Sizce cehennem adalet midir?

Sizce bir insanın cehenneme girip azap görmesi adalet midir? Bence adalettir çünkü Allah' ın yapma dediklerini yapan biri olarak kendimi düşündüğüm zaman cehennemi de kendime layık görüyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

1|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• Cehennem de hak cennet de.
    Rabbini tanımayan biri için özellikle Allahta onları tanımayacaktır.
    O yüzden hak cehennem ve Allah El-hakemdir , adaletli olandır.
    Zerrenin dahi hesabını soracaktir.

0|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• Kusursuz değiliz Allah sonumuzu hayır etsin. Şükür ki Peygamberimiz lanetlememiş şanslıyız bu konuda.

Her insanın ve canlının hayatı değerli kutsal bu yüzden ben adil olduğuna inanıyorum.
    Şahsen gıybetsiz bir hayat istiyorum ama olmuyor ileride çocuğum olursa gıybetten uzak büyütmeyi başarabilir miyim düşünüyorum bu aralar.
    Herkesin cehennemlik olmadığı hayatları yaşaması güzel olurdu ama işte imtihan dünyası.

0|1
    0|0
  • bu konuda mitoloji hocamızın yorumu şöyleydi:
    biz insanlar dünyadaki en mükemmel yasayı yapsak dahi bu aynı anda herkes için adaletli bir yasa olamaz. bu mümkün değildir. ve bu yasalardaki açıkları bir şekilde kapatma ihtiyacı duyar insan oğlu. burada da devreye dinler ve tanrı girer. tanrıdan o boş kalan adaleti doldurmasını isteriz. çünkü bu dünyada yapılan kötülükler ceza çekmezse burada devreye allahı / tanrıyı koyup allah cezasını versin diyoruz yani yüce bir varlıktan onu cezalandırmasını diliyoruz. cennet cehennem de bu yüzden vardır. benim inancıma göre cennet cehennem var mı bilemeyiz şüpheliyim bu yüzden. hocamız ama inanmazdı ve tüm bunları insanların yarattığını düşünürdü. yine de bizim düşüncelerimizi değiştirmemek için fazla yorum yapmazdı. onun anlattıklarını mantıklı bulsam da gerçekten dünyada yaptığı kötülüklerin cezasını çekmeyenler olduğunu biliyorum bu yüzden cehennemin olmasını ve tanrının adaletini göstermesini istiyorum. çünkü benim içim ancak bu şekilde rahat edecek. adalet bence ancak bu şekilde yerini bulacak. umarım o yüzden cehennem gerçekten vardır (kuranı örnek göstermeyin lütfen onun insan yazması olduğunu düşünüyorum) ve umarım tanrı gerçekten de adaletli biridir. iyiliklerin ödüllendirilmesine gerek yok, kötülükleri cezalandırsa bana yeter.

0|0
    0|0
  • Okadar igrenc insanlar var ki. Cehennem bazilarina mustahak

0|2
    0|0
  • ahh ahhhh. çok basit düşünüyorsunuz

0|0
    0|0
    • Neden?

• Hakaret etmem ben kimseye keşke bildirimleri kapamasaydın hiç değilse şu mübarek ayda belki bir faydam dokunurdu sana neyse Allah yardımcın olsun ama unutma ki bu dünya müslümanın dünyası değil ve senin çektiğin sıkıntıya gülüp geçecek kadar sıkıntı çeken milyonlarca insan var ve çoğu da müslüman bunların

• @KontesDream allahı sevmiyorsun güvenmiyorsun neden o zaman deist im diyorsun bu ateistlik olur. inançlarını bir daha gözden geçirmeni tavsiye ederim.

• Bu yüzyılda hala bu saçmalıklara inanıp korkan kaldı mı?
    Adamlar 5000 yıl önce bir uydurmuş, yıl 2016 hala işliyor.

0|0
    0|0
  • Cehennemden evvel cihanda da düğümlenmeli boğazı.

0|0
    0|0
  • Adalettir. Tatmin olmanız için başka ne yapılmalı

0|0
    0|0
  • Adalettir. Herkes ne yaşattıysa çekecek her şeyin karşılığını görecek. Sana aynen katılıyorum. Çünkü iyiler için de Cennet var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Oyle bir hesap gununden kork ki , hakimi de şahidi de aynidir. '
    Fatih Sultan Mehmet

0|1
    0|0
  • Adelettir Evet.

0|0
    0|0
  • azap görmek birsey değil son pismanlik neye yarar diyorlarya aynen öyle bazi seylerin dönüsü olmuyor aci olan bu

0|0
    0|0
  • değil, Tanrı dediğin herkesi cennete sokar, hak edene daha fazla verir.

0|0
    0|0
    • O zaman adaletsizlik olurdu bence kötüler niçin cennete gitsin?

• kötü diye bir şey yok

• Fazla mı polyannacılık oynuyorsun yoksa evliya mısın anlayamadım :)

• bence şu sitede gördüğüm en anlamlı sorulardan biri bu.. cevapları merak ediyorum

0|1
    0|0
    • Pek cevap gelmez böyle sorulara ya neyse :)

• işlerine gelmiyo çoğunun :)

Yükleniyor...