Eşiniz doğumda ve doktor size çıkıp soruyor; bebek mi anne mi hangisini kurtarmamızı istersiniz ne cevap verirsiniz?

Eşiniz doğumda ve doktor size çıkıp soruyor; bebek mi anne mi hangisini kurtarmamızı istersiniz ne cevap verirsiniz?Yakın tarihte arkadaşımın başına gelmiş bir durum bu
doğum sırasında oluşan bir sorun yüzünden doktor bu soruyu sormuş arkadaşıma arkadaşım ne cevap vereceğini bilememiş..
böyle bir durumda ne olabilir ki ne denir..
ikisini de demek istemiş ama sonra anneyi kurtarın demiş dudaklarından dökülen söz bu olmuş..
gerçi çocuk doğmuştu fakat pek yaşamadı hayata tutunamadı ve vefat etti.

Peki bu durum sizin başınıza gelse ne cevap verirsiniz.
Bu sorumda hanımlara sizi seçen eşinize çocuğunuzu kaybettiğiniz için öfke duyar mısınız?

2|2
37|30

En İyi Kız Görüşü

• Beni seçen Adama öfke duymam, lakin, böyle yazıya , kadere isyan ederim. Allah kimsenin başına vermesin bu durumu.

1|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Annesini seçerdim..
    annesi olmayanın babası olmaz..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 36

• Baştan bir öfke duyulabilir elbette. Annelik güdüsüyle dokuz ay geçtikten sonra kucağına almamış olsa da o çocuk dokuz ay yanındaydı. Korudu kolladı. Ama sonra hak verirdim. O adam tek başına o çocuğa nasıl bakacak. Tüm hayatı alt üst olacak. Çocuk perişan büyüyecek. Her iki durum da çok zor ama öncellik annenin olmalı. Eğer ben böyle bir durumda kalan baba olsaydım kesinlikle anneyi seçerdim. :(

0|1
    0|0
  • Çok zor bir seçim. . . :-/ öfke değil. Çocuğu seçse de eşinden vazgeçmiş olacak ve yıllar sonra çocuğu bunu ogrenirse yine öfke duyabilir. Ama eninde sonunda anlayacaktır...

0|1
    0|0
  • Anne demeleri lazim

1|1
    0|0
  • Beni kurtarın 😢

1|1
    0|0
  • ben ölsem çocuğu kaybetmiş olma hissini bile yaşayamamış olacağım bu nasıl bir soru. tabi ki de annenin kurtulması gerek. çocuğun hayatını değersiz gördüğümden değil ama bir daha çocuk yapılabilir. ama eşini bir daha göremezsin kaybedersen. eşine garezi olan varsa eşin ölmesini isteyebilir onu dabilemem artık.

0|2
    0|0
  • Anne bir kere daha doğum yapabilir
    Ama o bebek annesiz yaşayamaz

3|2
    0|0
  • Neden öfke duyalım ki. Birazcık empatisi olan herkes eşini anlar. Doğru kararı vermiş sonuçta çocuk annesiz zehir hayatı yaşardı, o saatten sonra adamın yaşadığı hayat önemsiz kalırdı. Kadın ve erkek ise birlikte her şekilde birbirlerini teselli ederler. Üzüntüyü erkek tek başına atlatmamış olur.

0|1
    0|0
  • Bu soru anneye sorulsaydı, hiç şüphesiz anne bebeğinin yaşamasını isterdi.

0|2
    0|0
  • Anne derim

1|1
    0|0
  • Çok kötü bir durum iki taraftada canından bir parca gıdecek. Annenin yaşaması daha doğru olurdu. Bir daha doğum yapabılır ve annesiz bir cocuk buyutmek cok zor ve onu yapmak dogru değil.
    Beni seçen eşime Çocuğumuzu seçmeliydin ne olursa olsun derdim.

0|1
    0|0
  • Eşime yaptığı tercihten dolayı asla kızmazdım, mantıklı olanı seçmiş. Bebeğimi kaybettiğim için tabi ki üzülürdüm o ayrı.

0|2
    0|0
  • Anne derim erkek olsam

0|1
    0|0
  • Hak veririm. Öfke duymam. Ben de erkek olsam aynı kararı verirdim.

0|1
    0|0
  • Anneyi seçerdim.

0|1
    0|0
    • peki eşin..
      seni seçtiginde ona kızmazmısın
      sorunun tamamını okumamıssın belliki):

• Hıım evet, dersteydim 😂
      Bilemiyorum o an ki ruh halim ne olurdu ama suçlamazdım ya. Çünkü onun yerinde olsaydım bende aynını yapardım..

• Öyle bir durumda evladımızı seçsin 😔

0|1
    0|0
  • Anne demezse o çocuğa kim bakacak. Allah arkadaşına hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin😊

2|1
    0|0
  • Kocamı bu konuda suclayamam ikimizinde bu konuda kapanmayan bir yaramız olacaktır elbet. Daha sıkı sarılırdım kocama.

0|1
    0|0
  • Anne kutulmali tabiki çocugun annesiz buyumesi zordur yine olur ama

0|1
    0|0
    • anne bir daha gelmez.
      Uzulurum Çocuğumun geleceğini düşününce iyi ki beni seçmiş der mutlu da olabilirim.

• Adam dogru karar vermis. Neden öfke düysun ki kadının elinde olan bir sey mi üstelik kadin adamdan daha cok tramvatik yasar bu durumu. Saglik olsun Allah bir daha nasip eder nasılsa :D

0|1
    0|0
  • Az çok biliyorum kendimi..'Eşimi kurtarın' dediğinde eskisi gibi olamayız.
    Bu yüzden böyle bir soru sorulabiliyorsa doğuma girmeden önce doktorlarla ben konuşurum.

