Kapat

Her kadın anne olmak zorunda mı?

Hiçbir zaman bebeklerle oynamadım, gelinlik giydiğim günü, bebeğimi kucağıma aldığım günü hayal etmedim. Hamile kalma düşüncesi bile tüylerimi ürpertiyor. Tek istediğim bölümümden mezun olup unicef veya greenpeace gibi kuruluşlar için çalışmak. Neden bu isteğim anormal karşılanıyor? Kadınların bile uzaylıymışım gibi tepki vermesinden bıktım. Bir erkek olarak bunları hedefleseydim herkes destekleyecekti. İnsanlar artık içgüdülerine göre yaşamama seçeneğine sahip, aşın şu hastalıklı düşüncelerinizi.

6|1
38|29

En İyi Erkek Görüşü

• Seni kimse zorla evlendiremez. Seni kimse zorla hamile bırakamaz. Sen ne istersen onu yaşarsın. Ama anormal olan yine sensin kusura bakma. Bugün anne olmak ya da çocuk sahibi olmak istemiyor olabilirsin ama ilerleyen zaman diliminde bu yadırgadığın her şeyi yapmak istiyor olacaksın. Bu mevsimsel bunalımlarından da kurtulacaksın ;-) Bundan şüphen olmasın. Tabi bunun olması için seni tetikleyecek olay ne zaman olur bilmiyoruz ancak zamanı gelince o tetiğin çekildiğini sen de fark edeceksin.

0|0
    0|0
    • Yaşlı ve mükemmel kariyer sahibi bütün kadınlar bu moronca kelimeleri işitti zamanında.

• Bana yaklaşan erkekler kadınları bebek fabrikası olarak görmüyor. Yıllardır birlikte olduğum biri var ve kendisi çocuk falan istemiyor zaten, senin gibilerin en büyük sorunu herkesin dünya görüşünün sizinkine uymak zorunda olduğu yanılgısına kapılmanız. Bu egodan arınmadıkça hiçbir halt olamazsınız.

• Kusura bakmada benim hiçbir dünya görüşüm hakkında fikrin yokken beni yargılamışsın. Kimseyi bebek fabrikası olarak görmüyoruz fakat sen olayın özünü göremiyorsun o ayrı konu bunu sana iki saat anlatmaya çalışmayacağım. Zira sana laf anlatmayı hiç ama hiç istemiyorum. Ön yargılarından sıyrılmadıkça da sana bir şeyler anlatmak isteyeceğimi sanmıyorum. Kimsenin dünya görüşünü sorgulamıyorum ancak daha yaşın çok küçük daha göreceğin çok şey olduğunu ve bu düşünlerin değişme ihtimalinin %70 üzerinde olduğunu hatırlatmaya çalışıyorum. Algılamak istemiyorsan o da senin sorunun. Hadi kib.

En İyi Kız Görüşü

• Bende aynı görüşteyim amaçlarımız farklı ama olsun. Bende hiç hayal etmedim arada bir evlilik bir ihtimal diyip hemen vaz geçiyorum ve tepkilerden sıkıldım. Özellikle evlenmem diyenler hemen evlenip çocuk yapar diyenlere sinir olmaya başladım. Saçma düşünen insanşar çok nasıl mutlu isen onu yap. En azından pişman olmazsın

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Kişi özgür iradesiyle kendi yaşamına karar verebilmeli. anne olmak ister veya istemem buna saygı duyulmalı.

0|0
    0|0
  • zorunluluk yok mutluluk var.
    sen nasıl mutlu oluyorsan o

0|0
    0|0
  • Olmak zorunda değildir tabii. Ama evleneceğim kadın böyle bişe derse hadi yoluna derim.

0|0
    0|0
    • Anne olmak istemeyen kadınlar da çocuk isteyen erkeklere hadi yoluna der zaten, saçma tepki.

• Ne diyon sen ya? ben kendi yorumumu yaptım, onlarda öyle der evet?

