Sinir bozucu kişilere karşı nasıl davranmalıyız?

Gizli Üye
Çevremde böyle biri var. Kendisi sürekli emir veriyor, kendini çok güzel zannediyor, dedikoducunun hası, Çok küfürlü ve terbiyesiz konularda konuşur. Karşındaki insanı ezmeye çalışır. Kendini çok zeki zannediyor. Birinin başarısını kıskanır. Çok iğrenç biri. Kendisi başarısız olduysa başkasına suçu atar. Bu tarz anlattığım tipte biri okuldan arkadaşım. Sırf kalbi kırılmasın diye onun bana karşı her türlü sinir bozucu tarafıyla tanıştım. Sabrımı taşırdı okulda illaki beni buluyor. Ona gıcık olduğum kadar kimseye olmadım. Okulda son günlerim bu yıl mezun olacağım. Kıza yapmadığım iyilik yok ama kendisi yüzsüzün önde gideni bana gıcık etmek için herşeyi yapıyor. Elimi belime koysam dalga geçmeye başlıyor. Sevgilisiyle arası bozulduğunda hıncını benden çıkarıyor. O an onu sinirden dövesim geliyor ama kız boksör. 1 ciliği var. bir de çok iri olduğundan üstüme oturur diye düşünüyorum. Çenesi desen bol. Her lafa bir cevabı var. Tartışma yapmadan okulun bitmesini ve ondan sonsuza kadar kurtulmak istiyorum. O kadar davranışlarıyla gıda getirdi.
Sinir bozucu kişilere karşı nasıl davranmalıyız?
35 Cevap