Kapat

Bu ülkede neden oruç tutmayana saygı yok?

Neden hemen bir ön yargı var, kafir kelimesini yakıştırmak var? Ya da siz neden sorguluyorsunuz?

Güncellemeler:
Şöyle cahil cühela insanlar yoruma atlamasın lütfen.

1|1
15|36

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye işte bize hiç saygı yok diyen müslümanlar, başkalarına saygılı olmayı bilmiyorlarda ondan. Adam ateistler şöyle böyle diye konuşcak, sen ben allahın var olduğuna inanmıyorum diyince hakaret etme diyecek, senin elinde Richard Dawkins kitabı görünce laf atmaya başlayacak. Biz senin elinde kuran var diye laf atıyoz mu. Hiç sen müslümansın diye size saldıran ateist gördünüz mü? Bu bizim mezhepten değil diye birbiriyle kavga eden, birbirinin kafasını kesen ateist gördünüz mü?

Ayrıca birincisi herkes oruç tutmak zorunda değil? müslüman olsa bile!!!
    ikincisi sen oruç tuttun diye ben neden istediğim gibi davranamayayım. Niye yediğimi, içtiğimi saklayayım? Sevap pointi sen alcan arkadaşım :D, böyle olacağını biliyosun kendine hakim olamayacaksan tutmaaa

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• demin biri tutmuyorum diye kafir dedi bende güldüm. artık komik geliyor, yobaz insanları görünce

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• 11 ay zina yapar, alkol içer 1 ay oruç tutar kendini müslüman sanar
    Sonrada milleti eleştirir 😂😂

3|0
    0|0
  • Genellemesiz olarak söyliyeyim : oruç tutmayan müslümanlar olabilir lakin Allah katında geçerli sebeplerden dolayı tutamaması ile normal karşılanır.

Aksi olur ise? dahada vahimi oruçlu insanların yanında aşikar yiyip içipte tepki verene hakaret ederse o zaman kabullenilmez bu hatası, Allah selamet versin hatasından dönsün inşallah denip yola devam edilir.

Kafir kelimesi kullanılamaz..!

Kısacası : İslam dini kusursuzdur lakin müslümanlar değil.

0|0
    0|0
  • Sen nerde yaşıyorsun ki kalmadı öyle şeyler, uluorta sigara içmedikten sonra sorun yok.

1|0
    0|0
    • Ankara

• Küçük çaplı toplum baskısına maruz kalmak komik ve rezalet gerçekten. Burada cogu insan sizde gozleri onunde yemeyin demis ama yediğimi nereden biliyorlar işte bu ön yargı gerçekten ülkenin adını cahiliyete taşıyoe

• maalesef öyle ama yapcak birşey yok, önyargılarımızdan hala kurtulamadık. birileri oruç tutmanın hikmetini hala çözebilmiş değil oruç nefsi terbiyesidir dayanamıyorsan tutma kardeşim kimse senin için fedakarlık yapmak zorunda değil.
      benim açımdan sigara içmediği sürece sorun yok.

• Yakında kellemizi vuracaklar.

2|0
    0|0
  • İslam cahiliye dönemini yaşıyor çünkü, İslam ülkelerinin uğraştığı dertlere, halklarının refah düzeylerine bak anlarsın bunu.

"Allah aklını işletmeyenler üzerine pislik indirir" diyor ayette, oturup bir düşünsünler acaba niye her musibet bizim başımızda diye...

1|0
    0|0
  • Gerçek Müslüman değiller çünkü. Bu değersiz paçavralar sadece "şovmen" hepsi bu.

