Hiçbir canlı bunu haketmiyor ! Buna engel olmak için ne yapılabilir sizce?

http://onedio.com/haber/yumurta-endustrisinin-ardinda-yatan-gercekler-ve-civcivlere-yapilan-akil-almaz-iskenceler-715120

Buna engel olmak için ne yapılabilinir ve bu bilinen yöntemi uygulamaya cesaretiniz var mı bunu engellemeye insanlığınız kaldı mı? Ben bunun peşini bırakacağımı sanmıyorum mesela. bence hem sosyal medyada hem de ciddi anlamda gezen tavuk dediğimiz durumun oluşması için dava açmayı düşünüyorum. bunun için teknolojik imza kampanyası başlatabiliriz. bir şey olmaz demek kolay. ama deneyebiliriz. böyle bir şey yapsak katılır mısınız?

• evet katılırım. bu işte bende varım ! çünkü hiçbir canlı bunu yaşamayı haketmiyor... buna izin verirsek bizim de bunu yapanlardan farkımız kalmaz.
    90% (9)25% (1)71% (10)Oy Ver
  • bir şey olacağı yok. beni de bulaştırmayın. bana dokunmayan yılan bin yaşasın. ben vicdansız ve bencillikten ölecek biriyim.
    10% (1)75% (3)29% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Onların rasyonel değeri 1tl yuvarlak 0,25€ bu fazla bile...
    Optimum düzeyde et üretimi gerçekleşiyor, Çinli , Zimbabve li zavallı çocuklar açından mi ölsün?
    Talep var kesim var, tavuğu severim...

Tıpkı insan hayatı gibi onların da hayatları akışa karşı koyabildikleri kadar beligin, yani belirsiz

0|0
    0|0
    • bizden daha üstün bir varlık gelip bizlere böyle yapsa iyi mi? zaten onlar anlamıyo onların akılları o kadar yok diyosan (ki acı her canlı için aynı acıdır) bizde de engelli insanlar var zihinden vs. onları da harcayalım o zaman? sen nasıl vicdansız bir insansın ya. muhtemelen müslümansın ve sizin peygamberiniz olan muhabbet mustafa bir kediye bile nasıl merhamet edileceğini gösteren insandır. kaldı ki insanlar illa et yemek zorunda bile değil. zorunda kalmadıkça buna gerek bile yok. sen zevkinden başka canlıları harcamaya izin verecek kadar basit ve insan olmanın gerekliklerini tamamlayamamış birisin bana göre. akılları gelişemeyen içgüdüleriyle hareket eden , başka alternatifler üretemeyen , bir şeyler üretemeyen diğer canlılara hayvan diyoruz. bizi onlardan ayıran bunca özelliğimiz varken yine de hayvanlar bizden daha medeni davranıyor. inanamıyorum ya. sen böyle düşünen bir insansın ve öyle insanlar yetiştirceksin... ne yazık...

• Nope, bro hiç alakam olmaz hard rasyonalist ve eksistansiyalistim...
      Uremeye karşıyım ve acının tanimlarini da bilirim...
      Hey i, m vegan tiplemesi insanlar biraz rahatsız edici...
      Üstün varlık varsa beklerim, bizden büyük ihtimalle biz fark etmeden yararlanıyor ya da etkisiz buluyor...
      Vicdan degistiremeyecegin şeyler için kendini tatmin ettiğin saçma bir kelime,
      O hayvanlar yenilemeyecek şeyleri ogutebildigi için o kadar ucuza yetişiyor,
      Aynı koşullarda ölen insanlar var, onlar da bir o kadar umurumda değil, yapabileceklerime odaklaniyorum,
      Yaşam değerli dediğimiz için yaşam giderek degersizleşti, ve bir yükümlüluk haline geldi
      (Bu etraftaki olaylardan haz alıyorum demek değildir)

• bu laflarından sonra hiçbir şey diyemem. çünkü aynı değerlere sahip değiliz

Kızlar Ne Diyor 1

• Böyle bir paylaşım yaptığın için teşekkürler. Dünyada hep güzel şeyler olmuyor. Çirkin şeyler de var ve insanlar bunu görmeli. Bu arada eğer hepimiz organik yumurta alabilirsek bu işkence bitebilir. Çünkü organik yumurta üreten tavuklar açık havada dolaşabiliyorlar, antibiyotik ya da hormona maruz bırakılmıyorlar, organik besleniyorlar ve istedikleri zaman çiftleşebiliyorlar. Biz daha çok organik yumurta aldıkça bu ozgur (!) tavukların sayısı da artacaktır. Ayrıca Food Inc. belgeselini herkese tavsiye ederim.

2|0
    0|0
    • yaa cidden ne belgeseller var ama ben izleyemiyorum artık çok kötü oluyorum. insanlar bunlara dur demiyor çünkü buna normal bakıyorlar. sanki onlar bizim hizmetimizde olmaya mecburmuş gibi. başka canlıların hayatlarını mafettik. bu doğal akış falan değil. bu göz göre göre işkence. kısacık ömürleri var ve onları fa mafediyoruz. yukarıda yazan yoruma bakar mısın? insanlar bu düşüncedeyken ne yapabilirizki. önce bu düşünceyi ortadan kaldırmak gerek ki bu 100 yıldan daha uzun sürebilir. ki farkettim de en çok erkeklere normal geliyor bu durum. kadınlar daha duyarlı. erkeklerin bu vicdansızlıklarını kötü olan durumları normal görmelerini özellikle yok etmeliyiz. bunu da yetiştireceğimiz erkek çocuklarıyla yapacağız sanırım

• Evet kadınlar daha duyarlı. Aslında yetiştirme tarzından kaynaklanmıyor. Kadınlar daha duygusal ve buradaki erkeklerin çoğunun ergen olduğunu da göz önüne almak gerek.

• Düşünce kökü güzel fakat bu düzen taa antik Çine ünlü bilgenin ilk 2 öğrencisine kadar kokleniyor ,
      Hatta daha da ötesinde,
      Insanlar çocuklarını onlara hizmet etmek için yaratıyor, tavukların 27 gününden cook daha uzun bir hizmet...

Yükleniyor...