Liselilerden ve ergenlerden nefret eden bir ben miyim?

Şu liselilik ve ergenlik denen şey öyle bir dönem ki; hiç bir çocuk o dönemi geçmeden "Bu çocuk öyledir veya şöyledir" demeyin! Liseyi bitireli kaç sene oldu, bakıyorum bir avuç liseli hâlâ ellerindeki kapağı kapatılmış pet şişenin g*tünü sıkarak etrafa kapağını fırlatmaya çalışıyorlar. Hiç mi gelişmediniz? Yani kendi ergenliğimi hatırlayınca bile sinir krizine giriyorum ve sövüyorum kendime. Yani ilkokul çocukları bile daha aklı başında ve bilinçli gibime geliyor. Ergenlik öncesinde çok aklı başında bildiğim nice çocuklar var ki ergenlik ve ergenlik sonrasını dönemlerinde tam bir gerizekâlı ve salağa dönüşebiliyorlar. Hatta düzgün bir diksiyona sahipken bildiğiniz sokak çocuğuna dönüşüyorlar... Var mı benim gibi düşünen? Birileri yalnız olmadığımı hissettirsin. Ergenler ise kendilerini belli etsin bakalım.

0|0
20|5

En İyi Kız Görüşü

• Kuzenim ve sınıf arkadaşlarından yola çıkarak katılıyorum sana. Eşek kadar olmuşlar sorsan bizden daha çok şey biliyorlar. Kendilerini geliştirmek yerine hala zibidilik peşinde maalesef ki ülkemizin ergenleri. Tamam ergenliğini yaşayacaksın ama bunlar 6 yaşında ki çocuktan farksızlar. Erkek için saç baş kavga eden kızlar mı dersin, çocuk çocuk böğüren erkekler mi dersin. Eğer gelecekte çocuğum böyle bir ergenlik geçirirse kemerle döverim onu.

0|1
    0|0
    • Aramıza hoşgeldin. Artık sen de bizdensin. :)

En İyi Erkek Görüşü

• ben varım. ergenlerin ve liselilerin yaptığı salakça şeylerden nefret ederim. örneğin liselilerin kız yüzünden birbirini bıçaklaması, sigara ve içkiye özenmeleri ve mezuniyet balosu falan. hele lise de mezuniyete yakın gömleğe imza atma ve anı defterine bana kalbin kadar temiz bu sayfayı ayırdığın için cümlesiyle başlayan şeylerden nefret ederdim.

0|1
    0|0
    • Aramıza hoşgeldin. Artık sen de bizdensin. :)

• hoş bulduk.

Kızlar Ne Diyor 19

• ben daha sınırdayım yani yeni çıktım sayılır ama inan 2-3 yıl öncesine bakıp kendime sövüyorum evet haklısım

0|1
    0|0
  • Ergenlige giren insan bir anda yeni hormonlarin etkisine girdigi icin bir nevi sarsiliyor. Onun yaninda akilli birileri bulunsa bu hicte boyle olmazdi. Onlara dedigin gibi bakmiyorum

0|1
    0|0
    • "Onun yaninda akilli birileri bulunsa bu hicte boyle olmazdi." Buna dikkat çekiyorum zaten.

• Bunu yapmakla iyi ediyorsunuz. Benim düşüncem şu; baskı altına alınan psikolojinin ergenlikle gösterilen psikolojiye dönüşmesi yaş ilerlese de kiminde içinden çıkılmak istenilmeyen ve dıştan da kontrol edilemeyen tuhaf bir psikolojiye dönüşüyor.

• Guzel tanimladin. Bir de insan toplumsal kurallar vs bilmez bunlar sonradan ogretilir. Bir insan kendini tanimaya baslarken kurallara meydan okumak ister cunku onun dunyasi bu kurwllari kabul etmk zorunda dgldir. Etmesi icin gecerli bir sebep ister

• Ozellikle kizlar cok komik ve igrenc.

0|1
    0|0
  • Ergen düşünceli insanları ben de hoş bulmam çevremdekileri de hoş bulmuyorum

0|1
    0|0
    • Bir akım haline geldi. İçinden çıkılamayan bir travma'nın akımı...

• 'Ergen düşünceli' dediniz ya; düşünce yapısı olarak kalıyor kimilerinde; 30 yaşındaki adam bile aynı kafa'da sabitleşiyor. Bunu kastediyorum.

