RTE nin "Çocuk doğurmayan kadın yarımdır" açıklamasına görüşünüz nedir?

RTE kadınlar için şu sözleri söyledi "Çalışıyorum’, diye annelikten imtina eden bir kadın aslında kadınlığını inkar ediyor demektir. Bu benim samimi düşüncemdir. Anneliği reddeden, evini çekip çevirmekten vazgeçen bir kadın, iş dünyasında istediği kadar başarılı olsun özgünlüğünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Eksiktir, yarımdır."

Sizin düşünceniz nedir?

Güncellemeler:
Resmen kadınları toplumdan soyutlamaya çalışmış."Evde otursunlar çocuklarına baksınlar yemek yapsınlar" bu nasıl yobaz bir düşüncedir. Kadını bu toplumda sadece üremeye yarayan bir varlık olarak görüyor. Peki çok anne olmak isteyen fakat olamayan kadınlar yarım kadın mi? Bu ne seviyesiz bir konuşma sana ne kadınların hayatından, nasıl yaşadıklarından.

1|0
24|40

En İyi Kız Görüşü

• Artık o devirler kapandı kadın isterse yapar çocuk istemezse hiç bir şekilde yapmaz evet gün geçtikçe iş hayatında kadınlar artik hep ön planda giderek artıyor ve artacakta kendi ayakları üzerinde duran özgür kadınlar olacak hep kadının özel hayatına gelincedr buna kimse karışamaz onun karardır çocuk yapıp yapmamak ve hiç bir kadın da yarım değildir .

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 40

• Çünkü onun amacı padişah gibi olup ülkeyi osmanlıya çevirmek. kadınları geri plana atmak. evde hizmetçi ve seks kölesi gibi görmek! bunlara oy verenlerin neyse...

5|2
    0|0
  • Ne alaka herkes evlenip doğurmak zorunda mı cahil herif

4|0
    0|0
  • Cevabım aynı Rte haklı

3|1
    0|0
  • O şahsı sevmem ama kırk yılda bir düzgün laf etmiş..
    Yuva kurup evlat yetiştirmeyen insan, bu dünyaya ot gelip ot gidiyor demektir..
    Hayvanlar bile nesillerini devam ettirmek için büyük çaba sarf ediyorlarken, buldukları azıcık yiyeceği yavrularına verip kendileri aç kalmayı bile göze alıyorken, insanların çocuk yetiştirmeyi unutup eğlenceye, serseriliğe, veya sırf egosunu tatmin etmek için kariyere yönelmesi çok bencilce bir davranış..

0|0
    0|0
  • adamın her sözünü çarpıtıyorsunuz.

0|0
    0|0
  • İnsanlari aşağılayan bir konuşma tarzı var dangalagin.
    Sünni kelleci dais destekli yobaz mason.

2|0
    0|0
  • Tam bir canım hayatımda bunun kadar gerici bir zihniyet görmedim buna göre kadın temizlik yapsın çocuk baksın kedi gibi doğursun istiyo heralde yazık valla ülkeyi kimler yönetiyor

1|1
    0|0
  • Doğru demiş.

1|2
    0|0
    • Bu konuşmadaki asıl kişi siz olsaydınız yine doğru demiş diyebilecek miydiniz acaba? Azıcık empati.

• Baba olmayan erkekde yarım erkektir dese bu kadar tepki almazdı :D :D

0|0
    0|0
    • Çünkü bu toplum sürekli kadının üzerine baskı yapıyor.

• çocuk yetiştirmeye insanların maddi durumu yetiyormu bakalım.. her şeye karışıyor

0|0
    0|0
  • Balık baştan kokar. Hükümete bak birde cahil kesimd ne hikmetse onlarda akp destekcisi her devrin bir sonu olur. Bununda sonu kaddafi gibi olacak. Benim korkum saf halkıma zarar gelmesi

0|0
    0|0
  • Yazıyı okudum güldüm napalım sence erkeklermi doğursun :D

0|2
    0|0
    • Yazıdan bir tek bunu mu anladın cidden. Kadının TEK VAZİFESİ bu olarak görülüyor yazdım nerenle okuyorsun kardes.

