Ortaokulda türban serbestliğinin anlamı?

Biliyorsunuz ki muhafazakar kesim genelde kendi düşüncelerini ve yaşam tarzlarının çocuklarının da yaşam tarzı olsun ister. Zorla kapatılan çocuklar genç kızlar vs. Okulda türban serbestliği babaların kızlarını zorla başını örtüp okula öyle göndermesine sebep olabilir. Mesela insan istediğini giymekte özgür diyeceksiniz ama ben küpe takamıyorum derslerde şapka giyemiyorum. Diyeceksiniz ki bunla o aynı şeymi. Dinen farklı şeyler olabilir ama resmi olarak daha doğrusu sivil toplumda aynı şey çünkü burası müslüman bir ülke olsa bile islam ile yönetilmiyor herkesin dini kendine ve size göre farklı olan şey başkasına göre aynı olabilir. Yani isteyen aksesuar takar isteyen takmaz ama okulda aksesuar takmak yasak. Türban da isteyen takar isteyen takmaz ama okullarda serbest

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın bu olayada el atılmalı. Birinin hakkını savunurken diğerininkini yok görmek demokraside söz konusu değildir.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş yanlış düşünüyosun bir ebeveynin görevi daha çocuk doğmadan anne karnında ona kuran dinletmek anne karnına ona Allah'ı anlatmak ve çocukluğu boyunca ona doğruları söylemektir bu onun kötülüğü için değil çocuklarını ahirette gazaba mağruz kalmasınlar rahat olsunlar diye

0|1
    0|0
    • evet islam dinine göre öyle. Fakat çocuğa öğretip de baskı uygulamak yerine ona kendi düşüncesini öğretip serbest bırakması daha iyi olmaz mı

• sana katılıyorum

• Ama bugün inanmayanlar diyecekler ki ve o zaman ruh olarak düşüncekler artık şimdi ki gibi değil;
      Eyvah Rabbimizin vaad ettiği gerçekmiş ve hesap gününe diriltildik ve o gün onları dünyaya tekrar göndersek eyvah ne korkunç rüyaydı deyip kötülüğe devam edecekler diyo kuran da

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Küpe yüzük kızlara da yasak şapka için sözüm yok

0|0
    0|0
  • Hep siyasi sebepler. Bunu taktıranların din iman umrunda değil. Vatandaş da Allah a inancından bir şeyler yapmak için çırpınıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...