Neden kızlar devamlı ilgi bekler?

Bana kalırsa bunun sebebi kızların çoğunluğunun hobileri olmaması. Hobi derken kitap, müzik vs. bunlardan bahsetmiyorum, skalayı biraz genişletelim. Mesela erkek arkadaşınız var, güzelce mesajlaşmışsınız sonra erkek arkadaşınız oyuna girmiş diyelim hemen olay çıkıyo "benimle ilgilenmek yerine nasıl oyuna girer yaa?" diye. Sonra kezban deyince kızıyorsunuz. E sende bir hobi edin sevgilin oyundayken onunla uğraş. Mutlu olmak için başka bir insana ihtiyaç duyma, bu kişi en sevdiğin insan olsa bile. Beraber oyun oynayın veya çizgi roman oku, anime/dizi/film izle, kursa git enstrüman öğren, dil öğren geliştir kendini. Evin içinde evlilik programı izliyosunuz, survivor izliyosunuz sonra canınız sıkılıyo erkek arkadaşınızı darlıyosunuz ve ne yazık ki bu tarz ilişkilere çevremde çok rastlıyorum ve sonu paylaşacak bir şey bulamamaktan ayrılıkla sonuçlanıyor.

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Doğru tespitler adama odaklanıyoruz biyltek herşeyden soyutluyoruz kendimizi

0|1
    0|0
    • Hak verdiğin ve öz eleştiri yapabildiğin için teşekkür ederim. Yanlışın farkına varıp bunu kabul edebilmek yapılan yanlıştan çok daha değerli gözümde

En İyi Erkek Görüşü

• evet neden istersiniz?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bu durum hakkında çok haklısın da bunu cinsiyete vurmasaydın tam olucaktı.

0|1
    0|0
    • Etrafımdaki bütün erkek arkadaşlarım ben de dahil olmak üzere bu konuda şikayetçiyse cinsiyetçiliğe vurmak zorundayım. Yanlış anlaşılmasın normalde asla cinsiyetçi bir insan değilim, her konuda olabildiğinde objektif yorum yaparım ama bu konuda gözlemlerim bir çok kızın ilgi arsızı olduğu yönünde...

• Demek istediğin bunu kız da yapsa erkek de yapsa aynı şekilde sonuçlanıyo. Belki yapan kız oranı daha fazla olabilir, aşırı iddiam yok ama ilgi manyağı olan kızlar gibi değil de ilgi manyağı insanlar gibi bir başlık altında alsaydın hem daha büyük bir çerçeveden bakmış olurdun hem de cinsiyetçi görünmezdi.

Erkekler Ne Diyor 1

• %100 haklı ve doğru bir tespit.

0|1
    0|0
    • Teşekkürler. Keşke haklı olmak bir şeyleri de değiştirseydi :)

Yükleniyor...