Gusulsuz sabahlayip sonra alip orucu tutsak sahih olurmu?

Ve alirken hafif burnunun genzini yakmak sart ya bisey olurmu ondan
sonra hemen hünkürdüm?

0|1
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• Gusül alıp devam edebilirsin oruca kabul olur kaza gerektirmez.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• nası niyetleneceksin abdestsiz

0|0
    0|0
    • Abdest oruca engel degil
      Gusul alip öglen vakti girmeden niyetlenilebilirmis

Erkekler Ne Diyor 17

• İsteyerek olmadiysa kabul olur elinde olan birsey degil yok isteyerek yaptiysan olmaz tabi seni yanıltmim bu benim bildigim dogrum.

0|0
    0|0
  • Sabah saatine kadar gusülu bozmadiysan ve sabah kalktığında aldiysan bisey olmaz.
    Fakat sabah ezanina kadar yani sahur bitimine kadar cunupsen ve ezan okunduktan sonra da cunupluk devam etmişse, o oruc tutulmaz. Lakin istemdışı ruyada falan hallenmişsen veya yine bunun gibi o saatler arasinda adet görmüşsen yine orucu tutmaya devam ecebilirsin..

0|0
    0|0
    • “Hz Peygamber (asv), cimadan dolayı bazen sabahladıktan sonra yıkanıp orucuna devam ederdi” (Buharî/1825, 1830)

Hayız ve nifastan kurtulan kadının da fecirden önce yıkanması müstehabdır (Büyük Şafii Fıkhı, Dr Mustafa el-Hin, Dr Mustafa el-Buğa, Ali eş-Şerbeci, Çeviren: Ali Arslan)
      Cünüp olarak bir namaz vaktinden fazla beklemek haramdır Ancak iftara kadar cünüp beklemek orucu bozmasa da sevabını azaltır. En kısa zamanda gusül abdesti almak hem takva , hem edep ve hem de ruh sağlımız açısından son derece yerinde olacaktır.

• Cok yasa degil geberrrrr yazmistim

• Tutmuyorum ki zaten :)

• Olur o oruç kabul olmaz bir kere sahurdan sonra rüyalanmadığın sürece o oruç oruç olmaz

0|0
    0|0
    • Oluyomus baktim netten

• Cahilsin iste bilmiyosun bak

• Hehe kimin cahil olduğu belli kaynak istiyorum onu bile veremiyorsun kendi işine geleni savunuyorsun bir git

• Tut sen yinede

0|0
    0|0
  • Olsa olsa Salih olur o pampa

#inciheryerde

0|0
    0|0
  • unutarakmı almadın yoksa kasıtlımı

0|0
    0|0
  • olmaz

0|0
    0|0
    • “Hz Peygamber (asv), cimadan dolayı bazen sabahladıktan sonra yıkanıp orucuna devam ederdi” (Buharî/1825, 1830)

Hayız ve nifastan kurtulan kadının da fecirden önce yıkanması müstehabdır (Büyük Şafii Fıkhı, Dr Mustafa el-Hin, Dr Mustafa el-Buğa, Ali eş-Şerbeci, Çeviren: Ali Arslan)
      Cünüp olarak bir namaz vaktinden fazla beklemek haramdır Ancak iftara kadar cünüp beklemek orucu bozmasa da sevabını azaltır. En kısa zamanda gusül abdesti almak hem takva , hem edep ve hem de ruh sağlımız açısından son derece yerinde olacaktır.
      Burda böyle yaziyor

• Olur

• peki

• ben bir sorup geleyim...

0|0
    0|0
  • önemli olan niyettir sen genzin yanması için su çekitiğine göre sorun olmaz

0|0
    0|0
  • abdesis durulurmu ya

0|0
    0|0
  • oluyor heralde nette okumştm

0|0
    0|0
  • Olmaz

0|0
    0|0
    • Nedenki nerde yaziyor

• Kamil kardes senin gibi cahille muhatap olmam daha fazla
      Orda hadis var kör degilsen
      Alip tutmak daha mantikli guslun orucla ilgisi yok
      Zaten namaz icin aldim ben

• tamam sensin hadi çok zeki kardes

• Ahhh azgnlik başaa belaaa

0|0
    0|0
  • Olur olur...

0|0
    0|0
  • bozulmaz sadece biraz sevabın azalır :)

0|0
    0|0
  • bence sen hıc bulasma elıne yuzune bulastırma :)

0|0
    0|0
  • Gayet dogal bir durum bu. bir sorun yok. Orucunda bir skinti olmaz. Kendi isteginle orgazm oluyosan o zaman skinti

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...