Oruç tutmayıp oruçlu numarası yapsak, yarı yarıya sevap alır mıyız?

Şimdi işte herkes tuyor ben tutmuyorum,
netdeyse bütün gün aç kalıyorum bir öğlen karnım doyuyor azcık bende yarısını tutuyorum yarı yarıya sevap alır mıyım?

Güncellemeler:
Sazan Avi.

0|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

• Bu kendini kandırma tutmasan blki buladar günaha girmezsin. Bune sahtekarlık ya. Bu iş suna benziyooo Müslüman kıs rüyada rol yapıyo gibi hiç tutma aklın yokmu? Her şeyi biliyosann

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• alrısın dostum alırsın lanet olsun orucu açlıkla bir tutup basitleştidik ya bir de atık reklam yapıyoruz ben orucum diye oysa ayette gizli tutulması gerektiği yazıyor biz alnımıza yazıp dolaşacağız neredeyse ben orucun diye hem kafanı takma ben orucun diyebnin yüzde yetmişi senin gibi dğüşünüyor ve davranıyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• bence günah almalısın

0|1
    0|0
  • Saçmalamışsın :)

1|1
    0|0
    • Neden pampa 😊

• Bu ne ya iğrenç iğrenç hitabet şekilleri. Cevap vermiyorum uzaaaaa sinirimi bozdun.

• Allahım sen büyüksün ya

0|1
    0|0
  • Bunun sevap olmadığını sende biliyosun.

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • kendini kandırma dostum

0|1
    0|0
    • Neden?

• olur mu öyle şey yahu adaletsizlik oluyor senin dediğin gibi olsa ve hiç bir anlamı kalmaz oruç tutmanın bence ya tut ya tutma

• Akli dengesi yerinde olmayana farz değil

0|2
    0|0
  • Hayr

0|1
    0|0
  • Allah ıslah etsin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Yarı yarıya sevap diye bişey yok tutanlara saygı gösterip ytanlarında yemediğin için mükafatını elbet alırsın ama oruç yarım gün değil sahurdan iftara tutulursa makbul olur.

0|2
    0|0
  • akıl sahibi olmaanlara farz değil kanka, endişelenme sen

0|2
    0|0
  • Yapılan araştırmalara göre oruç tutmayıp , oruçlu numarası yaparsan 3ün 1 i kadar sevap kazanırsın...

0|2
    0|0
  • sana farz değil zaten kardeşim, kendini yorma.

0|1
    0|0
  • kimi kandırıyorsun ALLAH ımı kendinimi millete ne dicen oruçluyum mu dicen oruçlu değilim ama yemiyorum mu dicen? kendine zulüm mü edicen nefsini teşvik mi edicen?

0|1
    0|0
  • Beynin yokken varmis gibi davraninca bisey degisiyo mu

0|1
    0|0
  • Sayilmaz

0|1
    0|0
  • top olmak var :)

0|1
    0|0
  • Allah bilir dostum :)

0|1
    0|0
    • İslamda yeri nedir bunyn bilmiyor musun?

• İslam' daki yerine tam anlamıyla bakacak olursan, Oruç Tutmak farz olduğu için ve sen bu farzı yerine getirmediğin için günah işliyorsun :) Ama her şeyin en son değerlendirmesini Allah yapar biz bilemeyiz.

• etiketini koyup gizli yapmanın mantığı ne baykuşçu bey? ilgi çekmek istiyorsan ilgi çektin istediğin oldu mu? Sen sevabı düşüneceğine yerine getirmedin farzın günahlarını düşün dimi?

0|0
    0|0
    • Bir kaç sazan topladıktan sonra güncelleme olarak avı bitiririm ama hala oltaya atlayanlar olur benim suçum değil😀

• İmza olmazsa bu bir? Olarak her katil öldürdüğü cesede imza atar öğreneceksin 😀

• katilleri sevmiyorum hayat herşeyden kıymetlidir :)

• havanı alırsın.

0|1
    0|0
  • toplumsal baskıdan dolayı malesef tutmayan ama tutuyor gözüken çok insan var

0|1
    0|0
Yükleniyor...