0|1
    0|0
  • Cocugumuzu desin

0|1
    0|0
  • Adam doğru olanı yapmış bence öfke duymam ama çok üzülürüm.

0|1
    0|0
  • İnsan öyle bidurumda birini suçlayacak güce sahip olacağını sanmıyorum. Psikolojik olarak berbat bir durum içersinde insan ne yapabilirki?

0|1
    0|0
  • Anne denmeli. Çok zor bir durum gerçekten Allah kimsenin başına vermesin.🙏😯

0|2
    0|0
  • Anne..

0|1
    0|0
    • sizin icin ayrı bir soru vardı soruyu okumadınız demekki

• bunu hic hamile olmamis hic anne olmamis insan bilemez.. kizardim heralde ama anneyi kurtarmak daha mantikli bence..

• Bebeğimi kurtarsın

0|1
    0|0
  • anneyi seçmesi daha doğru olur bence

0|1
    0|0
  • Anne olmasi lazim

0|1
    0|0
  • Ayyyy cok kötü bir durum ya o durumda olmak istemem 😔

0|1
    0|0
  • Tabiki bu durumda anne kurtarılmalı bebek daha sonra tekrar denene bilir ama anne olmazsa bebegede yazik.. ben anne diyorm kendimce

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    6

Erkekler Ne Diyor 29

• Bir saniye bile düşünmem. Annesini kurtarın derim.

2|1
    0|0
  • Bebeği kurtar derim kanks

0|3
    0|0
  • Allah gostermesin ama annesini derdim heralde

0|1
    0|0
  • Ben işimi yaptım doktor bey orasıda size kalmış işinizi yapın ikisinide kurtarın derim :D
    neyse Anne daha önde tabiki.. milyonlarca canlı duruyor içimde ama o canlılara verecek anne bir tanedir.. benim çocuğumu doğuracak kadar geldiyse Kadınım derim elbette.. ama çocuğumada üzülürüm.

0|1
    0|0
  • Bende anne derdim maalesef... içim yana yana

0|1
    0|0
  • çok zor seçim ama anne tabiki bebek yeniden yapılabilir üstelik bebeği seçsen kim bakacak kim emzirecek çocuk annesiz olmaz

1|1
    0|0
  • onlar kalsın beni al derim

3|1
    0|0
  • Esim kurtulsun

1|1
    0|0
  • Annesi diyerek her ikisini de kurtardığıma inanırım.
    Annesini görmeden ölen bebekler cennete ANNE ANNE diyerek ağlayacakmış ve Allah meleklerine annesini bebeğinin yanına cennete getirmelerini emredecekmiş.

0|1
    0|0
  • Tabiki anne ve evet. sinirlenicektir ancak biz cocuk icin degil asknicin evlendik diyeceksin o bir melek oldu ben hep hayirlisina kadere inanirim bir katil olabilirdi allah onun kisiligini bilir ve bazende sizi sinar buda sizi daha dogmamis cocugunuz sayenizde cennete gitmenize neden olur

0|1
    0|0
  • hangisinin yaşamasına daha çok umut var sorusunu sorarım
    annenin iç kanama yaşaması demek aslında yaşamaması demek

0|1
    0|0
  • Kesinlikle anneyi kurtarın derdim. Annesiz bir yavru çok mutlu olamaz...

0|1
    0|0
  • Bir saniye bile düşünülecek bir durum değil. Tabi ki de anneyi kurtarın derim.

1|1
    0|0
  • Anne

1|1
    0|0
  • Anne

0|1
    0|0
  • Tabi ki anne

0|1
    0|0
    • ben 3 yaşındayken teyZemin bir kızı oldu ismini Mine koydular. 3 veya 4 gün sonra rahatsızlandı doktora götürdüler ve ertesi gün eve cenazesi geldi o sahne hala gözümün önündedir. Hepimiz çok üzüldük ama o gün ölen Mine değilde teyzem olsaydı bir yanı eksik bir çocuk büyüyecekti ayrıca 2 şer yıl arayla doğan 1 erkek bir kız kuzenlerim doğmayacaktı kız olanın 3 tane çocuğu olmayacaktı ve benim annem dediğim teyzemi ben bir daha göremeyecektim. Belki başlangıcı aynı değil ama neticesi budur...

• Anne derim

0|1
    0|0
  • Hiç düşünmeden annesini

0|1
    0|0
  • Anneye ne oldu peki bu hikayede ben onu merak ediyorum.

0|1
    0|0
  • Anneyi kurtarirsan tekrar bebem yapma sansin olur bebegi kurtarirsan yeni bir anneyi secmek o pismanlikla baya zor secene kadar da is isten gecer

0|1
    0|0
  • Anneyi derim bende sanırım. Çok zor.

0|1
    0|0
  • Cevap, anne olmalı

0|1
    0|0
  • inanılmaz zor bir durum ya.. Allah kimsenin başına vermesin. Ama ben de sanırım anneyi kurtarın derdim. sonrasındaki psikolojik savaşı da en kısa zamanda atlatmaya çalışırdık..

0|1
    0|0
  • Annesini kurtarmalarını isterdim.

0|1
    0|0
  • anne tabiki.
    çocuğum yine olur
    ama eşimi bulamam

0|1
    0|0
  • anneyi secerim

0|1