1|0
    0|0
  • bu ulkede saygi kulturu yok

1|1
    0|0
  • Sanki tutana saygı varda :)

1|0
    0|0
  • herkes oruç tutana da saygı yok demiş o nasıl oluyor merak ettim açıkçası

1|0
    0|0
    • Oruç tutanların gözleri önünde bir şeyler atıştırıldığı ima ediliyor

• bu saygısızlık değil ki gayet normal bir davranış

• onu diyenlerin hiç birisi Allah için ibadet etmiyor gösteriş sadece bu yüzden

1|0
    0|0
  • ateş bizi cagırıyor :) günes kremini al gel
    önce pembelşinceye kadar kızartılacagız

1|0
    0|0
    • Hahahahahaha

• işin şakasını geçeyim. bu ülkede tutanada tutmayanada saygı yok
      İnsana saygı yok ki :D

• Kizim bizene senin orucundan tutup tutmamandan insanlarin gozune sigarayi yemeği sokarsaniz sokakta gozune insanin bakip ice tea icerseniz tabi yadirganirsiniz !

1|0
    0|0
    • Ne alaka bak hala bir ön yargı nereden biliyorsun gözlerinin önünde bri şeyler atıştırdığımı? Saçma sapan düşünce

• Bana düştü

• Tamam mustesarim afedersin

• Kardeşim yiyosanda açıkta yeme
    Biz normal zamanda bile göz hakkı olur bulamayan var diye mümkün olduğunca kapalı yerlerde yemek yiyoruz
    Siz resmen oruçlu adamın gözüne sokarcasına ulu orta yerde yemek yiyorsunuz ve saygı görmek istiyorsunuz
    Sizde elinizi vicdanınıza koyun biraz anlayışlı olun

0|0
    0|0
  • Orucu hiç bırakmayan biri olarak bu olaydan bende çok rahatsızlık duyuyorum dinde zorlama olmaz ama örümcek kafalılara anlatamıyorum

0|0
    0|0
  • Gardaş burası türkiye

1|0
    0|0
  • Herkesin ibadeti kendinedir kimseyi ilgilendirmez.

1|0
    0|0
  • Ulu orta yiyip içmedikçe kimsenin birşey dediği yok caz yapmayın.

1|1
    0|0
    • Gayette diyorlar sağır değiliz

• Başkası beni bağalamaz benim düşüncelerim 👉http://www. kizlarsoruyor. com/diger/q5187316-oruc-acliktan-ibaret-mi

0|0
    0|0
  • Oruç tutmayana karşı kimsenin saygısızlık yaptığı yok sadece ramazan ayında insanların oruç tuttuğunu bile bile oruç tutan kişilerin nefsiyle cebelleşmeye çalıştığı bir dönemde eğer sen gelip benim karşımda çatır çutur bir şeyler yiyip içersen bende sana tepki gösteririm ama bu yaptığım asla saygı sınirları dışında olmaz.. Yani demek istediğim bizim tepkimiz sizin saygısızlığınızın bir sonucudur..

0|0
    0|0
    • Bu durumdan bahsettiğim yok zaten. Bugun gozleri onunde agzıma küçük bir şey dahi atmadım fakat saat başı sen neden tutmuyosun günah değil mi kafir misin gibi baskılara maruz kalmak ne kadar doğru

• İşte benim demek istediğim tek taraflı düşünme, eğer oruç tutmayana karşı bir saygısızlık varsa oruç tutana karşı da saygısızlık var bu dini bir mesele değil bizim toplumuzun git gide bozulmasından kaynaklanıyor. Sanki başka tartışılacak meselemiz yokmuş gibi.

• valla oruç tutmadım bugün. yedim içtim dışarda. kimseden bir terbiyesizlik görmedim

0|0
    0|0
  • Tutana var mi knk

0|0
    0|0
  • neden olmasın

0|0
    0|0
  • Oruç tutana saygısızlık da çok maalesef.

0|0
    0|0
  • Neden oruç tutmayan, ramazan gibi içki masasından foto paylaşıp nasılim diye sorar?