• Tayyip zorunda diyor

0|0
    0|0
  • Herkes kendinden sorumludur

0|0
    0|0
  • Zorunda olmayanla evlenmm

0|0
    0|0
  • Herkes anne olacak diye bir kural yok anneligin babaligin yukunu tasiyacagina inanmayan kimse evlenmemeli de cocukta yapmamali bundan normal bisey yok baskici toplumu kafana takma diledigini yap hayat senin

0|0
    0|0
    • Anne olmayan herkesin bahanesi "Ben bu yükü taşıyamam" değil yalnız. Büyük bir yük değil benim için, sadece istemiyorum.

• Herkesin kendi istegi

0|1
    0|0
  • Herkes kendi yolunu çizer ve bunada kimsenin karışmasına hakkı yoktur.

0|0
    0|0
  • çirkinsin galiba... kendini erkeklerden soyutladığına göre

0|0
    0|0
    • Kendimi erkeklerden soyutlamadım?

• Zorunda değil ama her cinse yakışan yaşantılar vardır... Kadına en yakışan şey anneliktir... Bu dediğimi anlamanı beklemiyorum, anlayamazsın çünkü belki 35-40 yasında kafanda kıvılcım oluşur...

0|0
    0|0
    • Kadına annelik yakışıyorsa erkeğe de babalık yakışmalı? Neden kariyer yapan erkekler gözünüze bu kadar batmıyor? Veya neden çocuğunu annesine bırakıp hiç ilgilenmeyen babaları eleştirmiyorsunuz?

• Ben çogunluga göre konuştum o kadar insan aptal bir senin gibi sivrilmişler akıllı dime... Yorumumu daha fazla kişiselleştirmeden, boşver olup git istersen... Kadınlıgı da senin gibi bücürük ergen kızlardan iyi bilirim evet...

• s i t t t i r olup git yazdım boşver çıkmışşş...

• Alkışlık...
    Muazzamm

0|0
    0|0
  • Olabilir kendi seçimin

0|0
    0|0
  • Kesinlikle değil !
    Hatta mumkunse cocuk istemeyen dugunu gozunde cok buyutmeyen birine aşık olmayi dusunuyorum.
    Toplumun dayatmalarindan cikmamiz lazim artik

0|0
    0|0
  • Çocuk yapmak zorunda değilsin eğer eşinle anlaşırsanız yani :D İlla yapacak diye bir şey yok :D

0|0
    0|0
  • Greenpeace kötü niyetli bir çevre örgütüdür.

0|0
    0|0
  • Sen hele bir Anne ol icgudu anlarsin

0|0
    0|0
    • Anlama kıtlığın mı var?

• Ben gayet düzgünüm zaten, dünyaya senden daha fazla fayda sağladığım kesin. Git robot gibi itaat et topluma, beni rahat bırak.

• Sanane simdi niye zoruna gidyor hem soru soruyon hem yorum begenmiyorsunn. Kim dunya icin faydali oldugu dusunce tarzindann beli canimm. Ablan star bebegim

• Gayet normal yahuuu abartmayın şunu...

0|0
    0|0
  • İnsanların düşüncelerine laf atıorsun ama bir kendin olup soru bile soramıyorsun. Ne yaman çelişki

0|0
    0|0
  • Yoo isteyen amcada oluyo isteyen dede oluyo var yani gümümüzde örnekleri

0|0
    0|0
  • meyvesiz ağacı neyleyim ben. süs köpeği bakarım daha iyi.

0|0
    0|0
    • Nasıl bir egodur bu. İstesen de bu meyvesiz ağaçların hiçbir şeyi olamazsın zaten.

• Zaten uzaklar diyorum neresini anlamıyorsun? Senin zihniyetindeki insanları hiçbir zaman yanıma yaklaştırmadım.

• çocuk sevmeyene kadın demem ben. duygu ve his olmaz.

