LGBTI Bireyleri Üzerindeki Baskı ve Toplum Zihniyeti ile İlgili Ne Düşünüyorsunuz?

Bildiğiniz üzere Türk toplumunun büyük bir kısmı heteroseksüel bireylerden oluşuyor. Bu nedenden olsa gerek LGBTİ bireylerinin varlığı fazlaca göz ardı edilmekte ve hakları suistimal edilmekte, hatta yaşam hakları bile ellerinden alınmakta. Ben bu konudan çok rahatsızım. Sizin görüşleriniz neler?

Lütfen saygı çerçevesinde görüş paylaşımında bulunalım. Hakaret, küfür içeren görüşlerinizi kendinize saklamanız herkes açısından iyi olur diye düşünüyorum.

1|0
11|16

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış buldugum baskıdır.
    Simdi ben istesem gidip bir erkekle sevgili falan olamayacakmisim falan , sadece kisiyi ilgilendkriyir ve saygi duyulmalı.

Simdi biraz gerçekci olayım. Hayır hicbir zaman baski bitmeyecek. Uzgunum ama gerçek bu. Isterseniz tum turkiyede yuruyun birseyler yapin ama bu çomar surekli sizi cinselliginizi dusunup igrenecekler.

Çomarları bilirsiniz anlatmaya gerek yok

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Özendirme çabası denmesi de çok ilginç. Ben hiç bir heteroseksüel bireyin sadece etrafındaki birileri gay, lezbiyen, biseksüel, transeksüel veya interseksüel olduğu için cinsel tercihini değistireceğini sanmıyorum. Bütün bu dayatmalara rağmen bu bireylerin heteroseksüel olamayacağı gibi.
    Eşcinsel evliliklerin aile kurumunu zedeleyeceğini ya da çocukları kötü yönde etkileyeceğini düşünenler de var. Öncelikle bu tarz konulara anlayış göstermeyen toplumlarda cinsel tercihini gizlemek için heteroseksüel olup hem kendisi mutsuz olan hem de eşini mutsuz eden, mutsuzluktan ya da aldattığı için ayrılan bir çok çift var. Üstelik bu ayrılıktan çocuklar da fazlasıyla zarar görüyor. Öbür tarafta da dediğim gibi çocuğu kötü etkileyeceğini düşünenler var ancak farklı cinsel tercihler sahip bireylere baktığınızda çoğunun ebeveynlerinin heteroseksüel olduğunu görebilirsiniz. Böyle bir durumda çocukların kötü etkilenmesine sebep olabilecek tek şey bence küçük beyinli insanların "senin neden iki tane annen/baban var?" gibi sorularla çocuklara normal olmadığını düşündürtmektir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Türk halkı türk ırkı diye başladığın cümlenün içerisnde cevap atalarımzın hangisi eşcinselliğe meyilli bireylere bir hak tanımış bunu geniş çaplı düşünüp İlerideki zihniyete aşılamış ki? Bizim bunu normal olarak karşılayıp onları pohpohluyalım yahu memleketimin %85 "i müslüman iken islamda haram olan eşcinselliği savunacak insanlıkta olacağıma İnsan olmam daha iyi

1|0
    0|0
  • Kimsenin dışladığıı yok sadece uzak duruyoruz o kadar çünkü bizim örf ve adetimize ve en önemlisi dinimize aykırı olduğu için nasıl yaşamak istiyorlarsa yaşasınlar ama içlerinde

0|0
    0|0
  • Kimsenin yaşam hakkı kimseden alınmıyor.
    Kısıtlamaksa mesele kısıtlanan birsürü insan var çeşitli konularda. Yani kimse kendini tekten saymasın, herkes zil takıp oynamıyor.

0|1
    0|0
    • Sırf bu yüzden yıllardır ölen onca insan var?

• Yükseltmediğimizi nereden çıkarıyorsunuz? Biz hayvanlar için, bitkiler için de sesimizi yükseltiyoruz haksızlığa uğrayan, nefret kurbanı olan bütün insanlar için de sesimizi yükseltiyoruz.

• O zaman lgbti yerine genel bir haksızlık durumundan söz edersen daha güzel olur.

• hayatta bir inancıma hakaret edene iki eşcinselliğe saygı duymadım. Onun dışında kimin ne yaptığıyla ilgilenmem.
    Eşcinsellik toplum ahlak ve yapısını bozar, bir özgürlük değildir.
    Ayrıca inancımız da bunu sert bir şekilde yasaklamıştır.
    Eşcinsellerin toplumda varlığını reddediyorum.

0|0
    0|0
  • Yaşam hakları yok ama öldürülme hakları var eğer başa gelirsem milyonlarcasını öldürürüm sabuna çeviririm :DDD

0|0
    0|0
  • Evleneceğim kadında namus çok önemli. Geçmişte sevgilisinin dahi olmasını istemem. Ama günümüzde bu çok zor. Geçmişte sevgilisi dahi olmuş biriyle evlenmem. Ölürüm daha iyi.

Sırf bu yüzle eş cinsel olmayı bile isterdim. Haliyle kızlara ilgi duymayacağım ve evlenmeyeceğim. Erkeğe karşı da sakınırım zaten.