• tamam tabiki kadinin vazifesi olucaj bizmi dogurak

• ne onun sacmaşlıkları nede sizin sacmalıklarınız umrumda değil artık bende onu sevmem ama sizin gibi her kelimesini abartıp ısıtıp ısıtıp yemem
    chp ninde kadınlara yaptıgını gördük hdpninde kadınlara yaptıgını gördük her parti aynı pok

0|0
    0|0
    • Chp Mhp insanlara bu kadar karışmıyor insanların yatak odasına kadar girmyor kardes ya da kadınlara açık açık doğurmayan kocasina hizmet etmeyen kadın yarım kadındır demiyor, RTE kadınları sadece dogurganlığıyla öne çıkartıyor doğuramayan kadinlarıysa aşağılıyor.

• solcu hükümetler zamanında analar yemin törenine girmek için başları açtırılırdı ailesinin başı acık değilse astsubay subay olamıyordun belki chp yoktu ama aynı zihniyetti
      bende kalkıp ampulcüleri savunmuyom zaten

• Kimse kadınlara evde otursunlar demiyor evinide unutmasınlar bir yuvası bakmakla yükümlü oldukları çocuklarıda olduklarını unutmasınlar diyor... iş yerinde popülerliğini artırıp ailesini yuvasını yılkan birsürü kadın tanıyorum ben...

0|0
    0|0
  • Yanlış demiş herkesin olduğu gibi kadınlarında seçme hakkı var ister iş sektörüne atılır ister çocuklarıyla ilgilenir bu o kişiye kalmış birşey dışarıdan birisinin çıkıp aa senin çocugun yok sen yarımsın demesiyle olacak birşey değil

1|0
    0|0
  • Hakli hakli gene kaldirilacak sorun byeee

0|0
    0|0
  • Kendisi cok mu tammis hasbamin :D

1|1
    0|0
  • cahil cahilll bakayım harbi cahilll

0|0
    0|0
  • Ne demiş büyüklerimiz "İki altın dagın olacagına bir çocugun olsun..." Bu lafı çogu kişi bilmedigi gibi anlayabilecek hayat tecrübesine de sahip degildir... En azından 30 lu yaşlar derim... O zaman belki bir kıvılcım oluşur kafanızda...

0|0
    0|0
  • Herkesin çocuğu imam hatibe kendi torunları İtalya-Bolonya hristiyan kolejine
    Yersen...

0|0
    0|0
  • Hayatımda duydugum en saçma duauncedir

1|1
    0|0
  • daha ne kadar saçmalık duyacağız acaba dediğim yorumdur. Aynı zamanda eğer yurtdışındakiler gizi izliyorsa cidden her yerleriyle gülüyorlardır. Ne kadar da değişik bir ülke olduk..

1|0
    0|0
  • Benim sorumu kim hangi hakla sildi :S

Doğurmayı ret eden kadın yarımdır.

0|0
    0|0
    • Niye belki anne olmak istemiyor hayatta daha önemli hedefleri var kadının tek vazifesi çocuk yapmak mı? Buna göre baba olmayı reddeden erkekte yarım?

• Kadının yaratılış fıtratında doğurmak var.
      Sen bunu ret edemezsin ki.
      Evet ret eden erkekte yarım.

• saçma buluyorum

0|0
    0|0
  • Adam haklı sırf kariyer uğruna doğasından vazgeçenler var rte yi sevmem ama mantıklı konuşuyor çoğu zaman

0|0
    0|0
  • Sen yukarıda yazdığın yazıdan ne anladın?

0|0
    0|0
  • Eee nolmuş

0|0
    0|0
  • Çocuk doğurmak temel ihtiyaç değildir. Olmasa da olur. O yüzden ortada rasyonel bir tanım olması gerekmiyor. Erkek neyse kadın da o dur.