• Herkes anne olmak zorunda degilsin ama esini bu konuda nasil ikna edeceksin o onemli

0|0
    0|0
    • İkna etmek için çaba harcamam gerekiyorsa öyle biriyle birlikte olmam zaten

• Esinde baba olmak istemiyosa sorun yok olmak zorunda degilsiniz tabikide

• değil.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Sen anne olmak istemiyorsun acayip

0|0
    0|0
  • Saygı duyarız, hayat senin, nefes senin.

0|0
    0|0
  • herkes anne olmak zorunda değil bende evlenince pek çocuk istiyeceğimi zannetmiyorum böyle bir dünyaya çocuk getirmemek lazım

0|0
    0|0
  • Saygı duyuyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 37

• hayrı herkes anne olmak zorundada evlenmek zorundada değil ne iş yapmak istiyor isen ne seni mutlu edecekse ona yönel kimin ne dediği umrunda olmasın..

1|0
    0|0
  • Birebir sözü duymadım ama kim olursa olsun böyle birşey anne olamayan kadınları çok etkilemiştir. İnsanlar çocuk sahibi olabilmek için neler vermiyorlar. Kimsenin çocuğu olamayan kadınları üzmek zorunda değil. Peki adam çocuk istemiyorsa veya adamdan kaynaklı çocuk olmuyorsa o zaman erkeklerde erkek olmuyor mu? O yüzden kim olursa olsun kadınları bu kadar üzmeye hakları yok diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Canımm kaç yaşındasın sen? 😊Ben de daha aylar öncesine kadar böyle düşünüyordum ama inan 24 üne basar basmaz şu anki düşüncelerin 180 derece dönecek ve tam tersini düşüneceksin inan bana. o anı bekle haklılığımı gör. nasıl değiştiğine kendin bile inanamayacaksın tabi beni en çok etkileyen durum yaşım değil çalışma ortamım. herkes evli çocuklu ya da nişanlı. insan bu sefer kendi de istiyor öyle olmayı

0|0
    0|0
    • İğreniyorum senin gibi insanlardan. Saygıyı falan da haketmiyorsunuz gerçekten bıktım.

• Ben de benim gibileri gördüm, ceo falan oluyorlar genelde. Senin gibilerde kucağında bebekle eve kapanıyor.

• 😂göreceğiz şekerim

• Zorunluluk yok, başkalarının istemesiyle olacak bir durum da değil, istemeyen kişiler anne baba olmasın zaten...

0|0
    0|0
    • İsteyen kişiler de olmamalı bazen.

• Hedefin gerçekten çok güzel. Böyle tepki verilmesine üzülüyorum. Daha önce aklıma hiç gelmemişti bu tür şeyler ben de yönelebilirim. Böyle insanlara destek olucağına köstek olanları hiç anlamıyorum.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle cok dogru diyosun canım .. cahil ve geri kafali bir topluma sahibiz malesefki. Bu dusuncelerini ulu orta soyleme bencede. Cunku cidden yadirgiyorlar.. Bu hayatta mutlu oldugun seyi yapmalisin..

0|0
    0|0
  • Sen kimin ne dusundegiyle neden ilgileniyorsun. Klasik aile modelini herkesin yasamasi zorunluymus gibi algilamislar. Gelenek gorenek diyerekte kafayi yiyiyorlar

0|0
    0|0
  • değil , ama bazı toplumlar o kadar cahil ki anne olmayan kadına ; kadın değilmiş gibi bakıyorlar 😒

0|0
    0|0
  • Tabikide öyle bir zorunluk yok bu anormal karışlanıcak bir durum da değil. Bazılarını da görüyoruz doğurup doğurup bırakıyorlar öyle olmaktansa hiç olmasın daha iyi 😁

0|0
    0|0
  • hayir olmak zorunda degil istemiyorsan olmazsij

0|0
    0|0
  • Hayır degil.
    Kadınları sadece anne olduklari için sevmek, sadece anne sıfatını yerleştirmek kadını asagilamak diye düşünüyorum.
    Anne olabilecegimiz icin değil, ınsan olduğumuz için degerliyiz.