• Haklısınız az önce tartıştığım kişi aynıydı yaşı 22 ben ondan daha olgunum ya da daha iyi düşünebiliyorum o sabit ergen düşünceli

• Liselileri sevelim

0|0
    0|0
  • İğrenç cahil ailelerinden ve apaçi çevrelerinden olabilir mi?

0|1
    0|0
    • Bak buna hak veriyorum. O dönemi bilinçsiz yaşamaktan kaynaklanıyor.

• sana beyinsiz demek istemedim ergenliğine dedim onun için yazdım öyle bişey.
      ne fark eder bal gibi anlıyosun?
      ayrıca ukala dememin benim dediğimle ne alakası var? o senin düşüncen, bana göre uyuz bişey.

• Anladım ya. Yanlış anlamam için kusura bakma. Böyle yazılı olduğu gibi anlama huyum var.

• Hahshaha 😂 Haklısın ama sakin ol sende o dönemlerden geçtin

0|1
    0|0
  • çok doğru

0|1
    0|0
  • Asıl nefret edilecek olan kocaman adam oldukları halde ergen gibi davrananlar.

0|0
    0|0
  • Sen hic liseli olmadin mi? Ergenlik cagina hic girmedin mi?
    Sen liseliyken senden nefret edenler vardir
    Simdi sen nefret ettigin gibi

0|0
    0|0
    • Ben de ondan bahsediyorum zaten. Ben lise sonlara doğru "Noluyor la bana?" deyip kişiliğimi düzeltme erdeminde bulundum. Şimdi bakıyorum akranlarıma ergen de daha ergenler. Zekâ, beyin, kafa ne varsa ayaklar altında. Bir giren bir daha çıkamıyor.. Sorun bu.

• Aynen oylee hic soma vallah..

• Hormonların ani artışı bu tür değişimlere sebep oluyor. Sağlıklı her insan bu dönemlerden geçmiştir. Nefret etmek de ne?

0|0
    0|0
    • Tekrar ediyorum: Ergenlik derken ergenliğin Türkiye'de hakim olan mezhebinden bahsediyorum; mezhebten kastımsa gidilen yol anlamına gelmesinden; zehebe'den gelir; gitmek demek.

• Bi' kere içinde havanın sıkışmasıyla pet şişe kapağının saniyede 2348234352 km hızla uçması çok zevkli bir olay. Buhar da çıkıyor ehe.

1|0
    0|0
  • Sen ergen olmadınmi 😂

0|0
    0|0
    • Son anda virajdan dönmüştüm. :D

• naptı bunlar sana

0|0
    0|0
  • haklısın uzun zamandır senin gibi düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • 18'lik gencecük 3. İftar bitti ergenler döküldü. Gelin bakalım. :)

• Niye nefret edeyim herkes o yaşlardan geçiyor kime ne şişe patlatmalarindan

0|0
    0|0
  • Anam sanki siz yapmadiniz gectiginiz ciktiginiz yeri mi kotuluyorsunuz

0|0
    0|0
  • Sorunlu musun kardeş

0|0
    0|0
    • Evet, kardeş.

• Ondan demedim be ne atarlı ergensin

• Nüfusuma geçircem

• O zaman neden yetişkinlik ve ergenlik diye gruplara ayrıldı yaşlar? Biraz beyin, çok az beyin, bir dirhem beyin.

0|0
    0|0
    • Hep ergen kalanlardan bahsediyorum. Ergenliği ergenlik olarak değil de hayatının fetreti haline getirenlerden bahsediyoruz...

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben ergenken ciddi söylüyorum efendi birisiydim şu anki ergenler çogunlugunu kast ediyorum arada bir kaç tane düzgün çıkıyor ama çogunlugu dengesizler 5 yaşındaki çocuklar bile onlar gibi değil bazı şeyler yapıyorlar havam olsun diye bana gülünç geliyor bence olgun herkese gülünç geliyordur

0|1
    0|0
  • Yok kanks bende nefret ediyorum 😂

0|1
    0|0
  • 8 9 yas grubundan daha cok igreniyorum

0|0
    0|0
  • Hemde nefret ederim bazıları 30 yaşında hala ergen

0|1
    0|0
Yükleniyor...