktım

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• Ama oruç tutmanın amacı o değil ki :) Anlamı ne olursa olsun oruç tutan aç insanı hiç tutmayanda daha iyi anlar. Tam anlamıyla anlamak mı asla anlayamazç.

0|1
    0|0
  • Peki açın halinden nasıl anlarız daha iyi bir fikrin var mı?

2|0
    0|0
    • Açın halinden gerçekten aç kalmadığın sürece anlayamazsın, kimsenin de anlamasını istemem. O tek öğünde yediğin onca şeyin birazını aç insanlarla paylaşman dünya açısından daha iyi olur derim.

• Bak, keşke insanlar orucu senin gibi görebilse. Ama göremiyorlar. Senin de bu konuda eksik yanın açlık olarak terbiye edilmek olsa gerek. Ben önerimi yaptım zaten.

• Şu an bahsettiğimiz şey açlıkla ilgili olduğu için açlık üzerinden gittim. Elbette oruç açlikla terbiye edilmekten ibaret değil. Daha birsuru şey var..

• Kanks sana katılıyorum. Ama bizim suçumuz yok ne yapalım. Beynimiz fazla açlığa dayanamayınca bize iletiyor yemek yemen lazım diye. :D :D :D Biz böyle oruç tutalım Allah kabul ederse eder etmezse zaten mukadderat.. :D

HADİ HAYIRLI RAMAZANLAR... :D :D :D

0|0
    0|0
  • Ben anlıyorum
    Aç için dua edip kendim için şükür ediyorum
    Olması gereken de budur

0|0
    0|0
  • Bence sen artık sadece dar bir pencereden bakmaya başlamışsın.

0|0
    0|0
    • Diğer her yeri duvarlarla kapattılar, benim en azımdan bakacak pencerem var.

• Peki sonsuzumuz sonsuz değilken nasıl oldu da sonsuz tanımına ihtiyaç duyduk hatta nasıl yaptık. Duygularımızın tanımını tam olarak ne olduğunu bile bilmezken nasıl ahlak kuralları çizdik. Hatta ve hatta buna niye ihtiyaç duyduk?

• İhtiyaç duymayıp yaptığımız şeyler var en basidinden hayalet kavramını uydurmak ve sakız çiğnemek. Bu bir şey kanıtlıyor mu sanıyorsun?

• Bizi de uzdun.

0|0
    0|0
  • Sana ne?

1|0
    0|0
    • Reglin bittiğinde bu soruya cevap vereceğim

• Sana gülen birinin gülüyor oluşu seni ilgilendirirken nasıl güldüğü seni ilgilendirmez. Kimin ne olgunlukta olduğu bilgisine ulaştığında da ben seni davet edeyim.

• He gülüm he @-trynagood

• Sümerlerin güneşe tapıp ibadet uydurmasıyla yıl 2016 hala oruç tutanlar var sebebi de fakirin halinden anlamakmış peh gidin fakiri yedirin için kendiniz aç kalıp akşam iftarda hunharca yemek yiyince ne anladık bu işten

0|0
    0|0
  • Ben anlıyorum ve şükrediyorum. Aç olanlar içinde dua ediyorum.

Herkesi kendiniz gibi sanmayın..

0|0
    0|0
    • Neyi anlıyormuşsun biraz açar mısın? 4-5 saat aç kalarak ve sonra yemeğe gömülerek mi? Aç insanlar böyle bir şansa sahip değil malesef.

• Ben sana bilim insanları ateisttir demedim. Bilim insanlarının çoğu agnostizm'i benimser ve aklın aldığı da zaten budur. Bilimin henüz açıklayamadığı her şeye Tanrı yarattı demek de cahilliğin bir başka türü oluyor.

• çok aç kalınmıyor çünki iftarda çoğu kişi ziafet çekiyor

0|0
    0|0
  • Aç insanı beslemek gerekiyor aslında iftarda , Ramazanın amacı bu fakat uygulayan pek yok gibi

0|0
    0|0
  • Seni ne gerdi gardaş

0|0
    0|0
  • bende o açlardandım bir zamanlar kendimi çok iyi anlıyorum :)

0|0
    0|0
    • Umarım bir daha o açlardan olmazsın öyleyse :) Peki paylaş bakalım, o oruçta kalınan 3-4 saatlik açlık ve gerçek açlık aynı şey mi?

• 1 e giderken patates kızartmalık patetesimiz yoktu şimdi allaha şükür haftanın 2-3 günü kırmızı et yiyoruz neydim ne oldum unutmamak gerek en güzel +sı bu bana eskiden olanlar yüzünden hala babamı affedemiyorum mesela bunu buraya neden yazdım bilmiyorum ama :(

• Sen tutmuyorsun?

0|0
    0|0
  • sanane

0|0
    0|0
  • Aynen hatta gercekten açları daha da ezdikleri bir gercek yaptıklarınsacmalıklarla

0|0
    0|0
  • Kendim genelde ac olduğum için yemek yemedigim için biliyorum. Allah kabul etsin diyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Anlıyorum ama tam anlamıyla değil tabi ki. Elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Keşke kimse aç kalmasa ama bu benim senin elimizin yeteceği bişey olmuyor malesef.

1|0
    0|0
  • Aynenn

0|0
    0|0
Yükleniyor...