Biz orta Asyadan geldiysek, madem genler değişmiyor neden çekik gözlü değiliz?

Ben Türkiye'nin coğrafi konumu itibariyle, yüzlerce farklı etnik grup ve farklı kültürleri barındırdığını düşünüyorum. Osmanlıdan önce de böyleydi, Osmanlıdan sonra da. ve cumhuriyet döneminde de öyle. Bizler sadece zamanında orta asyadan Türkiye'ye göç etmiş olan o zamanın toplam nüfusun %10 luk kesmine tekabül eden orta asya türklerinden oluşmuyoruz. bu olay ABD tarafından bundan 3-5 sene önce araştırılıp raporlanmıştı. orta asya türkleri haricinde geri kalan etnik gruplar öldürülmediğine göre aramıza karıştı ve kız alışverişleri oldu illaki. Ben bu topraklarda özellikle italya ve yunanistan'a ait etnik gruplarının genlerinin var olduğuna ve onların tamamen Türkleştirilmiş ve aramızda yaşadıklarını düşünüyorum. sizce de öyle değil mi? sonuçta genler hiçbir şekilde değişemez, bu mümkün değil. sadece diğer genlerle karışır, sonraki nesillerde baskın çıkarsa çıkar çıkmazsa çıkmaz. daha geçenlerde bu sitede kendini Türk sanan bir arkadaş bir hastanede gen testi yaptırmıştı ve kendisine Avrupai olduğunu söylemişler, ben şimdi neyim diye bu sitede soru sorup fikir alıyordu. Bunun farkında olmayıp hala neden bozkurtçular, biz Türküz biz şuyuz biz böyleyiz, orta asyadan gelmişiz heryere hakim olmuşuz, adamı doğrarız keseriz biçeriz şeklinde kendini üstün ırk olarak görüp saçmasapan nâralar atıyorlar? sizce de çok saçma değil mi? şimdi bazılarının işine gelmeyip beni eleştirenler olacak ama objektif yaklaşın ve gururunuzu bir kenara bırakın, bence doğrular bunlar. ben Türklükten ziyade Türkiye halkı diye nitelenmesi taraftarıyım. Benim aslım yörük olmasına rağmen ve akrabalarımdan bazılarında belirgin çekik gözlülük (çakma çekik gözlülük değil, kemik yapıları bile belli ediyor) ve yüz yapısı izleri taşımasına rağmen bu kadar Türklük nâraları atmıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuyla ilgili?

• Haklısın katılıyorum.
    80% (4)0% (0)44% (4)Oy Ver
  • Saçmalıyorsun, çekik gözlülük baskın olmasa da bu ülkede herkes saf Orta asya Türkü.
    20% (1)100% (4)56% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Türk olmanın tek ölçüsü çekik göz değil. Çekikten kasıt epicantik fold bulunan monolid ( tek gözkapaklı , göz kapağında kıvrım olmayan göz biçimi) ise o asyalılarda bile dominant değil , güneydoğu asyaya Filipinler Vietnama doğru indikçe gözkapağı kıvrımı belirginleşiyor çünkü bu resesif bir özellik. Bizde yaygın olan göz biçimi badem göz , gözlerimiz ufakça olabiliyor , gözkapaklarımız şiş olabiliyor , medianfold denen göz kapağı ve hooded denen gözkapağı biçimi çok var. Kirpiklerimiz , kaşlarımız fazla belirgin değil , yuvarlak yüz çok var , hafif düz profilli olabiliyoruz ( hepsi birden olması şart değil )
    Genetik olarak otozomal genlerimizde bir miktar doğu asya ve kuzeydoğu asya genimiz var bu oran yüzde 10 ortalama , bazı kişilerde daha az ya da daha fazla olabilir. Bu fenotipe görünüme yansımıyor ama çevre halklarla karşılaştırıldığında önemli bir rakam % 10 , % 15 genetik benzerlik ikinci derece kuzen ile eşdeğer.
    Ayrıca yanıldığımız bir nokta da anadoluya ilk gelen Türkmenlerin yüzde yüz mongoloid genlere sahip olup burada karıştıkları. Birincisi yüzde yüz Mongoloid Türk diye birşey yok. Moğollarda bile yüzde 20 caucsoid gen var. Kuzeydeki Türklerde Mongoloid gen oranı daha yüksek, batıya gittikçe bu oran düşüyor Türkmenlerde Mongoloid gen oranı bizimkinin iki misli ama bir Kırgıza oranla daha düşük. Ahıska, Gagauz , Azerbaycan gibi bölgelerde caucosoid gen baskın Çünkü biz direkt Sibirya Altaydan kopup gelmedik Anadoluya
    gelmeden çok önce zaten yarı yarıya beyaz ve sarı genler taşıyorduk. Şu an genetik olarak yarı Türkmeniz

[url=http://hizliresim. com/QMZr8r][img]http://i. hizliresim. com/QMZr8r. png[/img][/url]

1|1
    0|0
  • Hmmm 🤔🤔 düşündürücü. Olabilir.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• çekik göz baskın bir gendir bizim çekik gözlü olmamamızın nedeni göçler nedeni ile sadece kendi ırkımız ile yaptığımız evlilikler sonucunda ortaya çıkmıştır diğer türklerin çekik gözlü olmasının nedeni ise çinliler ile yapılan evlilikler sonunca ortaya çıkmıştır bunun hakkında detaylı bilgiye int ulaşabilirsin

0|0
    0|0
    • Tam tersi çekik göz çekinik bir gen.
      Yarı asyalı ve çeyrek asyalı melezlere baktığınızda çoğunda monolidlik kayboluyor. Eurasian face diye arattığınızda çıkan resimlerde gözler double lid oluyor.

Yükleniyor...