Mesele tek taraflı değil
    Anlayın artık şunu

0|0
    0|0
  • her yerde aynı değil aynı şekilde oruç tutana da saygı yok

0|0
    0|0
  • bu moruk müslimleri bende anlamadım etkileniyorlar heralde etkileniyorsan tutmayacaksın o zaman

1|0
    0|0
  • Kimseye karşı saygı yok ki

0|0
    0|0
  • orucuda tutamiyorsa ne olabilir baska

0|0
    0|0
  • bu ülkede sokakata kzı arkadaşımla bile öpüştürmyorlar

0|0
    0|0
  • O sehre gore degisir :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 14

• Ben muslumanim. Epey de tesetturluyum. Oruc da tutuyorum. Rahatsizligim olursa tutmaya guc yetiremezsem tutmam. Allah ile aramda. Kimseyi ilgilendirmez. Karsimdakine de karismam. Sade sorunu olmadigi halde tutmuyorsa uzulurum. Ama sonucta kendi tercihi. Evime gelse tutmaya arkadasim ki var gelecektir, kahvesini yaparim guzelce. Ac mi diye sorarim. Acsa yiycek bir seyler ikram ederim.

1|0
    0|0
  • Katılıyorum bu ülkede hiçbir şeye saygı yok
    Kimse kimsenin dinine dinsizliğine oruç tutup tutmadığına farklı düşünce ve görüşlerine karışamaz saygı duymak zorundadır

2|0
    0|0
  • Kimse kimseye karışmasın kardeşim.
    Herkes işine geldiği gibi konuşuyor, çıkarı neyse o.

1|0
    0|0
  • Tutana saygi gostermeyene biz de gostermeyiz

0|0
    0|0
  • tutmayana bişey demem Allah ile kul arasındadır ama ulu orta yiyip içmeseler hoş olur

1|0
    0|0
  • Bir müslüman neden oruuç tutmaz sağlık sorunu yoksa bende bunu anlamıyorum. Allah rızası için bir ay kendini dizginlesen ne olacak ölecekmisin. Birde bunu savunup oruç tutmuyorum bunları yiyorum bakınn bakın diye buralarda paylaşıyorusunuz tamam tutma ama bunu niye milletin gözüne gözüne sokarsın ki. kime neye karşı koyuyorsun tutmazsan tutma günahı sana inan benim hiç umrumda değil

0|0
    0|0
  • Ben için hiç sorun yok hatta sokakta şapur şupur yiyorum yemeğimi hiç umrumda bile değil, yiyorsa bir laf etsinler bakayım.

1|0
    0|0
  • Oruç tutmayan bir müslümana kafir demek büyük günahtır. Müslüman birine kafir demenin büyük günahını hadis okuyanlar bilir.

0|0
    0|0
  • Nasıl saygı yok yahu? Nerede yaşadığına bağlı demek ki. Zaten insanların yarısı oruç tutmuyor ki. Hâlâ markette içen kızılayda sarhoş gezen merkez caminin oralarda esrar çekenler var

0|0
    0|0
  • Aman boşver günahı da sevabı da kendine Sonuçta Bunun hesabını verecek olan kişi sensin ve bu Kimseye düşmez O yüzden kulaklarını kapat ve kimsenin ne dediğini düşünme

0|0
    0|0
  • Oruç tutana saygı duymayıp güzünün önünde yemek yedigi için

0|0
    0|0
  • Herkesin ibadeti ya da ibadetsizliği kendine

0|0
    0|0
  • Saçmalık
    Beyinsizlik
    Düşüncesizlik
    Sığ görüşlülük
    Herkesin kendine göre sıkıntıları olabilir
    Ki herkes her konuda özgür
    Bunu anlayamayan yobaz sürüleri

0|0
    0|0
  • Sahsen ben tutuyorum lakin tutmayan birine "niye tutmuyosun kafir" gibi cumleler kullanmam. Ama sizin dediginiz gibi cevremizdekideki sozde muslumanlar kullaniyor. Oysa ki dinde zorlama olmadigini bilmeleri gerek yani ben degil ALLAH boyle emrediyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...