Hiç nazara geldinizmi?

Hiç nazara geldinizmi? Nazara inanırmısınız?
Hiç nazara geldinizmi?

1|0
15|4

En İyi Kız Görüşü

• Benim bebekliğimden beri yıldızım düşüktür. Nazara çabuk gelirim. Bazı gözler vardır ki öyle bakarlar ki beni günlerce yatak döşek yatırdıklarını bilirim. Yahu insan bir maşallah der, nazardan sakin der bişi der yani. Valla birgün nazardan çatlıyacağım ama ne zaman bilmiyorum.

Nazar değmesıni önlemek, Yahut değdiği sanılan nazarın tesirini gidermek için okunan ayetler, dualar vardır. Bunlar şunlardır ; Rasul-ü Ekrem Efendimiz, Kur’anın manasını içinde toplayan, Fatiha suresinin nazara iyi geleceğine işaret ettiği hadisinde şöyle buyurmuştur ;

- Allah’ın kitabında göz değmesini önlemek için sekiz ayet vardır. Bir kimse bu sekiz ayeti evinde okursa o gün o evde bulunanlara insanın ve cinninin zararı dokunmaz. Yani nazar erişmez. O sekiz ayetin yedisi Fatiha suresi, Sekizinciside Ayete’l-Kürsi ‘dir.

Büyük velilerden Hasan Basri Hazretleri göz değmesine karşı (Kalem suresinin 51-52 ‘inci ayetleri olan) Şu ayetleri okurdu.

وَإِن يَكَادُ الَّذِينَ كَفَرُوا لَيُزْلِقُونَكَ بِأَبْصَارِهِمْ

لَمَّا سَمِعُوا الذِّكْرَ وَيَقُولُونَ

إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ

OKUNUŞU : Ve in yekâdullezîne keferû le yuzlikûneke bir ebsârihim lemmâ semîûz zikra ve yekûlûne innehu le mecnûn (mecnûnun).

Bunlardan başka Peygamber Efendimiz in Kur’anı Kerimin En son surelerini teşkil eden (ihlas, Felak ve Nas) Surelerinide okuyup tavsiye buyurmuştur.

Nazar için ; Kalem suresi, 51-52 İnci ayetler. (Yukarıda) Ayete’l-Kürsi, İhlas, Felak ve Nas sureleri okunmalıdır.

Yine bazı eserlerden öğrendiğimize göre Rasul-ü Ekrem efendimiz , Torunları Hasan ve Hüseyine Nazar değmesin Diye şu duayı okuduğu rivayet olunur.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

"Euzü bi-kelimatillahittammati min külli şeytanın ve hammatin ve min külli aynin lamme.

Anlamı : “Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah’a sığınırım."

1|1
    0|0
    • Çok güzel. Birde ben ekleyeyim abdestle 3 euzû besmele ile salâvat ardından 100 kere euzû besmele ile “Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm” sonunda tekrar 3 euzû besmele ile salâvat çekilir 3 kere yâ erhamer rahimiyn denilir bu tesbihin nazar hata büyü gibi belaları def ettiği söylenmekle birlikte bir çok kişi tarafından denenerek taastik edildiğini işittim.

• EİG için teşekkür ederim :)

• Yorum için ben teşekkür ederim😊 Kalem suresinin 51. ayetini bu yönde hiç düşünmemiştim çok önemli birşey öğrendim sayende.

En İyi Erkek Görüşü

• Nazar manyağı oldum o derece.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...