Kutuplari dislayan yüce yaradanin adiyla. hallelujah?

Sevgili ks mümin, gavur, müsrik, ve kafirleri. Ramazan-i serifiniz kutlu olsun (möminler icin)
Panpalar sorum gayet basit orucun sahur ve iftar vakti kuranda günesin dogus ve batisina göre ayarlidir, buraya kadar tamam da konu kutuplar oldugunda adamlar gün batimi ve dogusuna göre sahur iftar zamanini uygulamaya kalkissa iftar yapamadan telef olur giderler (ya da sahur).

Soru : ahzab 51 gibi bir ayetin insanliga faydasi nedir (ayeti merak eden kurani acip baksin) bunun yerine kutuplara özel iftar sahur vaktini belirleyen bir ayet olsa daha mantikli olmaz miydi?

Soru 2 : bir mümin olarak senin icin ahzab 51 mi (50yi de örnek alabilirsiniz ya da 37) yoksa kac rekat namaz kilacagin mi daha mühimdir? (bilmeyenler icin kuranda kac rekat namaz kilacagin yazmaz.
Baska sorum yok.

Not: gavur, müsrik ve kafirler de görüs belirtebilir.

2|1
1|7

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Ama siz ateyizler de herşeyi Tanrıdan bekliyorsunuz canım.. Kalan boşlukları siz doldurun, parantez içine alın. Biz öyle yapıyok :D

3|2
    0|0
  • Dini bilgin kıt ise bilmeden atıp tutma.. kuranı kerim kehanet icin gönderilmiş bir kitap değil. . Amerika be 13 14 yukaları arasında yeni keşfedilmiş ve kutuplar daha sonra keşfedildi. Kıyas diye birşey vardır... Mekke ye göre olur tabi günde 12 saat oruç tutulur... senin demek bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor... ee birde kendini bir dahi sanıp böyle yıllarca bir çok cahilin dile getirdiği konuda biraz daha bilgi sahibi olup , araştırıp böyle komik duruma düşme bence... Bilmemek ayıp değil ama bilmediğin konuda ahkam kesmek çok komik..

1|1
    0|0
    • soruyu tekrar oku anladiginda yorum yap gayet acik bir soru karmasik degil. madem sana göre (kuranda böyle bir ayet veya bilgi yoktur) mekkeye göre 12-13 saat oruc tutmak yeterli neden kuran oruc vaktini gün batimi ve dogusuna göre ayarlamis? 12 saat tutun dese kehanet mi oluyor?
      kaldi ki ozamanlar abd bile kesfedilmemis kutuplar nerden bilinsin diyorsan zaten kurani yazan yaratici degil bedevidir diyorsundur. zira kurana göre kuran dönemsel bir kitap degil evrenseldir.

• İşte diyorum Yaa sana ne kadar anlatsak anlamazsın hep bir bahane hep bir bahane...
      İstediğin gibi davran bak olaya. İslamın mantık dini olduğunu idrak edemezsin bu ön yargılarla. O yüzden ölünce görecez :))

Yani kutupta 6 ay gece 6 gündüz:) yahu çocuk bile dusunur hııı der o zmn burda güneş hesabı yapılmaz , o zmn ne yapılır... :))

Sen uzayda namaz kılındığınıda bilmezsin mesela... :)) yarın bunuda sor bence.

• cocuk bile düsünür ama kuran düsünememis sorun orda jcjcjhjllkc.

• Bazıları da marsta namaz kılsak kıble ne tarafta olur diye soruyor marsa gidecek ya yarın :D bu soruda aynı şekilde sen kutupta yaşamayı becer de orada oruç tutmasanda olur :D

1|0
    0|0
    • yasayanlar muaf mi?

• Hala ahzap 50 diyor ayeti istediğin gibi yorumluyorsun. Birinci derece akrabalar dışında herkes helaldir birbirine islamda. Birinci derece akrabalarımı çıkar kalan bütün dünya kadınları bana helal dedim bende ve soruyorum hepsiyle evlenebiliyor muyum? Bazen mantığın dibine vuruyorsunuz çelişki ararken saçmalıyorsunuz.

• bir gün nuh tufanı yüzde yüz kanıtlandığında yüzündeki ifadeyi görmek isterdim

• çok zor değil beynini kullan biraz onlarda ılıman iklimin olduğu meridyenlere göre tutarlar düşününce kolay bir mesele

1|0
    0|0
    • Neden ekvatoral iklim değil de ılıman iklim

• panpa sen ölünce yok olup hiçliğe karışmayacan mı ne işin var islamla git anın tadını çıkar: :) ayrıca ben aklımda kaldığını söyledim kesin benimki doğru demedim bir daha araştırırım zor değil

• tamam kuran ayetlerine uygun arastirma yaptiginda yazarsin görüsünü.

• Ulan Allah insanı kutuplarda yarattı mı yaratmadı insanlar kendisi gidip yerleşti heee şu an kutuplarda ekonomik faaliyet var mı nerdeyse yok o zaman gelsinler @mina koduklarim

0|0
    0|0
    • allah kutuplarda insanlarin yasayacagindan bihaberdi diyorsun yani? güzel görüs.

• Sence kuran böyle en ince ayrıntısına kadar herşeyin anlatıldı bir kitap mı

• ahzab 50 51e bak da gel detay görsün gözün ve bu ayetlerin sana faydadi nedir onu da anlat.

• Onemli olan kac saat oruç tuttugun değil Allah rizasi icin bir şeyler yapmaktir. Sen kendin orucunu tut da kutuptakiler kendini düşünsün

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...