Terör saldırılarında neden herzaman devlet suçlanıyor? saldırı olsada hükümete yıksak diye nöbette bekleyenler var?

Terör saldırılarında neden herzaman devlet suçlanıyor? saldırı olsada hükümete yıksak diye nöbette bekleyenler var? Neden bir kişide pkk yı suçlamıyor. Dikkat ediyorumda herkes hükümete sövüyo sadece. Pariste saldırı olduğu zaman, berlinde saldırı olduğu zaman insanlar devlete sövmek yerine birlik oluyor. Bizde neden bu durum yok? Neden herkes birbirine muhalefet?

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Kimi suçlayalım CEHAPEYİ mi :) Hükümet değil ama devletin istihbarat, kolluk ve emniyet güçleri ki bunlar devlettir bu saldırıları tespit etme ve önleme göreviyle mükelleftir yani zorundadır. Bombayı patlatanlar dumanla haberleşmedi herhalde ki çoğu zaten mimli insanlardır. Ergenekonda teknik takibin dibine vuranlar burda niye bu kadar BECERİKSİZ. Getirilen yayın yasakları, internetin yavaşlatılması, kadınlar üzerine saçma sapan aforizmalar he birde kınamalarla hallediyoruz çok şükür.

0|1
    0|0
    • Hergün onlarca saldırı önlenirken bazıları önlenemeyebiliyor.
      Ona bakarsan avrupanın göbeğindeki fransada bile ilk saldırıda devlet direk fire verdi.
      Tüm saldırıları anında engelleyebilmek hangi devletin nasıl elinde olabilir sence?

• Fransa tarihinde kaç kere böyle bombalı saldırılar oldu ki elbette devleti hazırlıksız yakalandı ama Türkiye'de her ay bir bomba patlarken ülkenin başbakanının çıkıp " onlar kendini patlatmadan bulamıyoruz" demesi çok trajikomik bir olaydır. bir link vericem bombalı saldırıların kronolijisi daha mayıs sonunda bomba patlatılmışlen sence emniyet ve istihbaratın eli tetikte bekliyor olması gerekmez mi?
      tr.wikipedia.org/.../T%C3%BCrkiye%27deki_intihar_sald%C4%B1r%C4%B1lar%C4%B1_listesi

• evet kesinlikle haklısın ama sence hertürlü terör saldırısını anında engelleyebilecek süper güçlere sahip bir devlet var mı sence?

En İyi Erkek Görüşü

• Devletin temel görevi ona tabii olan insanların can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Pkk yi suçlayınca elimize ne geçecek? Zaten onun görevi saldırı yapmak ve insanlara zarar vermek. Terör örgütü görevini yerine getiriyor ama devlet görevini yerine getiremiyor. İşte bu yüzden devleti suçluyoruz.

1|1
    0|0
    • Hergün onlarca saldırı önlenirken bazıları önlenemeyebiliyor.
      Ona bakarsan avrupanın göbeğindeki fransada bile ilk saldırıda devlet direk fire verdi.
      Tüm saldırıları anında engelleyebilmek hangi devletin nasıl elinde olabilir sence?

• Kendilerine güveniyorlarsa sandıkta devirsinler. Öyle boş lafla olmuyor bu işler.

• evet haklısın birde halkın iradesine koyun denmesi ayrı bir saygısızlık,
      teşekkür ediyorum yorumların için :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Çünkü balık başından kokar. Çünkü lider olmak sorumluluk gerektirir. Çünkü hoca osurursa cemaat zıçar. Çünkü lider olmak bunu gerektirir.

0|1
    0|0
    • Peki , lidere yüklenince ne değişecek?
      Lidere daha fazla yüklenilsin diye olmuyormu zaten bu saldırılar?

• *teşvik

• Bu konuda haklısınız

• Terör bitecek diye kim vaad vermişti? Ebem mi?

1|1
    0|0
    • Peki sence şu 2 sene pkk nüfusunun yarısından fazlası yok edilmedimi sence?

Erkekler Ne Diyor 4

• İte "niye ısırdın" diye sorabiliyor musun? Ya da cevap alabiliyor musun?

0|1
    0|0
    • peki it ısırdı diye, tek suçlu belediyemi oluyor?

• ama bu hükümet 16 senedir var?

• Parti olarak bakmıyorum ki ben. Zaten bakmamamız gerekir. Bu hükümeti günahım kadar sevmiyorum. Ama bundan öncekileri de sırf sevmiyorum diye yücelteyim mi? Onlar nasıl devam ettiyse, bunlar da devam ediyor bazı şeylere.

• hukumet dogruyu yaptikca dis gucler pislikyapiyorlar. yillardir kardes kardesi oldurdu herkes teror dedi aslinda teror degil bu dis mihraplarin pislikleri

0|1
    0|0
    • aynen kardeşim haklısın bencede öyle , yorum için teşekkürler :)

• Pusuda herzaman yatan cakallar vardir

0|1
    0|0
    • haklısın kardeşim bencede öyle, yorum için teşekkürler :)

• şimdi ben gelsem seni evinde öldürsem devlet suçlu olucak yine demi. İşte gerizeeekalı toplumun gerrrizekalı insanları abi yapcak bişey yok. Yolda takılıp adam düşse Devlet suçlu. Balkondan aşağıya atlasam devlet suçlu. Kaza yapsam devlet suçlu annın amıı suçlu

0|1
    0|0
    • çok doğru konuştun kardeş, ayrıca güldürdün ya yorum için çok teşekkürler : )

• ben siyasetten bir gıdım anlamam konuşmam ama yetti artık suçu kendinizde arayın azcık. Ben şimdi bir yolun mayınlı olabileceğini düşündüğüm halde ordan gidiyom ve ölüyom kim suçlu devlet demi ah avradını sktklerim

• :D :D

Yükleniyor...