0|0
    0|0
  • Zorunda değil nasil ve nerede mutluysan orada ol hayata bir kere geliniyor

0|0
    0|0
  • Her kadın anne olamaz zaten şeref namus gerektiren bir iştir bir mani dert olmadıkça. dogrudur şu an istemezsin anne olmayi hazır degilsindir falan ancak kadinda dogurganlık özelliği vardır bu yüzden abes karşılanıyor olabilirsin.

0|0
    0|0
    • Bu mu yani? Erkeklerde de sperm var ama baba olmak istememeleri abes karşılanmıyor?

• Çokluğu nitelikten daha önemli gören kişiye kıyasla daha fazla şey bildiğim kesin. Tavşan gibi üreyen müslümanlar birbiriyle savaşırken onlar sizi yönetiyor farkında değilsiniz. Bu yüzden eğitim önemli işte, senin gibilerin yaşadığı ülke nasıl gelişsin?

• bak bir kadin bakanlara neredenmiş kimlermiş senin gibilermiymiş? araştır sen zihni gelişmiş aydin insan çiftleşmeye carta curta karşı degilsin ama cocuk falan Allahin emri olasın sen gerçek muslümanlara kurban ol be biz hasta düşünceliyiz durum tespiti yapanlara bakin hele

• Ben anne olmak istemiyorum inş Allah bana çocuk vermez:)? Bir kadın iyi bir kariyer yapmak istiyorsa zaten çocuğu unutmali:) Özellikle öğretmenlere sinir oluyorum derste bizimle ilgilenmek yerine çocuğum çocuğum diye ölüyorlar ya evinde otur coxuk bak ya da düzgünce mesleğini yap:)))

0|0
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0
  • elbette değil...

0|0
    0|0
  • Bende düğün istemiyorum olursa normal sade bir nikah olsun diyorum hatta hiç olmasın uzaylı görmüş gibi bakıyorlar ya.

0|0
    0|0
  • Normal tabiki sen neden insanlara hedefini hayalini anlatıyosunki? Ben anneyim ama anne olmak istemeyenleri anlamaya çalışmıyorum bile çünkü beni ilgilendiren bişey yok ortada. Millet doğurup doğurup kenara köşeye atanlara keşke böyle tepki verse

0|0
    0|0
  • İstediğini yapmakta özgürsün sen boşver onları benim içinde önemli olanı kariyer

0|0
    0|0
  • Değil tabiki. Kadın çocuk doğurmaya programlanmış bir makina değil. İsteyen anne olur isteyen olmaz.

0|0
    0|0
  • Tabiki öyle bir zorunlulugun yok senin tercihin kimsede buna karışamaz

0|0
    0|0
  • Kariyer düşünen biriysen bu söylentilerin umrun dışı olması gerek , neyle mutluysan onu yap.

0|0
    0|0
  • Çocuk sahibi olmak zorunda değilsin. Bu senin kendi hayatın, kendi kararın. İnsanlar da buna saydı duymak zorunda.

0|0
    0|0
  • Den istemediğin sürece anne mi yapıyolar seni "Hayır

0|0
    0|0
  • Hayır zorunda değil

0|0
    0|0
  • değil, tabi ki bilinçsizce yapıyorlar zati artık yazık

0|0
    0|0
  • Senin hayatin karar senin

0|0
    0|0
  • Ya cok mantikli dogurup sokaga cope Stan vucdansizkar Anne olmasin kadin herkese degil..

0|0
    0|0
    • Konuyla alakasız.

• Yooo gayett alakali. Istediginde ozgitsun milletin lafi bukadar onemlimi sorman hats seninde canim

• Herkesin hayatina kimse karisamaz

0|0
    0|0
  • Değil ama ben olacağım ilerde

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    7
Yükleniyor...