Özgürlükçülerin, insanların özgürlüklerini kısıtlamalarına ne diyorsunuz?

Bir zamanlar özgürlükçü ve modern insanlar vardı ve hala varlar. Sürekli özgürlükten bahseden bu insanlar neden birara başörtülü kızların okuma özgürlüklerini elinden aldılar?

1|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• bunlar işine geldiği kadar özgür

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Allah çarpmış bunu :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• sadece baş örtülü kızlara mal etme bunu, insanın özgürlüğü ; başkasının özgürlüğünün başladığı yerde mutlaka kısıtlanır

0|0
    0|0
    • söyler misin niye rahatsız oluyorsunuz başörtülü kızlardan ve sizin için kısıtlanmak zorunda değiller

• ben rahatsız oldum diye bir şey dedim mi? Ne alakası var?
      yorumumu anlamadıysanız görüşüme aldırış etmeyin

• Okula başörtüyle gelinmesini doğru bulmuyorum.

0|0
    0|0
    • neden

• birgün şeriat gelirde sizin yaptıklarınız başınıza gelir. zorla başınızı kapattığınızda ancak o zaman anlarsınız zorla başını açanları

• Şeriat asla gelmeyecek bunu o kafana sok ilk önce.

• Olay başörtüsüne karşı olmak değil. Başörtüsünün kullanılması kişinin inancının gereği olarak takmasından çok daha farklı noktalara gitmesi.

0|0
    0|0
  • Baş örtüsü ile okumak serbest olsun derler sonra kadınlar çalışmasın evde otursun derler. Bu kadınlara çalışmayı yasaklayacaktiniz neden okumaları için bu kadar kendinizi yirttiniz.

0|0
    0|0
  • Kimse kimsenin elinden bisey almadi

0|0
    0|0
    • benim kuzenim vardı kız türkiyede derece aldı össden ama başörtülü ve imamhatip mezunu diye tıp okuyamadı.

• şeriat gelse sen illa örtüneceksin deselerdi örtünür müydün

• Evet ortunur neden ortunmesin?
      Bas örtüsü dini bir simgedir ve memurluklarda laik tutum gozetilmelidir,
      Gruplasmanin önünü alabilmek için lazım, bas örtüsü nasıl başladığına göre hangi cemaatten olduğunu bildirir, nurcular başka fetocular başka , ...
      Bir gün adamın biri 6 metre böcekli rastasi ile işe girmek istese, arka odada dini olarak Afyon içse, koksa sen ne dersin?
      Din ve devlet kurumları karismamalidir , türban dini ve bir o kadar da siyasidir.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...