Tüketici hakem heyeti karar ile mahkemelik oldum bilgisi olan lütfen detaya?

Vatan bilgisayardan telefon almıştım ve tüketici hakem heyetine baş vuru yaptım ve bilir kişi haklı çıktım ve bu karar üzerine hakem heyeti mahkemesine dava açtı bu süreçle ilgili bilgisi olan var mı en kötü ihtimali düşünerek davayı kaybettim diyelim bütün mahkeme avukat ücretini benmi karşılayacam bilgisi olan lütfen cevaplasin

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• kaybederseniz vekalet ücreti ve yarıglam giderlerini ödersiniz. tüketici hakem heyetlkeri uzmanlık gerektirecek konularda bilirkişi den rapor düzenlemsini ister. yani eğer ayıplı ürün telefon ise elektornik bir bilişirkişi görevlendirilir onun verdiği karar sonrası hakem heyeti kararı verilir. verilen karara itiraz edebilir karşı taraf.

0|0
    0|0
    • Bilir kişi beni haklı buldu sonrada bu dava açılınca 800 tl lik bir cep telefonu için bussuru para odemekte istemem sonuçta nekadar tahmini bir ücret oluyor

• tüketici mahkemesinde verilen kararın ne olduğunu bilemezsiniz benim tahminimce de kaybetmeyeceksiniz. ancak elinzideki belgelr ile tüketici hakem heyetidne dosyanın fotokopisini talp edin bir avukata gösterin belge olmadan bir şey diyemem.

Erkekler Ne Diyor 1

• Sorunu net sorarsan...

0|0
    0|0
    • Cihazım arızalı diye servise gönderdim birkaç kez ve arıza giderilmedi bende tüketici hakem heyetine baş vuru yaptım ve ben kazandım haklı çıktım onlarında 15 gün içinde itiraz hakkı varmış onlarda karşı dava açtı mahkemelik oldum vatan bilgisayarla sonuçta mahkemelik oldum kaybedersem 800 tl lik telefon için bussuru avukat mahkeme parasımi odeyecem

• Şimdi daha net oldu.
      Öncelikle korkma bir şey çıkmaz diyeyim.
      Tüketici hakem heyetinin kararlarına çoğu kere bağlı kalarak hüküm veriyor mahkeme. Sadece eksik belgen olmasın...

• İlk defa hak arayalım diye başımızı derde sokmayalim diye sonuçta 800 tl lik bir cep telefonu sonuçta peki e devletten baktım mahkemem ve duruşma zamanı belli olmuş 9 cu ayın 22 si peki ben buna gircem mi

Yükleniyor...