Neden bu hayatta adaletli ve dürüst olanlar her zaman kaybediyorlar?

Her yerde bu huylarım yüzünden dışlandım, işe yaramayan insan olarak görüldüm. Neden çünkü açıktım, adaletliydim, dürüsttüm. İnsanların işine gelmiyor bu kavramlar. Herkes erdemli insan denildiğinde bunları sayar ama hiç kimse bu özelliklere sahip insanları benimsemiyor. Her zaman yaşadım, yaşamaya da devam ediyorum.
İnsanların sizi çok sevmesi için yalaka, insanların parasına ve statüsüne göre davranışlarınızı belirlemeniz ve gerektiğinde çok iyi yalan söylüyor olmanız gerek. Bu vasıflar yoksa özellikle iş hayatında tutunamazsınız. Açık ve net bu böyledir.

1|2
3|27

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü bazı insanlar kötü ve yanlış yapmayı daha çok seviyorlar... boşver sen adaletinden taviz verme yalnız durmak yanlış kişilerle durmaktan iyidir...

1|0
    0|0
    • Vermedim vermem de çünkü kişiliğim bu. Yalnızlık sorun değil mutluyum böyle ama insanın ekmeğine de etki ediyor ya bu kötü.

• Pozitif biri olmaya çalışırım genelde ama üstüste gelince sıkıntılar hayatım yolundaymış gibi davranamıyorum. Allah büyük o her şeyin en hayırlısını verecektir.

• teşekkür ederim en iyi görüş için...

En İyi Kız Görüşü

• Bu böyledir ama şimdi kaybediyorsun yeri gelir kazan sen olcaksın üzülme bırak bundan dışlasınlar seni senin düşüncene saygı duymayan kimseye duymaz...
    Biraz da akıllı ol bazen ortama ayak uydur okadar...

1|0
    0|0
    • Sadece bir kere bu özelliklerim sayesinde takdir edildim onun da devamı yoktu. Ayak uyduran bir insanım zaten kimsenin işine karışmam çok konuşmam ama resmen bu özelliklerim olumsuzmuş gibi algılanıyor.

• Insanlar böyle...

• Teşekkür ederim..

Erkekler Ne Diyor 26

• Dünya hayarı mümin için zindan hayatı gibidir demiş yaradan. İyi insanlar, yalnış ve kötülüğün olduğu yerde hep mutsuz olurlar. Bu maalesef böyle. Çocuğum olursa p. ç olmayı öğreticem mutlu yaşasın diye :)

1|0
    0|0
    • Bu dünyada mutlu olur da öbür dünyası yanar.

• Allah insanların kötü davranmalarını ne ister ne de kötü davranmalarını sağlar. Seni kolluyor ve senin için iyisinin o olacağını yazmışsa demek ki :) Umarım hayatın istediğin gibi şekillenir iyi günler.

• Teşekkür ederim inşallah. İyi günler

• ehh insanlar farklılıklara asla tahammül edemez..
    bahsettiginiz özellikler sizi digerlerine göre farklı yapıyor :)

bu yüzden işten ayrıldıgım olmuştur benimde..
    sonrasına senin arkandayız diyenler işlerine devam etmişlerdir:)

1|0
    0|0
    • Herkes işine geleni tutar yanında kimse farklı insanı sevmez. Tehlikelidir insanların gözünde. Bilmiyorum ne olacak bu gidişat.

• Sonuna kadar katiliyorum
    yaptigin seylerle taktir edilmezsin zaten, yapmayinca dikkat ceker
    Bu her zaman boyledir

1|0
    0|0
    • İnsanlar kendini zorlayan insanları severler, işinin yapanın kıymeti hiçbir zaman bilinmez

• Güzel örnek bir de uygulayabilsek

• Güzel özetlemissin sen böyle olmaya devam et kazanan sonunda sen olursun.

1|0
    0|0
  • Dünyada iyi adaletli insanlara yer yok

1|0
    0|0
  • Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.

1|0
    0|0
  • Haklısın valla

1|0
    0|0
  • Evet doğru söylüyorsun, ben olduğum halde iyiyim allah doğru yoldan ayırmasın beni. aç kalayım ama başkasının önünde diz çökmeyeyim

1|0
    0|0
  • Hayatın kuralı, hep öyleydi yine öyle olacak. Değişmiyor...

1|0
    0|0
    • Biz de değişemiyoruz.

• Anladım peki kısa zamanda geçmesi dileğiyle.. Sohbet için teşekkür ederim

• Umarım geçer. Ben de teşekkür ederim.

• Bende oyle kaybedenlerim. Biz adeletli durust oldugumuzdan digerleri gibi sevilmiyoruz. Tersi olsa sevilecegiz

1|0
    0|0
    • Evet her gittiğimiz yerde bu böyle kendimde suç arıyorum elbetteki bizde de vardır ama düzen en büyük suçlu.

• Aynen bende katiliyorum sana

• hısızlık revaçta

1|0
    0|0
  • Hepkaybettim illa sahtekarmi olalim olmuyo iste vicdan var

1|0
    0|0
  • Dünyanın düzeni böyle

1|0
    0|0
  • İyinin değeri kıymeti bilinmez.
    Kötül ve yalancılar her zaman daha kıymetli olur

1|0
    0|0
  • İyiler kazanmaz , çoğunluk kazanıyor , toplum kazanıyor , geberin.

1|0
    0|0
  • Dürüst dürüstü sever.
    Dürüst insan kac oranda kaldı memlekette

1|0
    0|0
  • Merak etme elbette dürüst bir insan olmanın karşılığını alacaksın. Sadece sabret

2|0
    0|0
  • Kaniat burası bura böyle sen öbür tarafa yatırım yap boşver iyilerin yeri öbür tarafta ondan

1|0
    0|0
  • Doğru bildiğini yap herkesın canı cehenneme ;)

1|0
    0|0
  • Çünkü dünyanın her yerinde tek bir adalet anlayışı vardır o da güçlü olanın menfaatidir.

1|0
    0|0
  • gittiği yere kadar

1|0
    0|0
  • Haklısın

1|0
    0|0
  • Seven s. kilir , s. ken sevilir de ondan

0|0
    0|0
  • Herkes kalbinin ekmeğini yer. Demek ki sende bu saydıkların vasıflar yok kim bilir kimse göre bu vasıflar bende var diyorsun ki.

0|0
    0|0
    • Kendimi tanıyorum. Ekmeği kalbimizle kazanmıyoruz keşke kazanabilseydik.

• Güzel söz. Allah kibirlilerin kalbine duyursun bu sözü. Ben kendimi tanırım iyi ve kötü özelliklerimi bilirim Allah da biliyor, gerisi beni ilgilendirmiyor.

• Amenna

• bencillik

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Aynen öyle. Dünyayı kötüler yönetiyor. Burda iyi insanlara yer yok.

1|0
    0|0
  • Yalan söylersen işin yürür..
    Çünkü tüm sistemler hileyle yalanla ilerliyor..
    Sistemi bozanlarıda dışlıyorlar.

1|0
    0|0
    • Aynen öyle, ne zaman düzgün insanların kıymeti bilinecek acaba.

• Denizleri bilir misin..

Yükleniyor...