0|0
    0|0
  • komunizmin atası marx bile eşcinselliği toplum ahlak ve yapısını bozduğu için reddetmiş ve yasaklamıştır. bunu sormak anlamsız bence. katli vacip yoldan çıkanın. bize faydası yok.

0|0
    0|0
  • Banane

0|0
    0|0
  • LGBT Allah ın onları yarattığı gibi yaşamayan zındıklar toplulugu değil miydi onlardıı dmii

0|0
    0|0
    • onları yanlış cinsiyette ya da eşcinsel olarak yaratan o olmayan allahın bay beyinsiz! kimse o şekilde yaşamak istemez, bu bir tercih değil! doğuştan! illa kızacaksan git o olmayan allahına kız

• @birisi-işte sen önce şükür etmen gerekene değine bakıyorum da zaten insan dışı olduğunu kanıtlıyorsun sana bişey demiyorum cehennem ehli olan

• peki siz neden müslüman insanlara saygılı olmuyorsunuz?

0|0
    0|0
    • Müslüman insanlara saygılı olmamak derken? Saygısızlığımızı açıklar mısınız?

• Onu da öğrendim fakat binlerce yıl önce aramızdan birini seçerek onunla gizlice iletişim kuran, görebileceğimiz hiçbir somut delil sunmadan hepimizin o kişinin sözüne inanmasını bekleyen ve inanmayanlara sonsuza kadar işkence eden bir tanrı fikrinin insan aklına hakaret olduğunu ve buna rağmen inananların daha kolay yönetileceğini de öğrendim.

• Yani sen direk inanisi ogrenmeden yargiya gectin. 😂😂😂

• Ben desteklemiyorum. Bana gore dinime gore olmamsi gereken sey.

0|0
    0|0
  • Ben hastalık olduğunu düşünüyorun Allah da onları öyle yarattığına göre benim için bir sorun yok.

0|0
    0|0
  • Her koyun kendi bacağından asılır

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• Heteroseksuel br kadinim erkeklerden hoslaniyorum ama lgbt destekcisiyim ve homofobiklerden nefret ediyorum

2|0
    0|0
  • öyle bir dedin ki sanki avrupanın çoğunluğu homolardan oluşuyor. her yerde durum aynı her yerde çoğunluk heterolar zaten. tek fark bizdekiler dini fazla kaçırmışlar kafa yaptı heralde, bu kafayla da homoseksüelleri düşünecek durumda değiller. anlayış sahibi olsalar önce kendi hanımlarına kızlarına anlayışlı olurlar.

2|0
    0|0
  • tecavüzcülere bile bu kadar tepki göstermiyorlar ya. tecavüzcüleri bile bişeyleri bahane edip koruyorlar.

3|0
    0|0
    • böyle pis bir toplumuz işte. bide ahlaklıyız diye övünürler. yazık...

• Hiç sorma. Dilerim homofobik kimsenin çocuğu lgbti bireyi olmaz. Yazık... O kadar dar kafalı var ki çevrede... Yapılan yorumlar çıldırttı beni.

• beyinlerini kullanmıyorlar ya. ne bekliyordunki? türkiyedesin. bu kadar çok salağğın olması normal

• Sizin gençleri özendirme çabanız bittiğin de.

0|2
    0|0
    • Görüşünüzü biraz daha açar mısınız? Ayrıca "siz" den kastınız kim onu bilmek isterim.

• Homoların Hakkı'nı savunan sizler ben ortada haktan çok özendirme çabası görüyorum

• Özendirdiğimizde elimize geçen bir şey olacağını düşünmüyorum. Ayrıca homoların hakkı dediğiniz şey aynı zamanda insan hakları.

• benim Dinime ters , namusuma ters , gelenegime ters , Kitabıma ters , kültürüme ters , düzenime ters, ters ters ve ters.!
    Olan bir saçmalıgı ne muhatap alırım ne de bu işin içinde olan kişileri.

0|0
    0|0
  • Maalesef ki sahsi fikrim saygi duymuyorum bu secime ancak kimsenin isinede karismam yadirgamam etiketlemem herkes kendisinden sorumludur, ve bu toplum bunu asla ozumsemeyecek cunku geleneklerine bagli bir ulkeyiz her ne kadar aslimiz inkar edilsede.. yinede hepimiz insaniz sinavlarimiz bambaska..

0|0
    0|0
  • Suistimal edildiğini düşünmüyorum. Geçmişte bu yüzden bir kavim helak oldu ancak bu insanlar bugün ulu orta yürüyüş yapıp açıkça kendilerini gösterebiliyorlar. Bana göre tedavi olunması gereken bir durum. Ve uzun bir zamandır millet olarak hayatımızı meşgul eden çok daha ağır konular var

0|0
    0|0
  • Geçmiş tarih bilgin yok sanırım sana lüt kavmini hatırlatırım ! Saygı gösterilecek bir durum yok apacık bir hastalıkır ve derhal tedavi edilmesi gerekir...

0|0
    0|0
  • Nereden çıkarıyorsunuz bunları? Keyiflerine göre yaşıyorlar. Kimse yaşıyamıyorum demesin.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...