0|0
    0|0
  • Haklı bence

0|0
    0|0
  • Yarım akıllı çocuk doğuracağına hiç doğurmasın daha iyi (bkz: bilal )

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 23

• Her zaman derim; Kim bu adamin futbol kariyerini bitirmisse Allah onun belasini versin
    img01.alkislarlayasiyorum.com/.../160059_1.jpg

0|1
    0|0
  • yani çocuk genç nufus filan elbetteki önemli ama her kişi çocuk sahibi olacak diye bir şey yok ben şahsen ne evlilik ne çocuk düşünmüyorum benim özel hayatıma kusura bakmasın karışamaz

0|0
    0|0
  • Herkes evlenecek kuralımı varmış.

0|0
    0|0
  • lafi ne evirip çeviriyolar kısacası diyecekleri sudur ki nüfus yaşlanıyor genc nüfusa ihtiyac var cocuk yapın.

0|1
    0|0
  • Aynen katılıyorum bir toplum çokluğuyla övünmeli ki vicdanı degerlere sahip bir ana bu şekilde çocuk yetiştirir evladı olmalıdır tabii. He su var bazı onsanlat ağır şeyler yaşamıs hevesini umudunu kaybetmiştir kendine zor yetiyordur bu ayrı bir konu hayat zaten ona zor. Ama evlenipte anneligi reddetme tarafından itibaren sözlere aynen savunmadayım.

0|0
    0|0
    • Evlenip anne olmak ya da olmamak onun tercihi fakat anne olmak istemeyen kadın yarımdir kadin calişamaz onun tek gorevi çocuk bakmak yaratilıs amacı bu gibi bir düşünce çok saçma.

• Sacma sapan

0|0
    0|0
  • Gerçekten kadının evde oturması falan istense şu an kadınlar siyasetin çalışma hayatının Vs nin içinde hiç olmazdı ki burada siyasi düşünerek konuşmuş biraz yanlış anlaşılmaya müsait bir konuşma doğrudur fakat burada yine şu çocuk mevzusuna değinmek istemiş ki bu yöndede az çok haklı nüfus olarak baktığımızda farklı ırktan biri yapıyor 5 6 çocuk türk yapıyor bir çocuk e ana baba öldü nüfustan bir kişi eksildi öyle öyle azınlık olucak bu gidişle ama çocuk yap değincede çocuk yapılmıyor buda bir gerçek

0|0
    0|0
  • Vücudum bozulur doğurmak istemiyorum diyorsa onun için diyor

0|0
    0|0
  • Tabi kadın sadece annelik ve evini çekip çevirmek için yaratılmış. İş dünyasına atılıp bunları yapmazsa yaratılış amacını inkar etmiş olur.
    Bu ne kadar saçma bir bakış açısıdır? Bu ne cahilliktir? Bu neyin kafasında arkadaşım?

0|0
    0|0
  • Yorumsuz

0|0
    0|0
  • Ay ben onun samimi görüşünü yerim kskajzksks her şey için de yoruyo o güzel beynini ona neymiş canım kendi karısı kızı doğursun boy boy 😂 akjajaldjha

0|0
    0|0
  • Terbiyesizler kadınlar çocuk yapıp yapmayacaklarını onlara mı soracak istediklerini yaparlar vatana hayırlı çocuk getirmeyeceklerse yapmasınlar bunlar gibi salaklar yüzünden Türkiye bu halde

0|0
    0|0
  • adam bize illa cocuk yapacaksınız demiyor ki.. ya da calısmayın özgürlesmeyin de demiyor yaa allah askına o kadar amacları sacma sapan olan siyasetciler varken neden sadece bu adam gündedmde rte ci degiim kesinlikle ama adaletli davranmak lazım..

0|1
    0|0
    • Adam illa çocuk yapacaksınız yoksa yarım kadınını diyor basbaya kadın evde otursun evinı çekip çevirsin diyor.

• @sanaladam44 ben tayibi sevmiyorum ve ak partili de değilim.. sadece kimin düşüncesi bana uyarsa onu savunurum bu kim olursa olsun tarafsızım net..

