Bu soruyu hangi müslümana sordu isem cevap alamadım siz cevap verir misiniz?

insanlar namaz kılarken kabeye doğru namaz kılarlar dünya düz olursa kabeye doğru namaz kılabiliriz ama dünyanın şekli yuvarlaktır insanlar yuvarlak bir dünyada kabeye doğru dönemezler insanlar uzayın derinliklerine doğru namaz kılıyorlar bunun bilincinde değil misiniz?

0|1
6|5

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Kıbleye yönelmekten kasıt Kabeye tapmak değildir yani başımız tam kabeye denk gelecek diye bir şey yoktur.
    Kabe bir yöndür. Namazda düzensizlik olmaması için belirlenen bir yön. Kabe belirlenmeseydi herkes kafasına göre dururdu namaza. Ben doğuya sen batıya öteki güneye. Bu düzensizliği önlemek için Kabe tarafına yöneliyoruz yön belirlemek için bir pusula gibi. Namazda başın gittiği yer değil ruhunun gittiği yer önemlidir.
    Demek istediğim şu ki Kabeye doğru yöneliyoruz diye Dünya düzdür diyemeyiz.

0|0
    0|0
    • yav he he bizim köyün camisi tam kabeye bakmıyormuş diye yıktılar 1 buçuk trilyon arıyorlar sıf seni istediğin olsun diye mi masrafa girdiler?

Kızlar Ne Diyor 5

• Niyette ''kıblem Kabe-i Şerif ''' demek ile bu durum kurtarılıyor bildiğim.

İslam insanı zorlamaz her şeye kolaylık vermiştir.

0|0
    0|0
  • Dunya uzerinde bir yo e donup tam bikere dolan bakalim gelecegin yer neresi olacak

0|0
    0|0
  • Önemli olan yön değil zaten niyet.

0|0
    0|0
  • Yuvarlak bir plastik top düşün bu top kesip düzlediğinde düz olr dünyayıda kesip düz yaptığımızda Kabeye doğru kılmış oluruz

0|0
    0|0
  • Neresinden güleyim bilemedim ama şu an ciddiye alıyorum seni. Şimdi uçak da düz gidiyor ya uzayın derinliklerine mi gidiyor? O tarafa doğru yönelme var. Zaten mekikler dışında ki onlarda etkilenir ama hiç bir şey düz gidemez yerçekimi kuvveti var

0|0
    0|0
    • uçak düz gitmiyor ki senin yanlışın var kaç kere uçak kullandın?

• Devamını okudun mu? Düz giden bir şey yok zaten. Yer çekimi diyorum, yönelim diyorum

• Güleyim bari :D

Erkekler Ne Diyor 4

• Doğruyu meridyen misali düşünsen.

1|0
    0|0
    • Tabi o yüzden bir ülke koordinatlarını enlem boylam olarak veriyorlar.

• Yerel saat farkı olduğu doğru ama yön bulmada da kullanılır. Bunu 25 yaşında bilmiyor musun sen be?

• yaa abi resmen gülmekten gözümden yaş geldi nerde yapıyorsunuz bu kafayı olum? sen kabeye doğru dön bir dümdüz git bakalım uzaya doğru mu çıkacaksın. 25 yaşına gelmiş birde, sorduğu soruyu yemin ederim 7 yaşındaki yiğenim sormaz :D

0|0
    0|0
    • apo alem adamsın yaa birde laf yetiştirmişin insanlara valla gözümden yaş geldi sen çok yaşa :D

• Senin mantığına göre ben yürüyerek amerikaya gitsem bir süre sonra uzaya gitmiş olacağım yani? 😄

0|1
    0|0
  • Allahini seven ustume toprak atsin

2|0
    0|0
Yükleniyor...