• Evet o zaman iyi :)

• allahım cehaletin boyut aşmış hali. diyecek söz bulmak zor

0|0
    0|0
  • Doğru demiş adam daha ne

0|1
    0|0
    • Kendinizi bu kadar mı aşağılık, yarım görüyorsunuz? Kadının tek amacı evde oturup kocasına hizmet etmek çocuk bakmak Size göre. Sizin gibilerden yüzünden bu toplumda birtek kadının üstüne yürünüyor kadın tekdüzeleştiriliyor.

• Abartmayın adamın ağzından çıkan her lafı cımbızla çekiyorsunuz. Ve kadının yeri dinimizde bellidir asli görevi kocasına hizmet etmek ve anne olmaktır kadın erkek eşitliği yok kimse kusura bakmasın.

• Kendini ezik gören bir kadın daha eşit değilmiş. Daha çok dayak yersiniz siz devam edin kendinzi ezik görmeye. Okuyunda kariyer sahibi olun millet peşinizden koşsun yurtdışından çalışma teklifleri gelsin. Bak bakim eşit görüomusun görmüomusun? Zihniyetine ben senn... Yazıklar olsun

• Bebek olsun diyor

0|0
    0|0
  • Yine yobazca cevaplar.

0|0
    0|0
  • Haklı

0|0
    0|0
  • Yeter artık rte hakkında atıp tutmayın. Azarbeycan kızıyım ve araştırdım. Hiçte sizin bahsettiginiz biri degilmiş. Çok iyi biri

0|0
    0|0
    • Adam ülkeyi böldü, bizi bütün ülkelere düşman etti gitti Atatürk orman çiftliğini yıktı kendine saray yaptırdı bin odalı. insanların verileriyle, kendine yatlar/katlar aldı, o kadar yolsuzluk, oy çalmak bunları da araştırdın mi? Yol yapmaktan başka ne yaptı bu ülke için? Bir insan her konuşmada her yaptığı işte işin içine dini mi katar? İnsanlar bu adam yüzünden dinden soğudular. O kadar önemli konu varken terör, çocuk istismarı adamın konuştuğu konular bak. Resmen kadınları yalnızca dogurgamligiyla öne çıkartmaya çalışıyor, evde otursunlar çalışmasınlar çocuk baksınlar kadınlar. Çocuğu olamayan o kadar kadın varken çocuk yapmayan kadın yarımdır lafı ne kadar da iğrenç bir söz.

• Ülkeye asker lazım yoksa kim şehit olacak? Ülkenin bu kdr sorunu varken neden kadınlar? Bende seviyesizce buldum katılıyorum sana.

0|0
    0|0
  • Ben tek başıma tam bir bireyim. Kimsenin beni tamamlamasına ihtiyacım yok. İster evlenirim menopoza girene kadar peş peşe doğururum. İster hiç çocuk yapmam. Bu yüzden bana kimse ne karışabilir ne de bana yarım diyebilir. Hadi adam çıkıyo böyle konusuyo o tamam bir de bunu destekleyen kadınlar var. İşte bu kadınlar yüzünden erkekler böyle. Kendilerini erkeklerden aşağıda görüp çocuklarını da öyle yetiştiriyolar

1|0
    0|0
  • R. t. e'ye katılıyorum.
    Kadınları soyutlamaya çalışıyor olsaydı, iş alanında kadınlara yönelik yaptırımlarda bulunmazdı.

1|1
    0|0
  • kadın yumurtlama makinesimi bu zihniyete tüküreyim hemde okkalı bir tüküreyim

1|1
    0|0
    • Çok haklısın işte ülke bu RTE ve onun gibi düşünen insanlar yüzünden bir gram ilerlemiyor

• özellikle kadına karşı tdk nın yaptıkları yetmez gibi birde yumurta makinesi etiketi de yedik şu tacizcileri koruyan sözleride yok mu yanlış anlaşılmasın liberal bir feministim amacım kadınları kayırmak değil eşit hakları istemek sadece

• Balgam atma sakın

Yükleniyor...